Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

UEFA potvrdila tresty pre Srbsko a Albánsko

Bitka na ihrisku počas zápasu Srbsko - Albánsko Foto: TASR/AP

Nyon 2. decembra (TASR) - Európska futbalová únia (UEFA) zamietla odvolania Srbska a Albánska za tresty, ktoré im naparila po nedohranom kvalifikačnom súboji EURO 2016.

"Odvolací senát potvrdil anulovanie vzájomného zápasu oboch krajín v kvalifikácii EURO 2016,"
citovala agentúra DPA vyhlásenie riadiaceho orgánu kontinentálneho futbalu.

UEFA kontumovala dodatočne výsledok stretnutia zo 14. októbra v Belehrade 3:0 v prospech hostiteľov, no zároveň im odobrala body za víťazstvo. Oba zväzy musia zaplatiť pokutu 100.000 švajčiarskych frankov a Srbi musia odohrať dva zápasy bez divákov.

Krátko pred polčasovou prestávkou škandalózneho duelu v Belehrade prišlo k bitke hráčov a divákov. Krátko predtým lietal nad štadiónom dron s vlajkou Veľkého Albánska.