Sobota 11. máj 2024Meniny má Blažena

Futbalisti Slovana Bratislava nečakane remizovali s poslednou Senicou

Na snímke uprostred Jakub Mareš (Slovan) v popredí Oliver Podhorin, v pozadí Michal Ranko a vpravo Erik Otrískal (všetci Senica) v zápase 14. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - FK Senica v Bratislave 28. októbra 2017. Foto: TASR/Martin Baumann

Hostia v druhom polčase zmazali manko 0:2 z úvodného polčasu.

Bratislava 28. októbra (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava nečakane len remizovali v sobotňajšom domácom zápase 14. kola Fortuna ligy 2017/2018 s poslednou Senicou 2:2. Senica je stále bez víťazstva, no z Pasienkov si odviezla cenný bod, keď v druhom polčase zmazala manko 0:2 z úvodného polčasu.

V prvom polčase sa hral priemerný futbal. Hostia chceli sústredene brániť, ale inkasovali už v 7. minúte z kopačky kapitána domácich Sekuliča. Ten sa pri rohu ocitol nebránený a nemal problém otvoriť skóre. Slovan mohol zvýšiť v 10. minúte, Mareš sa ocitol pred brankárom hostí Plachom sám, zle ale vyriešil situáciu. Český útočník si to vynahradil v 33. minúte, keď premenil penaltu po faule na Rundiča. Záhoráci chceli hrať na brejky, kombinačnejší Slovan im ale loptu často nepožičal.

Začiatok druhého polčasu zrejme zastihol domácich mysľou ešte v kabíne, pretože po krídelnom úniku a presnej prihrávke Smékala ich nekoncentráciu už po pár sekundách kontaktným gólom potrestal Duga. Hostia ožili, Slovan dostal tvrdý direkt a ešte tvrdší v 49. minúte, keď vyrovnal hlavou kapitán Podhorin po presnom centri z ľavej strany od Medvedeva. Domáci síce v ďalších fázach zvýšili obrátky, ich snaha sa ale trieštila na defenzívnom múre hostí. Posledné mužstvo ligy odolávalo a malo aj šťastie, keď v 71. minúte trafil Mareš ľavú tyč. A o dve minúty sa situácia zopakovala, Mareš opäť vystrelil, ale Plach vyrazil na tú istú tyč. Slovan mohutne tlačil, ale ani v 79. minúte to nepadlo z nádejného priameho kopu, ktorého exekútorom bol Mareš. V záverečnej desaťminútovke sa neujala ani strela domáceho Sekuliča, Mareš v nadstavenom čase ešte trafil hlavou len brvno a tak Senica nečakane získala tretí bod v ročníku.

Slovan Bratislava - FK Senica 2:2 (2:0)

Góly: 7. Sekulič, 33. Mareš (z 11 m) - 46. Duga, 49. Podhorin, ŽK: Hološko - Krč, rozhodovali: Ochotnický - Kováč, Žákech, 481 divákov.

zostavy a striedania:

Slovan: Greif – Čikoš, Sekulič, Rundič, Chouchoumis (86. Tereščenko) – Droppa, Holman - Hološko, Rabiu (63. Oršula), Čavrič (71. Kubík) - Mareš

Senica: Plach – Medvedev, Otrísal, Podhorin, Lupták - Sarpei, Krč (74. Červeňák) - Richtárech, Kováč (40. Ranko), Duga - Smékal (85. Romulo)

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce–Vráble 2:0 (1:0)

Góly: 14. Káčer (z 11 m), 89. Mráz. Rozhodovali: Vlk - Ádám, Perát, ŽK: Chvátal, Káčer, Cociuc - Karlík, Gešnábel, Sládek, 2121 divákov

Zostavy a striedania:

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Holúbek – Diaz – Káčer, Škvarka (79. Cociuc) – Špalek (65. Otubanjo), Mráz, Jánošík (90.+ Polievka)

Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč – Dobrotka, Karlík, Horník, Chren – Bariš (82. R. Baggio) – Záhumenský, Gešnábel (46. Sládek), Mateus, Ewerton – Urgela

FC Nitra – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Góly: 66. Balaj, 69. Ivančík. Rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Špivák, 1230 divákov

Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba (45+2 Vencl), Chovanec – Kóňa, Kotrík (64. Fábry) – Ivančík, Steinhübel (86. Valenta), Machovec – Balaj

Prešov: Slančík – Kačala, P. Jacko, Maduka (46. Hovančík), Miliutin – J. Dzurík (18. Keresteš), Sedlák – Issa, Katona, Černák (72. Streňo) – Wiezik

MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:1)

Góly: 6. Žofčák (z 11 m), 17. Koscelník - 29. Jedinák. Rozhodovali: Sedlák – Ferenc, Roszbeck, ŽK: Žofčák, Božok - Kostelný, Kopičár, ČK: 5. Krivák (Podbrezová), 980 divákov

Michalovce: Bieszczad – Kolesár, Kavka (86. Bednár), Carrillo, Šimčák – Grič – Žofčák, Koscelník, Danko (46. Turík), Božok (65. Regáli) – Sulley

Podbrezová: Kuciak – Krivák, Kostelný, Kuc – Turňa (29. Viazanko), Baéz, Kopičár, Leško, Djordjevič – Bernadina, Jedinák (29. Rendla)

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 85. Kružliak (z 11 m) - 21. Žikovič. Rozhodovali: Chmura – Hrčka, Borsányi, ŽK: Haskič (Ružomberok), 1412 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo (80. Kunca), J. Maslo, Jonec, Pikk (65. Sapara) – Qose, D. Kružliak – Daniel, Kostadinov, Gál-Andrezly – Haskič

Dunajská Streda: Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič, Kalmár (57. B. Ľupták) – Divkovič, Pačinda (77. Ashiru), Aluku – Vida (63. Koštrna)