Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Futbal

Contemu trénerstvo chýba, ale do novej práce sa neponáhľa

Štyridsaťdeväťročný kormidelník strávil v Chelsea dva roky, v premiérovej sezóne doviedol londýnsky klub k titulu, v nasledujúcej však zaostal za očakávaniami, v lige obsadil až piate miesto.

Eintracht Frankfurt získal talentovaného Brazílčana Lucasa Melo

Devätnásťročný Brazílčan podpísal zmluvu do konca júna 2023.

Newcastle získal na hosťovanie obrancu AS Monaco Barrecu

Súčasťou dohody je opcia na trvalý prestup.

Manchester City získal talentovaného Chorváta Palaversu

Palaversa sa však k novému tímu pripojí až po sezóne 2019/20, dovtedy zostane v Hajduku Split na hosťovaní.

Martial podpísal kontrakt s Manchestrom United do leta 2024

Martial debutoval v drese Manchestru v septembri 2015. Doteraz nastúpil celkovo v 162 zápasoch a dal 46 gólov.

Tebas vyzval UEFA na zablokovanie Al-Khelaifiha vo Výkonnom výbore

Dôvodom je podozrenie z korupcie pri prideľovaní vysielacích práv MS 2026 a 2030 zo strany katarského prezidenta Paríža Saint-Germain.

Futbalista Duda venoval hasičom defibrilátor, odovzdal im ho jeho otec

Slovenský reprezentant tak urobil po stávke o počte vsietených gólov v drese klubu Hertha Berlín počas tohto kola Bundesligy, ktorú uzatvoril so svojím spoluhráčom Salomonom Kaloum.

Klopp po remíze Liverpoolu s Leicestrom: Mali sme prevahu,no ustáli to

Liverpool remizoval v zápase 24. ligového kola doma s Leicestrom 1:1 a nedokázali tak naplno využiť stratu bodov druhého tímu tabuľky a obhajcu Manchestru City na pôde Newcaste United (1:2).

SAE protestujú proti štartu dvoch Katarčanov na Ázijskom pohári

Útočník Almoez Ali, ktorý dal na turnaji rekordných osem gólov, je pôvodom zo Sudánu a obranca Bassam Al-Rawi sa narodil v Iraku.

Allegri po pohárovom vyradení Juventusu: Také zápasy niekedy prídu

Juventus v stredu prehral na ihrisku Atalanty jednoznačne 0:3 a tím z Bergama tak zdolal štvornásobného obhajcu trofeje prvýkrát od roku 2004.

Barcelona nadelila Seville šesť gólov, Messi: Chceme vyhrať všetko

Futbalisti Barcelony panujú v Španielskom pohári už štyri roky. Na ceste za piatou trofejou v Copa del Rey za sebou už vyradili Leonesu, Levante aj Sevillu.

Fanúšikovia FC Nantes si uctili Salu, celý zápas skandovali jeho meno

Záchranári oficiálne ukončili pátranie po futbalistovi a pilotovi Davidovi Ibbotsonovi minulý štvrtok podvečer po troch dňoch bez pozitívnych výsledkov.

Taliansky futbalista Giovinco nepredĺžil zmluvu v Toronte

Tridsaťdvaročný hráč nastúpil v MLS celkovo na 142 zápasov, dal 83 gólov a pripísal si 64 asistencií.

FC Barcelona zdolala FC Sevillu a ide do semifinále Copa del Rey

Hráči FC Barcelona dokázali zmazať manko 0:2 z prvého zápasu.

Bénes debutoval za Holsteine Kiel remízou v Heidenheime

Dvadsaťjedenročný stredopoliar nedostal v prvom tíme Gladbachu priestor, v tomto ročníku si v jeho drese pripísal iba 26 minút.

Liverpool zakopol doma s Leicestrom, Chelsea utrpela debakel

Tottenham doma otočil súboj s Watfordom a vyhral.

Brighton udelili doživotný zákaz trojici fanúšikov

Incident sa udial pred a počas sobotňajšieho stretnutia na Amex Stadium.

Mráz z Empoli na hosťovanie do druholigového Crotone

Iba 21-ročný slovenský reprezentant prišiel v lete minulého roka do Empoli zo Žiliny.

Fiorentina zničila vo štvrťfinále Talianskeho pohára oslabený AS Rím

Dvadsaťjedenročný taliansky útočník Federico Chiesa strelil hetrik, o dva roky starší Argentínčan Giovanni Simeone pridal dva presné zásahy.

Arsenal získal na hosťovanie Denisa Suareza z Barcelony

Zmluva obsahuje aj opciu na trvalý prestup.

Neil Lennon končí ako tréner Hibernians po vzájomnej dohode

Štyridsaťsedemročný Lennon priviedol Hibernian v sezóne 2016/2017 k postupu medzi škótsku elitu.

Kagawa ide z Borussie na hosťovanie do AS Monaco

V tomto ročníku odohral za lídra nemeckej Bundesligy len jeden zápas.

Futbalisti Serede vysoko zvíťazili nad bulharským klubom

Sereď zvíťazila 4:1.

Al-Khelaifi mieri do výkonného výboru UEFA, nahradí Gazidisa

Prezident francúzskeho Paríža Saint-Germain je jedným z dvoch delegátov, ktorých zvolila Európska asociácia klubov (ECA).

V roku 2018 prekročila suma z prestupov 7 miliárd USD, potvrdila FIFA

S rekordne najvyššou negatívnou bilanciou vyše 1 miliardy dolárov z nich vyšli kluby z Anglicka.

Pátrači našli sedadlá pravdepodobne z lietadla s nezvestným Salom

Objavili ich na pláži v blízkosti Surtainville na severozápade Francúzska.

Schranz prestúpil z Dukly Praha do AEL Limassol

S cyperským prvoligovým klubom podpísal kontrakt na 1,5 roka s následnou ročnou opciou.

Brankár Rakovan podpísal dvojročný kontrakt s FC Fastav Zlín

Slovenský gólman naposledy pôsobil v škótskom Dundee United, do šiesteho tímu českej najvyššej súťaže prišiel ako voľný hráč.

Neymar bude chýbať PSG približne desať týždňov

Vedenie parížskeho veľkoklubu sa rozhodlo pre konzervatívnu liečbu najdrahšieho hráča sveta.

Newcastle pokazil Guardiolovi jubileum, ten stále verí v zisk

Slovenský brankár Martin Dúbravka inkasoval už po 24 sekundách gól z kopačky argentínskeho kanoniera Sergia Agüera, pre ktorého to bol sedemnásty presný zásah v sezóne.

Guingamp vyradil Monaco v semifinále francúzskeho Ligového pohára

Futbalisti Monaca, ktoré viedol staronový tréner Leonardo Jardim, prišli už v 14. minúte o vylúčeného Williama Vainqueura, napriek tomu si v úvodnej polhodine vypracovali dvojgólový náskok.

Obrat Valencie v odvete štvrťfinále Copa del Rey, Rodrigo dal hetrik

Nadstavovalo sa až deväť minút, počas ktorých už domáci neprišli o postup, hostia v závere dohrávali bez vylúčeného Djeneho Dakonama.

Dúbravkov Newcastle otočil s Manchestrom City, MUFC v závere vyrovnali

Manchester United na vlastnom ihrisku iba remizoval s Burnley 2:2. Zverenci trénera Oleho Gunara Solskjaera prehrávali v 88. minúte ešte 0:2.,aktualizované

AC Miláno vyradilo SSC Neapol vo štvrťfinále Talianskeho pohára

Oba góly strelil nový hráč domácich Krzysztof Piatek, 23-ročný poľský útočník iba pred niekoľkými dňami prišiel z FC Janov.

Futbalista Jese Rodriguez bude hosťovať v Betise Sevilla

Od decembra 2016 má na konte jediný štart za PSG, minulý týždeň sa dostal na trávnik v závere pohárového zápasu so Štrasburgom.

Futbalista Caceres sa vrátil do Juventusu na hosťovanie z Lazia

Som veľmi rád, že som sa vrátil do tohto klubu, vždy som tu bol doma, povedal 31-ročný Caceres pre Juventus TV.

Klinsmann, Zidane či Mourinho sú kandidátmi na post trénera Iránu

FFI má však záujem aj o predĺženie spolupráce s Queirozom.

Africký pohár národov bude v roku 2023 definitívne v Pobreží Slonoviny

Africký pobrežný štát mal organizovať finále už v roku 2021, CAF však rozhodnutie zmenila a organizáciou poverila Kamerun.

Slovenský futbalový zväz: Vstupenky na duel v Cardiffe sú už v predaji

Cena vstupenky do sektorov hostí (119 až 123) je 35 eur. Počet objednávaných vstupeniek na jeden formulár nie je obmedzený.