Štvrtok 16. máj 2024Meniny má Svetozár

Futbal

Realu pomohol VAR, o jeho výhre nad Espanyolom rozhodol Asensio

Asensio po výbornej nahrávke Luku Modriča trafil ľavačkou opačný roh brány, ale čiarový rozhodca signalizoval ofsajd.

JE VO FORME: Duda je najlepší strelec Bundesligy, prepísal štatistiky

Svoj štvrtý presný zásah zaznamenal v sobotňajšom zápase 4. kola proti Borusii Mönchengladbach, keď v 73. minúte ľavačkou spečatil víťazstvo svojho tímu 4:2.

Weissov gól z pokutového kopu nezabránil prehre Al-Gharafy

Pre slovenského futbalistu, ktorý odohral celý zápas, to bol štvrtý presný zásah v šiestom ligovom stretnutí v prebiehajúcom ročníku.

FL: MŠK Žilina hladko pokorila FK Senica

Od začiatku to bol súboj žilinskej ofenzívy so senickým obranným blokom.,aktualizované

FL: MFK Ružomberok zvíťazil nad FK Podbrezová

Domáci futbalisti MFK Ružomberok vstúpili do zápasu aktívne a súpera od začiatku dostali pod tlak. Hostia sa len sem – tam dostali pred bránu MFK.

Dúbravka vychytal čisté konto, Newcastle remizoval s Crystal Palace

Slovenský brankár Martin Dúbravka odchytal celý zápas.,aktualizované

Duda pomohol gólom k výhre Herthy Berlín nad Mönchengladbachom

Na výhre domácich sa podieľal aj slovenský stredopoliar Ondrej Duda, ktorý v 73. minúte strelil štvrtý gól svojho tímu.,aktualizované

Alex Ferguson sa prvýkrát od operácie mozgu vrátil na Old Trafford

Sedemdesiatšesťročný kouč sledoval z čestnej lóže zápas Manchestru United proti Wolverhamptonu v Premier League.

Tomáš MEDVEĎ: Pracujem na tom, aby legendy nevymizli z našich hláv

Bývalý futbalista T. Medveď sa nedávno stal riaditeľom Klubu ligových kanonierov. Aké má s ním plány a ako si spomína na svoju úspešnú kariéru, porozprával v TABLET.TV.

Španielska federácia zamietla žiadosť ligy odohrať zápas v Miami

Podľa nej vedenie ligy dostatočne nepreukázalo, že zápas v USA je v súlade so španielskymi i medzinárodnými normami, a že nepoškodí zvyšných 18 účastníkov a fanúšikov Girony a Barcelony.,aktualizované

V nominácii Brazílie sú traja nováčikovia, vracia sa Gabriel Jesus

V nominácii chýba krídelník Juventusu Douglas Costa, ktorý sa po suspendácii v talianskej lige za opľutie súpera navyše zranil.

Tabarez predĺžil trénerskú zmluvu na lavičke Uruguaja o štyri roky

Sedemdesiatjedenročný renomovaný tréner povedie zverencov už v štvrtom kvalifikačnom cykle MS za sebou, celkovo piatom.

Douglas Costa z Juventusu má problémy: K dištancu sa pridalo zranenie

Po štvorzápasovom dištanci za opľutie protihráča v stretnutí najvyššej súťaže so Sassuolom si v týždni privodil aj zranenie členka a stehenného svalu.

EL: Jablonec siahal v Rennes na bod, Rada: Platíme nováčikovskú daň

O tom, že hostia odídu z Bretónska s prázdnymi rukami, rozhodla premenená jedenástka Hatema Ben Arfu v nadstavenom čase.

Nemci majú pred voľbou dejiska EURO 2024 väčšie šance než Turecko

Vyplýva to z technickej evaluačnej správy, ktorú Európska futbalová únia (UEFA) zverejnila v piatok, šesť dní pred voľbou dejiska ME.

Látal si je vedomý možností Trnavy: Nemôžeme hrať otvorene

Trnavskí futbalisti vo štvrtok zopakovali výsledok spred 46 rokov, keď v sezóne 1972/73 v 2. kole Európskeho pohára majstrov triumfovali s Anderlechtom na domácom ihrisku rovnako 1:0.,aktualizované

Sergio Agüero predĺžil kontrakt s Manchestrom City do roku 2021

Agüero je s 204 gólmi historicky najlepší strelec City. Darí sa mu aj v úvode novej sezóny, v piatich ligových zápasoch skóroval dokopy trikrát.

EURÓPSKA LIGA: Tréner Slavie Praha nepreceňuje víťazstvo nad Bordeaux

V drese "zošívaných" hral do 79. minúte slovenský krídelník Miroslav Stoch, o ich najtesnejšom víťazstve rozhodol v 35. minúte Jaromír Zmrhal.

EURÓPSKA LIGA: Mak skóroval v Kodani, vymenil si dresy s krajanmi

Futbalisti Petrohradu odštartovali svoje účinkovanie v C-skupine Európskej ligy remízou 1:1 na pôde FC Kodaň, pričom o jediný gól ruského klubu sa postaral práve slovenský reprezentant.

Oravcova chvíľa prišla v 79. minúte, keď center Erika Grendela po rohovom kope pristál na jeho hlave.

EL: Trnava pri premiére zdolala Anderlecht Brusel

Vo svojom druhom zápase v skupine sa Trnava predstaví 4. októbra na ihrisku Fenerbahce Istanbul.,aktualizované

EL: Dinamo Záhreb zvíťazilo nad Fenerbahce v trnavskej skupine

Zenit Petrohrad remizoval na ihrisku FC Kodaň 1:1. V drese ruského tímu sa gólovo presadil slovenský krídelník Róbert Mak.,aktualizované

EL: Sevilla rozdrvila Liége, Jablonec s Považancom prehral

Finalista predošlej edície súťaže Olympique Marseille podľahol doma Eintrachtu Frankfurt 1:2.

Futbalistky do 19 rokov v odvete zdolali domáce Portugalsko

Pre Slovenky bol dvojzápas v Portugalsku previerkou pred blížiacou sa prvou fázou kvalifikácie o postup na ME. V Chorvátsku nastúpia proti domácemu výberu, Anglicku a Malte.

LM: Khedira musí nútene pauzovať, má zranené stehno

Tridsaťjedenročný Khedira musel vo Valencii opustiť ihrisko už v 23. minúte. V dueli sa zranil aj jeho spoluhráč Douglas Costa, ktorého čakajú detailnejšie vyšetrenia v piatok.

Útočník Mbombo posilní futbalový Trenčín minimálne do konca jesene

Fortunaligista ho získal z druholigového belgického klubu Beerschot Wilrijk.

Futbalisti Juventusu Turín aj v oslabení súboj s Valenciou zvládli a po dvoch góloch Miralema Pjaniča vyhrali 2:0.,aktualizované

Tréner futbalistov SR 16 B. Fodrek debutoval výhrami nad Čiernou Horou

Mladí Slováci pod jeho vedením v NTC Senec dvakrát zdolali rovesníkov z Čiernej Hory 2:1.

Belgicko a Francúzsko vedú rebríček FIFA. Ako sú na tom futbalisti SR?

Na treťom mieste figurujú Brazílčania, štvrtí sú úradujúci vicemajstri sveta Chorváti.

LIGA MAJSTROV: Manchester City bez Guardiolu na lavičke padol s Lyonom

ManCity sa stal prvým anglickým klubom, ktorý prehral štyri zápasy LM za sebou, ak sa zrátajú dve štvrťfinálové a jedna osemfinálová prehra z uplynulej sezóny.

Pred zápasom PAOK Solún - Chelsea v EL zranili dvoch fanúšikov hostí

K incidentu prišlo v centre gréckeho mesta, keď na priaznivcov londýnskeho tímu zaútočili traja členovia tvrdého jadra PAOK-u, ktorí následne z miesta činu ušli.

Plzeň prišla v LM o výhru v nadstavení, Krmenčík by ju vymenil za góly

Trpký pocit po zápase s CSKA Moskva zažili aj dvaja slovenskí reprezentanti, Matúš Kozáčik odchytal celý zápas G-skupiny a plnú minutáž absolvoval i stredopoliar Patrik Hrošovský.

Lyon udelil fanúšikovi doživotný zákaz za nacistické gesto

Oficiálne stanovisko klubu prišlo okamžite po zápase, po ktorom sa na sociálnych sieťach objavilo video muža so zdvihnutou rukou v nacistickom pozdrave.

Trnava sa pokúsi v EL ozbíjať Anderlecht, Bakoš: Každý je hrateľný

Anderlecht je favorit súboja, má viac skúseností i kvalitnejšie zázemie ako slovenský šampión, no ten už z pozície outsidera dokázal neraz prekvapiť a ozbíjať súpera sa pokúsi aj teraz.

Írsko sa pripojí ku kandidatúre krajín z Britských ostrovov na MS 2030

Anglicko naposledy hostilo svetový šampionát v roku 1966 a v domácom prostredí sa tešilo zo zisku titulu.

EURÓPSKA LIGA: Trnava začne s Anderlechtom, Marseille proti Frankfurtu

Do okruhu adeptov na triumf v tohtoročnej EL patrí takisto taliansky veľkoklub AC Miláno, ktorý nastúpi na ihrisku najväčšieho prekvapenia v skupinovej fáze - luxemburského F91 Dudelange.

LIGA MAJSTROV: Ronaldo dostal červenú kartu

Cristiano Ronaldo videl pri debute v Lige majstrov v drese Juventusu Turín červenú kartu.

Polievka a Jankauskas ukončili pôsobenie v Žiline

V prípade Eligijusa Jankauskasa sa nenaplnili očakávania, ktoré do neho klub vkladal.

Obvineniu z krivej výpovede čelí aj Dejan Lovren

Súd v Osijeku potrestal dlhoročného prezidenta Záhrebu Mamiča v júni odňatím slobody na šesť rokov za to, že spolu s bratom Zoranom spreneverili 17 miliónov eur získaných za prestupy hráčov.

Etická komisia FIFA potrestala funkcionárov za korupciu

Marketingový manažér Aaron Davidson, funkcionár Costas Takkas a zápasový agent FIFA Miguel Trujillo musia navyše zaplatiť pokutu milión švajčiarskych frankov, informovala agentúra AP.