Futbal

Kouč DAC Rossi pred duelom s trnavským lídrom: Je na čase vyhrať

Druhý Slovan stráca na Trnavu desať bodov a vie, že si nemôže dovoliť zaváhať.

Nórsky futbalový tréner Andersen nepredĺži zmluvu na lavičke KĽDR

Päťdesiatpäťročný Andersen je bývalý najlepší strelec nemeckej Bundesligy, podarilo sa mu to v roku 1990 ako hráčovi Eintrachtu Frankfurt, resp. ako prvému zahraničnému strelcovi v nemeckej lige.

Vo veku 71 rokov zomrel taliansky tréner Emiliano Mondonico

Najväčšiu časť trénerského života pôsobil na lavičke FC Turín.

Zastavili vyšetrovanie údajných prejavov rasizmu fanúšikov Atalanty

UEFA najskôr obvinila taliansky klub z rasizmu, ale vo štvrtok ukončila disciplinárne konanie za rasistické alebo diskriminačné správanie.

MS2018: FIFA nominovala rozhodcov zo 46 krajín, chýba Veľká Británia

Najviac hlavných arbitrov i asistentov je z Európy.

Argentínčan Tevez si zranil lýtko pri krátkej exhibícii vo väznici

Tevez bol v prísne stráženom objekte v Cordobe, kde si nevlastný brat hráča klubu Boca Juniors odpykáva trest na šestnásť rokov za ozbrojenú lúpež.

TVRDÉ TRESTY pre PAOK: Savvidis dostal 3-ročný zákaz, Micheľ 90 dní

PAOK, v ktorom pôsobí slovenský reprezentant Róbert Mak, zároveň prišiel o tri body v tabuľke prebiehajúcej sezóny a tú ďalšiu odštartuje s -2 bodmi.

Nad štartom Di Mariu vo finále Ligového pohára visí otáznik

Tridsaťročný krídelník neabsolvoval pre problémy so stehenným svalom stredajší tréning so spoluhráčmi z Paríža Saint-Germain.

Šéf marockej kandidatúry na MS 2026 spochybnil nestrannosť Infantina

Elalamy vyjadril v Casablance obavu, že šéf FIFA podporuje spoločnú kandidatúru Spojených štátov amerických, Kanady a Mexika.

FIFA vyšetruje rasistické správanie sa ruských fanúšikov

Z tribún jedného z hostiteľských štadiónov MS 2018 sa ozývali "opičie zvuky", keď sa lopty dotkli hráči čiernej pleti francúzskeho tímu.

Tréner Anglicka Southgate o videu: Verdikt rozhodcu by mal byť konečný

V 85. minúte prenikol do anglickej šestnástky taliansky útočník Federico Chiesa a po kontakte s debutantom v drese Albiónu Jamesom Tarkowským spadol na trávnik.

Futbalista Salcedo si zlomil kľúčnu kosť, sezóna sa pre neho skončila

Obranca Eintrachtu Frankfurt utrpel zranenie v 69. minúte, keď po súboji tvrdo dopadol na ľavé rameno.

Syn slávneho otca Timothy Weah debutoval v drese USA

Syn Georgea Weaha, najlepšieho futbalistu sveta za rok 1995, debutoval v americkom drese v stredajšom prípravnom zápase proti Paraguaju (1:0).

FIFA má riešiť rasistické prejavy ruských fanúšikov proti Francúzom

Vyzvala ju k tomu organizácia FARE network pre boj proti rasizmu.

Brazílski futbalisti vyhrali v Nemecku, T. Silva: Sme hrdí na výsledok

V prípravnom zápase na Olympijskom štadióne v Berlíne rozhodol o víťazstve kanárikov gólom z 37. minúty Gabriel Jesus a ukončil tak súperovu 22-zápasovú sériu bez prehry na medzinárodnej scéne.

Španieli deklasovali Argentínu, Sampaoli: To sa nám na MS nemôže stať

Španielski futbalisti vyhrali 6:1, keď sa na štadióne Atletica Madrid zaskvel hetrikom hráč konkurenčného Realu Isco.

Capello skončil na lavičke Ťiang-su Su-ning, nahradil ho Rumun Olaroiu

Bývalý kouč AC Miláno, Realu Madrid, Juventusu Turín či anglickej reprezentácie sa v stredu dohodol s vedením klubu na rozviazaní kontraktu.

Futbalisti Ruska podľahli Francúzom, Španieli deklasovali Argentínu

Za hostí strelil dva góly útočník Paríža Saint-Germain Kylian Mbappé.,aktualizované

SR 19 prehrala s Kosovom a v kvalifikácii ME obsadila poslednú priečku

Šancu postúpiť na júlový šampionát do Fínska stratili mladí Slováci už predtým, keď remizovali s Írskom 1:1 a prehrali s Portugalskom 0:1.

Zverenci Ota Brunegrafa sa s dvanástimi bodmi posunuli na druhú pozíciu pred Severné Írsko. ,aktualizované

Messi údajne proti Španielsku hrať nebude

Argentínky futbalista vraj nie je stále úplne fit po problémoch so zadným stehenným svalom, hoci v nedeľu i pondelok už absolvoval tréning s národným tímom.

Neuer začal po pol roku opäť trénovať. V deň svojich 32. narodenín

Dlhoročný nemecký futbalový reprezentant pauzoval od septembra, keď si privodil vlásočnicovú zlomeninu kostičky v ľavej nohe.

Futbalisti Holandska vyškolili majstrov Európy, no Santos hráčom verí

Holanďania rozhodli už v prvom polčase po góloch Memphisa Depaya, Ryana Babela a kapitána Virgila Van Dijka.,aktualizované

Spartaku Trnava sa zranil Vlasko, Godál už trénuje

Lídrovi súťaže nebude v najbližšiom kole k dispozícii pre problémy s ramenom ani brankár Martin Vantruba. Medzi troma žrďami by sa proti DAC-u mal objaviť Martin Chudý.

Brankár močil za bránkou počas zápasu, dostal červenú kartu

Dvadsaťjedenročný brankár pritom prišiel na ihrisko len na začiatku druhého polčasu. Moč sa snažil dlhšie udržať, ale päť minút pred koncom zápasu to už nevydržal.

Tréner Juventusu Allegri získal ocenenie Zlatá lavička

Juventus doviedol k rekordnému šiestemu titulu za sebou, tretiemu triumfu v Talianskom pohári a k finálovej účasti v Lige majstrov.

Messi je fit a proti Španielsku bude hrať

Pre zdravotné problémy nezasiahol do piatkového prípravného zápasu proti Taliansku.

Grécka futbalová liga sa po nútenej pauze cez víkend opäť rozbehne

Pauzu nariadila grécka vláda po incidente v šlágri 25. kola medzi PAOK-om Solún a AEK Atény.

Arsenal predĺžil kontrakt s egyptským stredopoliarom Elnenym

Dvadsaťpäťročný Elneny prišiel do Arsenalu v januári 2016 z FC Bazilej a za klub odohral v pozícii defenzívneho stredopoliara doteraz 65 stretnutí.

Športový riaditeľ Borussie Dortmund Zorc predĺžil zmluvu

Päťdesiatpäťročný Zorc je rodákom z Dortmundu, za Borussiu počas aktívnej kariéry odohral 463 bundesligových zápasov.

Brazília prvýkrát od potupy 1:7 s Nemcami, Tite: Rany nie sú zahojené

Utorňajší prípravný zápas s výkopom o 20.45 h medzi Nemeckom a Brazíliou sa uskutoční na Olympijskom štadióne v Berlíne.

Kozák si pochvaľoval podmienky i oba zápasy v Thajsku: Dobrá príprava

V akcii videl štyroch nováčikov (Michal Šulla, Boris Sekulič, Ľubomír Šatka, Erik Pačinda) i ďalších hráčov, ktorí v národnom tíme dostávali v minulosti menej herného priestoru.

Rummenigge tvrdí, že Lewandowski zostane v Bayerne Mníchov

O poľského kanoniera má eminentný záujem Real Madrid. Anglický portál dailymail.co.uk minulý týždeň informoval, že Lewandowski sa s víťazom Ligy majstrov už údajne dohodol na letnom prestupe.

Futbal ME21: Vavro: Ak to zvládneme, bude žiť šanca

Favorizované Španielsko zatiaľ neohrozene smeruje za prvou pozíciou a priamou miestenkou na záverečný turnaj.