Futbal

Messi pred 270. El Clasicom: Bolo by krásne zakončiť rok víťazstvom

Odvekí španielski rivali Real Madrid a FC Barcelona sa stretnú deň pred Štedrým dňom na Santiago Bernabeu a ich posledný zápas kalendárneho roka 2018 sľubuje opäť veľké futbalové divadlo.

Futbalista Gomez prestúpil z Wolfsburgu do Stuttgartu

Výška odstupného by podľa nemeckých médií mala predstavovať čiastku viac ako tri milióny eur.

Ruský zväz zvolal zasadnutie výboru, Mutko vraj oznámil rezignáciu

Pôvodne mala exekutíva zasadnúť o deň neskôr 26. decembra, ale tento termín kolidoval s akciami členov výkonného výboru.

Funkcionár Aberdeenu porušil pravidlá pri tipovaní zápasov

Skinner má právo vyjadriť sa k celej veci do 3. januára.

Zomrel bývalý hráč Bohemiansu Jiří Sloup

Dôrazný futbalista s tvrdou strelou začínal na ľavom krídle, neskôr pôsobil na poste stopéra. V najvyššej súťaži absolvoval 231 stretnutí a strelil 48 gólov.

FA nepotrestá manchesterské kluby za konflikt po derby

Konflikt medzi hráčmi a členmi realizačných tímov sa odohral v útrobách štadióna Old Trafford po decembrovom stretnutí Premier League, ktoré Citizens vyhrali 2:1.

Vedenie Ajaxu pozastavilo činnosť trénerovi Keizerovi a asistentom

Začalo tiež s nimi rokovanie o ukončení ich zmlúv.,aktualizované

Práva na futbalové MS 2018 získala v Taliansku spoločnosť Mediaset

Mediaset založil v roku 1987 bývalý premiér Silvio Berlusconi.

Balotelli plánuje po sezóne odísť z Nice, bral by opäť Manchester City

Balotelli prišiel na juh Francúzska v lete 2016 a jeho zmluva vyprší na budúci rok.

V Mexiku zatkli paraguajského futbalového reprezentanta Fabbra

Je podozrivý zo sexuálneho napadnutia neplnoletého dievčaťa v Argentíne.

Tarkowski z FC Burnley dostal trojzápasový dištanc

Dôvodom je jeho násilné správanie počas sobotňajšieho zápasu Premier League proti Brightonu (0:0).

Stramaccioni zostáva trénerom Sparty, Rosický do vedenia klubu

Zmena nastáva na pozícii športového riaditeľa, ktorú obsadí bývalý tréner Zdeněk Ščasný.

Paco Jemez bude trénerom Las Palmas do konca sezóny

Las Palmas je s 11 bodmi po sedemnástich odohratých zápasoch na poslednom 20. mieste ligovej tabuľky.

Tréner Leverkusenu Herrlich simuloval, vypočula ho diciplinárka

Dôvodom je jeho teatrálny pád po kontakte s hráčom Borussie Mönchengladbach Denisom Zakariom.

Nashville bude od roku 2020 súčasťou futbalovej MLS

Okrem Nashvillu sa do prestížnej súťaže v jej najbližšom rozširovaní dostane jeden z trojice Cincinnati, Detroit a Sacramento.

Nemci zostali na čele rebríčka FIFA, ako sú na tom Slováci?

V prvej desiatke sa žiadne zmeny neudiali, na čele renkingu zostávajú Nemci pred Brazíliou a Portugalskom.

Tréner Johnson je v eúfórii po senzačnom postupe cez Manchester United

Bristol sa ujal vedenia v 51. minúte, keď sa peknou krížnou strelou prezentoval Joe Bryan.

Bayern angažoval reprezentačného útočníka Wagnera z Hoffenheimu

Sandro Wagner by mal byť alternatívou za Roberta Lewandowského, okrem neho nemal mníchovský tím v kádri žiadneho ďalšieho typického hrotového útočníka.,aktualizované

Futbalistovi Guerrerovi znížili trest za doping, na MS môže hrať

Útočníka brazílskeho Flamenga pozitívne testovali po októbrovom kvalifikačnom zápase MS 2018 v Argentíne.

Manchester United vypadol z Ligového pohára, prehral s Bristol City

Domáci sa ujali vedenia v 51. minúte gólom Joea Bryana, na ktorý o sedem minút neskôr odpovedal Zlatan Ibrahimovč. Favorit duelu však nedokázal v ďalšom priebehu skórovať.

Futbalisti Bayernu zdolali v derby Dortmund a sú v štvrťfinále pohára

Postup do štvrťfinále si zabezpečil aj Bayer Leverkusen po výhre na ihrisku Borussie Mönchengladbach.,aktualizované

AS Rím nepostúpil do štvrťfinále domáceho pohára, nestačil na FC Turín

Miesto v najlepšej osmičke si zaistili hráči Atalanty, ktorí zdolali Sassuolo 2:1.

Marvin Compper prestúpil z Lipska do Celticu

Škótsky klub sa s futbalistom dohodol na zmluve do roku 2020.

Ordonez sa vrátil z Eintrachtu Frankfurt do Ekvádoru

Ordonez nastúpil v aktuálnej sezóne najvyššej nemeckej súťaže v štyroch ligových zápasoch.

Ruthenbeck povedie 1. FC Kolín až do konca sezóny

Kolínu patrí v nemeckej Bundeslige posledné 18. miesto, keď získal šesť bodov a na konte má iba jedno víťazstvo zo 17 zápasov. Na predposledný Hamburg stráca deväť bodov.

Súd poslal 29-ročného muža do väzenia za rasistický útok na Sterlinga

Denník Daily Telegraph informoval, že 23-ročný krídelník sa v sobotu po príchode na Etihad Campus stal terčom rasistických urážok a od Andersona schytal aj kopanec.,aktualizované

Mangala s rozbitým nosom nedohral pohárový duel s Leicesterom City

Zatiaľ nie je isté, či bude 26-ročný Mangala svojmu tímu chýbať v sobotňajšom ligovom zápase s Bournemouthom.

DEFINITÍVNY KONIEC: Tomáš Rosický ukončil kariéru

Kreatívny stredopoliar naposledy pôsobil v pražskej Sparte, v drese ktorej v roku 1998 vstúpil do veľkého futbalu. V zahraničí hrával v Borussii Dortmund a Arsenale Londýn.,aktualizované

Mainz a Paderborn postúpili do štvrťfinále Nemeckého pohára

O prekvapenie sa postaral treťoligový Paderborn, ktorý na domácej pôde zdolal druholigový Ingolstadt.

Barnsley prevzalo konzorcium čínskeho podnikateľa

Lee je už investorom vo francúzskom prvoligovom OGC Nice.

FA potrestala Lanziniho z West Hamu a Deeneyho z Watfordu

Trestu sa nevyhol ani Troy Deeney, ktorý pred FA neuspel s odvolaním proti štvorzápasovému dištancu za červenú kartu vo víkendovom súboji s Huddersfieldom.

Atletico sa sťažuje na Barcelonu, Katalánci sa pokúšajú o Griezmanna

Francúzsky reprezentant predĺžil v júni zmluvu s Atleticom do roku 2022, no v poslednom období sa množia informácie o jeho prestupe do katalánského veľkoklubu.

Vedenie futbalovej Slavie Praha sa rozlúčilo s trénerom Šilhavým

Jeho nástupcom by sa mohol stať súčasný kouč Liberca Jindřich Trpišovský.

Polícia v Slovinsku a Chorvátsku rozbila stávkarský gang

Gang, ktorý spolupracoval s ďalšími ilegálnymi skupinami investujúcimi do stávok financie získané z obchodu s drogami, ilegálne tipoval najmä v Ázii.,aktualizované

Vedenie švajčiarskej futbalovej ligy skrátilo prezidentovi Sionu trest

Constantin 21. septembra po zápase s Luganom fyzicky napadol televízneho experta Rolfa Fringera.

FIFA upozornila na chyby vo videosystéme GoalControl

FIFA má v najbližšej dobe rozhodnúť, či bude GoalControl používať aj na budúcoročnom šampionáte v Rusku.

Brémy naďalej dôverujú futbalovému trénerovi Kohfeldtovi

Tréner Florian Kohfeldt prevzal mužstvo Werder Brémy v októbri po odvolaní Alexandra Nouriho a pôvodne ho mal viesť len dočasne.

Bývalý kouč Austrálie Postecoglou povedie Jokohamu Marinos

Bývalý tréner austrálskej futbalovej reprezentácie Ange Postecoglou je nadšený, že sa presúva do Japonska a že sa vracia do klubového futbalu.

Futbalisti Evertonu zdolali Swansea City

Toffees prehrávali od 35. minúty po góle Leroya Fera, no ešte do prestávky stihli vyrovnať.