Futbal

KVALIFIKÁCIA: Austrália bude hrať proti Sýrii bez zraneného kapitána

V útoku sa bude tréner Ange Postecoglou opäť spoliehať na Matthewa Leckieho - spoluhráča slovenských reprezentantov Petra Pekaríka a Ondreja Dudu v Herthe Berlín.

LIGA MAJSTROV: Monaco prehralo hladko s FC Porto 0:3

Monaco v repríze finále Ligy majstrov 2004 utrpelo navlas rovnakú prehru ako pred trinástimi rokmi, keď ho portugalský tím obral o trofej.

Hamšík po triumfe nad Feyenoordom: Dôležité bolo získať tri body

Slovenský reprezentanta a kapitán SSC Neapol hral do 70. minúty, keď ho na ihrisku za rozhodnutého stavu nahradil Piotr Zielinski.

LIGA MAJSTROV: Real Madrid prvýkrát dobyl dortmundské hradby

Real sa proti Borussii dokázal vyrovnať s vysokým pressingom domácich a po hĺbkových prihrávkach Luku Modriča, Toniho Kroosa a Casemira podnikal nebezpečné kontry.

LIGA MAJSTROV: Šlágrom stredy bude zápas PSG s Bayernom Mníchov

Parížania sa s Bayernom stretnú po prvý raz od roku 2000, celkovo pôjde o šieste meranie síl medzi oboma mužstvami v Lige majstrov. Francúzsky tím nad Bavormi doma vždy zvíťazil.

LIGA MAJSTROV:Hamšíkov Neapol zdolal Feyenoord,Real vyhral v Dortmunde

Slovenský reprezentant hral za Neapolčaov do 70. minúty, kedy ho na ihrisku za rozhodnutého stavu nahradil Piotr Zielinski.,aktualizované

Kapitán Herthy Ibiševič dostal za urážku rozhodcu dvojzápasový dištanc

Spoluhráč slovenských reprezentantov Petra Pekaríka a Ondreja Dudu bude Herthe chýbať v stretnutiach proti Bayernu Mníchov a Schalke 04 Gelsenkirchen.

V Hapalovej nominácii tri zmeny, cieľom je získať šesť bodov

Zverencov trénera Pavla Hapala čaká dvojzápas proti Islandu (5. októbra) a Španielsku (10. októbra) na ihrisku národného tréningového centra v Poprade.

Manolo Marquez už nie je trénerom Las Palmas

Marquez však aj naďalej zostáva v Las Palmas, kde bude mať na starosti technický úsek a skauting.

LIGA MAJSTROV: Talianska polícia zatkla v Neapole fanúšikov Feyenoordu

Prizanivci holandského mužstva napadli policajtov kameňmi.

KVALIFIKÁCIA MS: Jarolím na záver strateného boja o MS s 1 nováčikom

Česi prehrali posledné dva zápasy s Nemeckom (1:2) a v Severnom Írsku (0:2), čím definitívne stratili možnosť kvalifikovať sa na svetový šampionát do Ruska.

Kozák zverejnil nomináciu na rozhodujúce zápasy o majstrovstvá sveta

Pri očakávanom víťazstve Angličanov v skupine si účasť v baráži môžu Slováci zabezpečiť v prípade víťazstva, resp. remízy v Škótsku, ktoré by následne potvrdili v Trnave výhrou nad Maltou.,aktualizované

Villas-Boas kritizoval rozhodcu, vyslúžil si pokutu 14.000 dolárov

Tréner Šanghaja SIPG podrobil arbitra ostrej kritike na pozápasovej tlačovej konferencii, čím podľa disciplinárnej komisie Ázijskej futbalovej konfederácie.

Grécky útočník Mitroglou začal po zranení trénovať

Dvadsaťdeväťročný Mitroglou prišiel do Marseille v lete z Benficy Lisabon, ale za nový klub ešte neodohral žiadny súťažný zápas.

V Uruguaji odštartoval súd s chuligánmi, ktorí napadli rozhodcov

Výtržníci zaútočili na muža a ženu počas sobotňajšieho zápasu druhej ligy. Uruguajská futbalová asociácia na druhý deň zrušila všetky zápasy organizované pod jej hlavičkou.

Južná Kórea ponúkne Hiddinkovi post pri národnej reprezentácii

Kórejská republika sa už kvalifikovala na budúcoročný svetový šampionát do Ruska. Tréner G. Hiddink priviedol Južnú Kóreu do semifinále MS 2002, ktoré organizovala spolu s Japonskom.

Liga majstrov ponúkne šláger Borussia Dortmund proti Realu Madrid

Do hry sa v druhom kole Ligy majstrov dostane aj taliansky SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom, ktorý v F-skupine privíta Fyenoord Rotterdam.

Barry nastúpil v Premier League na 633. zápas. Prekonal rekord Giggsa

Tridsaťšesťročný stredopoliar, ktorý je kapitánom West Brom, prekonal doterajší rekord legendy Manchestru United Ryana Giggsa.

Suso predĺžil zmluvu s AC Miláno do roku 2022

španielsky útočník dal v minulej sezóne sedem gólov a pridal deväť asistencií.

Prezident Juventusu Turín Agnelli dostal ročný zákaz činnosti a pokutu

Talianska futbalová federácia (FIGC) ho potrestala za to, že povolil predaj vstupeniek a permanentiek fanúšikom, ktorí sú v spojení s organizovaným zločinom.,aktualizované

Prešovčanom došla trpezlivosť: Jantek už nie je trénerom Tatrana

Ide o štvrtú výmenu vo Fortuna lige v krátkom čase.,aktualizované

Milik sa podrobil operácii kolena, Neapolu bude chýbať štyri mesiace

Spoluhráč slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka sa zranil v sobotňajšom ligovom súboji na pôde Spalu.

Slovák M. Stoch jej slová nepoznal a jeden z členov tvrdého jadra slávistických "zošívaných" mu našepkával chuligánsku verziu.,aktualizované

Španielsky Villarreal odvolal trénera Escribu

Osudnou sa mu stala prehra 0:4 s Getafe, po ktorej patrí "žltej ponorke" až 14. miesto v tabuľke La Ligy.

Ronaldo súcití s rodinami obetí zemetrasenia v Mexiku

Na svoje konto na sociálnej sieti Twitter zavesil fotografiu s dresom Realu Madrid s venovaním chlapčekovi Santiagovi.

Tréner Valencie sa zranil pri oslave gólu, poranil si stehenný sval

Ďalšie inštrukcie, až do konca zápasu, vydával krívajúc z priestoru pred vlastnou lavičkou a s bolestivou grimasou na tvári.

Hamšík: Dokázali sme otočiť duel so Spalom 2013

Tento zápas patril k najťažším v tejto sezóne, Spal hral výborne, no my sme opäť ukázali svoju silu, zhodnotil náročný zápas Serie A kapitán SSC Neapol.

V desiatom kole prvá prehra Slovana, Trnava je na čele tabuľky

Trenčín nasúkal Tatranu Prešov sedem gólov a vyhral 7:0.,aktualizované

Inter Miláno zdolal FC Janov, Škriniar odohral celý zápas

Inter neprehral ani v šiestom zápase a zaostáva o dva body za stopercentným vedúcim duom SSC Neapol, Juventus Turín.,aktualizované

Milik bude chýbať Neapolu, hrozí mu operácia pravého kolena

Zranenie kolena utrpel v sobotnom stretnutí najvyššej talianskej súťaže na pôde mužstva Spal.

Prvé zakopnutie PSG v Ligue 1. Emery: Bod nie je dostačujúci

PSG napriek zaváhaniu zostal na čele tabuľky, pred druhým AS Monaco má však už iba náskok jedného bodu. Montpellier je na trinástom mieste so ziskom ôsmich bodov.

Futbalisti Espanyol Barcelona zdolali Deportivo La Coruňa 4:1

K výhre domáceho tímu prispel dvoma gólmi Moreno.

Nováčik z Girony pokryl Messiho, ale dva góly si dal sám

Girona sa nezľakla papierového favorita z FC Barcelona, najmä v prvom polčase mala niekoľko nádejných šancí na otvorenie skóre. Na kolená ich však zrazili vlastné góly Adaya Beniteza a Gorku Iraizoza.

Morata hetrikom zariadil výhru Chelsea Londýn

Reprezentant Španielska si otvoril v zápase strelecký účet proti Stoke City hneď pri prvej výraznejšej šanci, už v 2. minúte sa presadil po samostatnom nájazde na súperovho brankára.

Ceballos je hrdinom Realu Madrid, dal v premiére dva góly

D. Ceballos prišiel k "bielemu baletu" počas letného prestupového obdobia z Betisu Sevilla.

Neapol vydrel na ihrisku nováčika Spal 2013 víťazstvo 3:2

Spal v zápase hrýzol, ujal sa vedenia v 13. minúte, no favorizovaní hostia z SSC Neapol postupne prebrali kontrolu nad dianím na ihrisku.

Škrtela trápia boľavé slabiny, vynechal istanbulské derby

Reprezentačného stopéra sužujú podľa tureckých médií boľavé slabiny a tím rozhodol, že ho do zápasu radšej nenasadí, aby sa jeho stav nezhoršil.