Brankár Rittich podpísal s Los Angeles nový ročný kontrakt

Tridsaťjedenročný Rittich prišiel do LA vlani v lete ako voľný hráč, keď sa s "kráľmi" dohodol na ročnej zmluve.

Môže za to skutočnosť, že puky obsahujú čipy, vďaka ktorým vznikajú detailné štatistiky o rýchlosti striel či úspešnosti na vhadzovaniach.

Czerkawski si želá boom v Poľsku, na príhodu s Pálffym nezabudne

Bývalý hráč NHL si počas krátkeho pobytu v Ostrave zaspomínal na viacerých slovenských spoluhráčov a pripomenul aj úsmevnú príhodu so Žigmundom Pálffym.

Slováci na víťaznej vlne, Tatar: Prehra s Nemeckom nám otvorila oči

Víťazstvo nad Poľskom bolo pre slovenský tím tretie za sebou. Po prehre s Nemeckom (4:6) zdolali Kazachov (6:2) aj USA a s ôsmimi bodmi na konte majú sľubné vyhliadky k postupu do štvrťfinále.

Studenič prispel asistenciou k víťazstvu Coachella Valley v AHL

Pripísal si aj plusový bod a po piatich dueloch play-off má na konte štyri body za dva góly a dve asistencie.

V Poprade nebude pokračovať Svitana, Záborský a ďalších osem útočníkov

Tridsaťpäťročný Svitana je odchovanec Popradu.

Makar dosiahol 20. kariérový gól v play off, stačilo mu 71 zápasov

Makar je zároveň prvý obranca v histórii organizácie Avalanche/Nordiques, ktorý strelil viacero víťazných gólov v zápasoch, keď jeho tím čelil vyradeniu.

Colorado vyhralo v Dallase 5:3 a vynútilo si šiesty zápas

Dva góly hostí vrátane víťazného v 45. minúte strelil Cale Makar, ktorý sa presadil aj v závere druhej tretine, keď vyrovnal na priebežných 2:2.,aktualizované

Tréner Poľska Kaláber bol hrdý na tím: Mohli sme pomýšľať na bod

"Na začiatku sme mali rešpekt, no brankár nás podržal a mohli sme zápas nielen zdramatizovať, ale aj pomýšľať na nejaký bod," priznal Slovák na striedačke Poľska.

Švajčiari zdolali Veľkú Britániu 3:0 v A-skupine, rozhodla 1. tretina

Helvéti sa s jedenástimi bodmi sa dostali na čelo tabuľky.,aktualizované

Kudrna po triumfe nad Poľskom: Je to pekný výsledok

Slovákom vyšla prvá tretina, strelili v nej dva góly, v druhej sa však trápili. Presadili sa až v tretej ďalšími dvoma gólmi.

TRETIA VÝHRA NA MS: Slováci zvíťazili nad Poľskom 4:0, Hlavaj s nulou

Brankár Samuel Hlavaj zaznamenal 20 úspešných zákrokov a dosiahol čisté konto.,aktualizované

ONLINE MS 2024: Štvrtý zápas SR: Slovensko - Poľsko

Online zo štvrtého vystúpenia slovenských hokejistov na MS 2024 v Prahe a Ostrave.,aktualizované

Českí hokejisti zvíťazili v zápase A-skupiny domácich MS nad Dánskom

Domáci odštartovali aktívne, no až na možnosť Červenku si ďalšie väčšie šance nevypracovali.,aktualizované

Nemci zvíťazili v zápase B-skupiny na MS v Ostrave nad Lotyšskom

V úvode duelu boli aktívnejší Nemci a vyťažili z toho úvodný gól, keď sa po necelých šiestich minútach presadil Kahun.,aktualizované

Hokejisti Bezúch a Galamboš pokračujú v Žiline

Žilinský klub nedávno informoval aj o angažovaní obrancu Daniela Gachulinca, ktorý hral v uplynulej sezóne za Slovan Bratislava a Zvolen. Z českej extraligy prišiel Rastislav Dej.

Súboj s Poliakmi vo fanzóne v tieni útoku na slovenského premiéra

Správa o atentáte na Róberta Fica v Handlovej sa fanzónou rozniesla okamžite.

Kanadský obranca Robertson posilnil Zvolen

Kanadský obranca odohral v Liptovskom Mikuláši 19 zápasov a získal 8 bodov (2+6). Následne sa presunul naspäť do Ameriky, kde dve a pol sezóny pôsobil v ECHL, v Norfolku Admirals a Rapid City Rush.

Cenu Marka Messiera za vodcovstvo získal kapitán Rangers Trouba

Víťaza ceny vyberá a osobne ju udeľuje samotný Messier od roku 2007.

Frühauf pred Poliakmi: Skúsime využiť úseky, v ktorých pocítia únavu

Podľa asistenta trénera slovenského tímu Petra Frühaufa Poliaci ukázali, že s výdatnou podporou fanúšikov hrajú oduševnene.

POLIACI V TOM MAJÚ JASNO: So SR prehráme 1:5, prognózuje médium

Tvrdí to poľský hokejový web polishpuck. com, ktorý pred MS v Ostrave prognózoval všetky zápasy Poliakov v ostravskej skupine aj s výsledkami.

McDavid s treťou 150-bodovou sezónou v rade ako tretí hráč vôbec

Dokázal to ako tretí hráč v histórii po Wayneovi Gretzkom a Guyovi Lafleurovi, v 85 dueloch mal bilanciu 34 gólov a 116 asistencií.

ŠTVRTÝ ZÁPAS NA MS: SR proti Poľsku bude favorit, kľúčom je nepodceniť

Štvrtý zápas SR má úvodné buly o 20.20 h v Ostrave, v rovnakom čase sa budú začínať aj zostávajúce tri slovenské zápasy v základnej skupine.,aktualizované

Boston sa udržal v hre, Edmonton vyrovnal sériu

Víťazný gól Bruins vsietil v 31. minúte obranca Charlie McAvoy. Vancouver vymazal v Edmontone dvojgólové manko, keď v 59. minúte vyrovnal na 2:2 Dakota Joshua, no predĺženie sa napokon nekonalo. ,aktualizované

Francúzi porazili Poliakov 4:2

Poliaci nastúpia na ďalší duel v stredu 15. mája od 20.20 proti Slovensku, Francúzi budú hrať po dni voľna vo štvrtok v rovnakom čase s USA.,aktualizované

Kanadskí hokejisti zdolali Rakúsko 7:6 po predĺžení

Kanaďania sa napriek zaváhaniu dostali s 8 bodmi na čelo tabuľky, najbližšie nastúpia vo štvrtok o 20.20 h proti Nórsku. ,aktualizované

Obranca Acolatse je novou posilou Slovana Bratislava

Celkove bol s priemerom 0,81 bodu na zápas siedmy najproduktívnejší obranca Tipos extraligy.

Nórsko vyhralo nad Dánskom 2:0

Dáni odohrajú ďalší zápas v stredu o 16.20 h proti domácemu Česku, Nóri nastúpia o deň neskôr o 20.20 proti obhajcovi titulu Kanade.,aktualizované

Lotyšsko zdolalo Kazachstan 2:0

Kazachovia nastúpia na ďalší zápas vo štvrtok 16. mája od 16.20 proti Švédsku, Lotyši budú hrať v stredu od 16.20 s Nemeckom.,aktualizované

Trénerom Bystrice je Országh, mení sa akcionárska štruktúra i názov

Jeho asistent bude Ivan Majeský, trénerom brankárov zostáva Jakub Dohnal.,aktualizované

V Nových Zámkoch pokračujú útočník Ondrušek aj obranca Novajovský

Tridsaťštyriročný Novajovský v minulom ročníku odohral aj vinou zranení iba 33 stretnutí, v ktorých si do štatistík pripísal sedem kanadských bodov za jeden gól a šesť asistencií.

Hráči majú halu blízko, no cestujú, Pardavý: Je to nariadenie IIHF

Okrem slovenských reprezentantov bývajú v rovnakom hoteli aj tímy Kazachstanu a Poľska.

Pardavý apeluje pred Poľskom na koncentrovanosť

Zverenci Craiga Ramsayho majú po troch zápasoch päť bodov a sľubné vyhliadky ku konečnému umiestneniu v tabuľke.

Fanshop na MS v Ostrave čelil nájazdu Slovákov, ich dresy už nie sú

Medzi ostatnými produktami bol najväčší záujem o maskotov, tak ako na každom šampionáte.

Carolina vyhrala na ľade Rangers 4:1, Colorado prehralo 1:5 s Dallasom

Canes pred piatkovým domácim zápasom znížili stav série na 2:3.,aktualizované

Soucy dostal jednozápasový dištanc za zákrok na McDavida

Dvadsaťdeväťročný obranca dostal trest za nepríjemný krosček do tváre kapitána Oilers Connora McDavida v treťom stretnutí semifinálovej série play off Západnej konferencie.

Švédi porazili Nemcov 6:1

Nemci nastúpia na ďalší duel v stredu 15. mája od 16.20 proti Lotyšsku, Švédi budú hrať po dvoch dňoch voľna vo štvrtok od 16.20 s Kazachstanom.,aktualizované

Švajčiari zdolali Čechov po predĺžení a nájazdovom rozstrele 2:1

Švajčiari odohrajú štvrtý zápas na turnaji v stredu o 20.20 h proti Veľkej Británii, český tím nastúpi v rovnaký deň, ale o 16.20 h s Dánskom.,aktualizované

Slováci zdolali USA 5:4 po predĺžení, rozhodol Kelemen

Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpili na tretí duel B-skupiny majstrovstiev sveta proti USA v bránke prvýkrát na turnaji so Samuelom Hlavajom.,aktualizované