Bieksa si zlomil ľavú ruku, bude musieť podstúpiť operáciu

Ilustračné foto. Foto: TASR

Klub zámorskej NHL Vancouver Canucks nemôže v najbližšej dobe počítať so službami kanadského hokejistu Kevina Bieksu.

Vancouver 22. januára (TASR) - Klub zámorskej NHL Vancouver Canucks nemôže v najbližšej dobe počítať so službami kanadského hokejistu Kevina Bieksu. Skúsený obranca si zlomil ľavú ruku a podľa oficiálneho webu profiligy si jeho zranenie vyžaduje operačný zákrok. Doba rekonvalescencie dosiaľ nie je známa.

Tridsaťtriročný Bieksa, ktorý viedol Kanadu na uplynulých MS v Minsku s kapitánskym "céčkom" na drese, si privodil nepríjemné zranenie v zápase proti Tampe Bay (1:4) v noci na stredu. V tretej tretine sa snažil zblokovať strelecký pokus domácich. V prebiehajúcej sezóne nastúpil za "kosatky" v 45 zápasoch, nazbieral deväť kanadských bodov a 63 trestných minút.