Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Poprad prehral so Slovanom, stále má na čele 5 bodov k dobru

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Hostia sa ujali vedenia v 7. minúte, keď sa Preisinger dostal počas presilovej hry sám pred brankára a prekonal Vaya.

Poprad 1. marca (TASR) - Hokejisti HK Poprad prehrali v piatkovom zápase 48. kola Tipos Extraligy so Slovanom Bratislava 1:5. "Kamzíci" neuspeli tretíkrát za sebou, no napriek tomu zostali na čele tabuľky. Pred Michalovcami, ktoré zaváhali na ľade Nových Zámkov (2:3), majú stále päťbodový náskok. Slovan triumfoval druhýkrát za sebou, ale zostal na 8. priečke. Daniil Fominych získal v stretnutí 4 body (2+2).

Hostia sa ujali vedenia v 7. minúte, keď sa Preisinger dostal počas presilovej hry sám pred brankára a prekonal Vaya. V polovici prvej časti mal Slovan opäť početnú výhodu a švédsky obranca Bergman ju premenil prvým gólom v extralige. V 38. minúte sa "belasí" dostali do prečíslenia, Findlay našiel Fominycha, ktorý upravil už na 3:0. Popradčania čakali na prvý presný zásah až do polovici tretej tretiny. V presilovke Kukuča prestrelil Godlu a znížil na 1:3. V 54. minúte však Mahbod vrátil Slovanu trojgólový náskok a v závere ešte počas presilovej hry stanovil konečný výsledok Fominych.

Tipos extraliga – 48. kolo:

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: 49. Kukuča (Betker, Svitana) – 7. Preisinger (Fominych, Golian), 11. Bergman (Findlay, Pecararo), 38. Fominych (Findlay, Takáč), 54. Mahbod (Takáč, Fominych), 59. Fominych (Golian, Takáč). Rozhodovali: J. Konc ml., Novák – D. Konc ml., Hercog, vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Česánek – Török obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 4233 divákov.

Poprad: Vay – Turan, Betker, Brincko, Svedberg, J. Brejčák, D. Brejčák, Česánek – Bates, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Svitana, Jendek, Kukuča – Mlynarovič, Suchý, Šotek – Bodnár

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Romančík – Pecararo, Findlay, Poirier – Fominych, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Žitný, Šille, Dudáš – Kukumberg