Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Mladí Švédi rozobrali Fínov, vo štvrťfinále im nasúkali desať gólov

Gólová radosť Švédov. Foto: IIHF

Kanada skompletizovala kvarteto semifinalistov na hokejových MS do 18 rokov vo Fínsku.

Lappeenranta 24. apríla (TASR) - Fínski hokejisti zakončili účinkovanie na domácich MS hráčov do 18 rokov zahanbujúcou prehrou. V severskom derby ich švédski rovesníci deklasovali vysoko 10:0 a nečakane ľahko postúpili do semifinále. "Tre Kronor" sa v boji o finále stretnú s USA.

Gólová radosť mladých českých hokejistov.

Ďalším účastníkom semifinále sú Česi. Tí zdolali v Lappeenrantne rovesníkov z Ruska 3:2 po predĺžení, o víťazný gól sa postaral v 66. minúte Jakub Vrána. Ich súperom bude v semifinále Kanada, ktorá si poradila so Švajčiarskom 3:2.

Nemecká hokejová reprezentácia zvládla úvodný súboj o záchranu v elitnej kategórii. V Imatre zdolala Dánov 3:2, ďalší duel série hranej na dve víťazstvá je na programe v piatok.

MS hráčov do 18 rokov

štvrťfinále

/Lappeenranta/

Kanada - Švajčiarsko 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 18. Virtanen, 32. Quenneville, 60. Konecny - 8. Diem, 56. Fiala

Švédsko - Fínsko 10:0 (3:0, 2:0, 5:0)

Góly: 1. Nylander, 8. Roshdal, 11. Lagesson, 21. Lagesson, 23. Pettersson, 42. Andersson, 46. Elgestal, 46. Nylander, 53. Holmstrom, 55. Holmstrom

Česko - Rusko 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 19. Vrána, 42. Kaše, 66. Vrána - 33. Korškov, 50. Pilipenko