Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Dinamo Riga podľahlo lídrovi Západnej konferencie CSKA Moskva 0:3

Magnitogorsk ešte päť minút pred koncom tretej tretiny prehrával 0:1.

Moskva 20. januára (TASR) - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zaznamenali štvrté víťazstvo v rade. V utorňajšom dueli KHL triumfovali na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 2:1 po nájazdoch, hoci päť minút pred koncom tretej tretiny prehrávali 0:1. O vyrovnanie sa postaral Jaroslav Chabarov a zisk dvoch bodov zariadil v rozstrele víťazným nájazdom Danis Zaripov. Obhajcovi Gagarinovho pohára patrí v tabuľke Východnej konferencie priebežná 3. priečka.

V boji o play off to dosiaľ nevychádza hokejistom Dinama Riga. Na ľade lídra Západnej konferencie CSKA Moskva nestrelili ani gól a prehrali 0:3. Slovenský reprezentant Milan Jurčina si v drese hostí odsedel dva dvojminútové tresty. Lotyšskému klubu patrí priebežná 10. priečka.

V prvom utorňajšom zápase zvíťazil Sibir Novosibirsk nad domácim Metallurgom Novokuzneck 5:2.

Sumáre KHL:

HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Góly: 17. Hudáček (Nagy), 20. Jeglič (Netík, Tičar), 36. Nagy (Hudáček, Murley), 47. Tičar (Barker) - 3. Razvadovskyj (Krajíček), 15. Ellison (Vesce, Linglet), 26. Szczechura (Bailen), 35. Ellison (Cheechoo, Bailen), 42. Krajíček (Szczechura), 48. Stepanov (Linglet)

Metallurg Novokuzneck - Sibir Novosibirsk 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
25. Garifullin, 29. Mitriakov - 14. Ožiganov, 30. Šumakov, 32. Ožiganov, 52. Enlund, 55. Kopejkin

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Magnitogorsk 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)