Belasí odchádzajú z ľadu SKA Petrohrad s debaklom 7:2

Útočník Iľja Kovaľčuk v umeleckom vyobrazení. Foto: FB SKA Petrohrad

Hokejisti Slovana Bratislava nedokázali zastaviť gólový uragán SKA v druhej a tretej tretine, v ktorých dostali dovedna šesť gólov a strelili iba dva. Ponúkame vám videá z jednotlivých gólových akcií.

Bratislava 6. októbra (TASR/Teraz.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali druhý výjazd v základnej časti KHL 2014/2015 debaklom 2:7 na ľade lídra celej súťaže SKA Petrohrad. V domácom drese sa hetrikom blysol útočník Artemij Panarin. Zverenci trénera Petriho Matikainena tak nepredĺžili šnúru troch víťazstiev a v tabuľke Západnej konferencie im patrí so ziskom 18 bodov 7. miesto.

Slovanisti si v prvej tretine vytvorili tri čisté šance, no v koncovke neuspeli a po presilovkovom góle Panarina zo 17. minúty prehrávali 0:1. V úvode druhej časti dokázal na presný zásah domáceho Tonyho Martenssona odpovedať šikovným tečom český legionár Michal Vondrka, ktorý strelil svoj piaty gól v ročníku. Zápas sa zlomil v 28.-29. minúte, keď Petrohrad dvoma gólmi definitívne rozhodol o svojom triumfe. V tretej tretine "belasí" už nedokázali zastaviť rozbehnutých domácich a inkasovali ešte trikrát. Tridsaťšesť sekúnd pred koncom spravil poslednú korekciu výsledku obranca Ivan Baranka.

Slovan odohrá ďalší duel v rámci trojzápasovej série na klziskách súperov v stredu, keď o 18.30 SELČ zavíta na ľad lotyšského Dinama Riga. O ďalšie dva dni zakončí "trip" stretnutím v bieloruskej metropole s Dinamom Minsk.

SKA Petrohrad - Slovan Bratislava 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)

Góly: 17. Panarin (Šipačov, Dadonov), 23. Martensson (Červenka, Thoresen), 28. Panarin (Kutejkin, Dadonov), 29. Kadejkin (Jermakov), 46. Červenka (tr. strieľanie), 49. Panarin (Dadonov), 50. Červenka (Thoresen, Martensson) - 24. Vondrka (Štajnoch), 60. Baranka (Bližňák). Rozhodcovia: Gamalej, Gašilov - Golovjov, Lazarev, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: Slovan od 35. min s Fosterom, 11.589 divákov

SKA Petrohrad: Ivannikov - Rjasenskij, Chafizullin, Kutejkin, Alexandrov, Belov, Čudinov, Judin, Jermakov - Tichonov, Ericsson, Kovaľčuk - Dadonov, Šipačov, Panarin - Thoresen, Martensson, Červenka - Ketov, Kadejkin, Ponikarovskij

Slovan Bratislava: Janus (29. Backlund) - Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Starosta - Nagy, Murley, Vondrka - Netík, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, Hudáček - Šťastný, Bližňák, Lunter

Priebeh zápasu

1. tretina

Domáci favorit začal podľa očakávania náporom. Už v 4. minúte našiel Dadonov pri zadnej žŕdke nepokrytého Panarina, Janus sa však stihol premiestniť a jeho pokus vykryť vyrážačkou. Postupom času začali aj slovanisti vystrkovať rožky, v 9. min sa po Vondrkovej prihrávke nepresadil pred bránkou tiesnený Murley. Následne si hostia prvýkrát zahrali presilovku a v nej mal úvodný gól na hokejke Surový, no sám pred Ivannikovom nedokázal zasunúť puk za jeho chrbát. V 14. minúte vysunul Bartovič do úniku Tičara, mieril brankárovi Petrohradu pod lapačku, ten jeho šancu zneškodnil. Na druhej strane pohrozili Kovaľčuk s Tichonovom. Potom na trestnú lavicu zamieril Brejčák a domáci využili hneď prvú početnú výhodu, keď Panarinova delovka zapadla presne k pravej žrdi Janusovej bránky - 1:0. "Belasí" odpovedali šancou Nagya, ktorý si pekne potiahol puk do stredu, no jeho strelu stihol zblokovať jeden z protihráčov. Slovanisti v úvodnej tretine prestrieľali súpera 13:10, no v koncovke im chýbal kľud či dôraz.

2. tretina

To ich mohlo mrzieť, pretože hneď v úvode druhej časti Petrohrad podnikol rýchlu akciu, Červenka nahodil puk na Janusa a Starosta si pod tlakom vrazil puk do vlastnej bránky. Gól pripísali Martenssonovi. Odpoveď Slovana bola blesková, nahodenie Štajnocha predĺžil šikovným tečom do siete Vondrka - 2:1. Hostia jasali, ale nie dlho. Ich zníženú koncentráciu potrestali domáci dvoma rýchlymi gólmi, ktorými prakticky rozhodli o osude stretnutia. Najprv v 28. minúte Dadonov vysunul Panarina, ktorý na dvakrát prekonal Janusa, a o 77 sekúnd neskôr zvýšil už na 4:1 Kadejkin, ktorý trafil presne spoza obrancu Brejčáka. Vyhnal tak z bránky hostí Janusa, ktorého nahradil Backlund. Aj ten bol hneď v plnej permanencii, keď musel krotiť pokus Ketova a čeliť ďalším nájazdom rozbehnutého súpera.

3. tretina

V treťom dejstve Petrohrad vedomý si náskoku sa nehrnul za každú cenu do útoku a čakal vzadu na prípadné chyby súpera. V 46. min sa dostal pri vlastnom oslabení a chybe Vondrku do úniku Červenka, pri zakončení ho fauloval Foster a rozhodcovia tak nariadili trestné strieľanie. Český útočník si pri ňom vychutnal Backlunda a zvýšil už na 5:1 pre SKA. Vzápätí Dadonov ušiel Fosterovi a našiel úplne voľného Panarina, ktorý šancou nepohrdol a zavŕšil svoj hetrik. Dezorientovaní hostia už nedokázali vôbec brzdiť domáce akcie. V 50. minúte po rýchlom prečíslení sa druhýkrát v zápase strelecky presadil Červenka a upravil na hrozivých 7:1. Slovan sa už zmohol iba na zníženie stavu, 36 sekúnd pred koncom sa po aktivite Bližňáka ujala tečovaná strela Baranku.

14. HK Soči 10 2 0 1 7 14:32 7

Hokejisti Slovana Bratislava nedokázali zastaviť gólový uragán SKA v druhej a tretej tretine, v ktorých dostali dovedna šesť gólov a strelili iba dva. Pozrite si gólové akcie vo videu!

SKA Petrohrad - HC Slovan Bratislava 7:2 (1:0,-3:1,-3:1)

(16:37 Panarin 1:0, 22:01 Mortensson 2:0, 23:35 Vondrka 2:1, 27:20 Panarin 3:1, 28:37 Kadejkin 4:1, 46:00 Červenka 5:1, 48:57 Panarin 6:1, 49:13 Červenka 7:1, Baranka 7:2

Gól Baranku, ktorým znižoval na 7:2

Gól Červenku na 7:1

Gól Panarina na 6:1

Gól Červenku na 5:1

Gól Kadejkina na 4:1

Gól Panarina na 3:1

Gól Vondrku, ktorým znižoval na 2:1

Gól Mortenssona na 2:0