Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

SR20 v Poprade stopercentná. Poradila si aj s Nórskom

Na snímke tím Slovenska pred zápasom Slovensko - Švajčiarsko na Turnaji štyroch krajín hokejistov do 20 rokov v Poprade 6. novembra 2015. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Pre zverencov trénera Ernesta Bokroša bolo podujatie turnajovou generálkou na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia na prelome rokov vo fínskych Helsinkách.

Poprad 7. novembra (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov uspela aj v záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Poprade, keď si v sobotu poradila s Nórskom 5:2. Mladí Slováci sa už v predstihu stali víťazmi celého podujatia, keď v predošlých súbojoch zdolali Nemecko 2:1 a Švajčiarsko 3:2. Pre zverencov trénera Ernesta Bokroša bolo podujatie turnajovou generálkou na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia na prelome rokov vo fínskych Helsinkách. Jadro tímu tvoria hráči HK Orange 20, ktorých je v kádri dokopy šestnásť.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov - Poprad:

Slovensko - Nórsko 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 18. Ondruš (Sukeľ, Milý), 27. Romančík (Milý), 37. Jaroš (Holešinský, Huňa), 42. Surový (Ivanič), 58. Sukeľ (Milý, Moravčík) - 42. Henriksen, 60. Nystuen. Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Stano - Šefčík, Výleta, 628 divákov

Zostava SR "20": Šinkovič - Jaroš, Sloboda, Romančík, Koch, Ivanič, Moravčík, Košecký, Meliško - Briestenský, Surový, Hrušík - Huňa, Holešinský, Paločko - Milý, Ondruš, Sukeľ - Tatár, Novák, Galis

Ernest Bokroš, tréner SR 20 (zdroj: www.hockeyslovakia.sk): "Dnes sme opäť narazili na húževnatého súpera s výraznými fyzickými dispozíciami. Pomohlo nám, že sme sa dostali rýchlo do vedenia. Z našej strany bola najlepšia druhá tretina, keď sme sa presadili aj v presilovke a súpera sme k ničomu vážnejšiemu nepustili. Ešte pred treťou tretinou sme hráčov nabádali, aby Nórov nepodcenili. Našťastie sme hneď dali štvrtý gól a zvyšok zápasu sme už mali pohodlne pod kontrolou. Náš výkon bol podobný ako v predošlých zápasoch, len dnes sme to mali jednoduchšie, nakoľko sme po celý čas viedli."