Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili nad HK Nitra 6:5

Na snímke hokejisti Nitry zľava Sebastián Čederle, Patrick Newell a Robby Jackson sa tešia z gólu, sprava Marek Hudec a brankár Dávid Borák (obaja HK Dukla Trenčín) sa prizerajú v zápase 48. kola hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Trenčín - HK Nitra v Trenčíne v piatok 1. marca 2024. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Hostia začali duel výborne a už v 14. minúte viedli po dvoch góloch Robbyho Jacksona a jednom presnom zásahu Alexa Cottona o tri góly.

Trenčín 1. marca (TASR) - Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase 48. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 6:5 po samostatných nájazdoch. Trenčania zaznamenali v šiestom vzájomnom stretnutí s "corgoňmi" prvé víťazstvo. Bližšie k priamej účasti vo štvrťfinále play off však majú Nitrania, ktorí sú na 5. priečke so štvorbodovým náskokom na siedmy Zvolen. Trenčín stráca na elitnú šestku štyri body.

Hostia začali duel výborne a už v 14. minúte viedli po dvoch góloch Robbyho Jacksona a jednom presnom zásahu Alexa Cottona o tri góly. Domáci však predviedli ešte lepšiu prostrednú časť, v ktorej sa postupne strelecky presadili Tor Immo, Matúš Hlaváč, Denis Hudec a Šimon Petráš. V 52. minúte sa zdalo byť rozhodnuté, keď piaty gól Trenčanov pridal Filip Ahl, no mužstvo spod Zobora napravilo nevydarenú prostrednú časť. Najskôr v 55. minúte znížil Mikko Kousa a stretnutie poslal do predĺženia Jakub Lacka. V ňom gól nepadol a extrabod pre Trenčín zabezpečil Peter Sojčík.

Tipos extraliga - 48. kolo:

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 6:5 pp a sn (0:3, 4:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 24. Immo (Pietroniro), 32. Hlaváč (Škvarek, M. Hudec), 34. D. Hudec (Conway, Giľák), 38. Petráš (Škvarek), 52. Ahl (Pietroniro, Immo), rozh. nájazd Sojčík - 5. Cotton (Stacha, Čederle), 8. Jackson (Kousa, Newell), 14. Jackson (Gates, Newell), 55. Kousa (Gates), 59. Lacka (Gates, Jackson). Rozhodovali: Fridrich, Baluška - Valo, Gegáň, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 3122 divákov

Trenčín: Borák – Kupec, Pietroniro, Petrovický, Kielb, Hlaváč, M. Hudec, Nátny – Š. Petráš, Baláž, Immo – Ahl, Conway, Charbonneau - D. Hudec, Sojčík, Giľák – Krajčovič, J. Mikúš, Škvarek

Nitra: Aittokallio – Mezei, Valent, Kousa, Gajdoš, Stacha, Cotton, Bača, Fatul – Bajtek, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo