Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Godla opäť bez výhry, Slovan prehral s Dinamom Minsk 4:6

Na snímke sprava brankár Denis Godla (Slovan) a Lukáš Krajíček (Dinamo) v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 20. januára 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Belasí natiahli neúspešnú sériu už na štyri zápasy, figurujú na poslednej priečke Západnej konferencie a na postupovú ôsmu strácajú už sedem bodov.

Bratislava 20. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom treťom stretnutí štvorzápasovej domácej série s bieloruským Dinamom Minsk 4:6 a neúspešnú sériu natiahli už na štyri zápasy. "Belasí" tak figurujú na poslednej priečke Západnej konferencie, na postupovú ôsmu strácajú už sedem bodov. Zverencom slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča patrí piate miesto.

Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte, v 15. viedli po góle Ellisona už 2:0. Slovan však do konca úvodnej tretiny dokázal vyrovnať vďaka presilovkovým zásahom Hudáčeka a Jegliča. V 35. minúte však Dinamo opäť viedlo o dva góly. Slovan ale opäť v závere tretiny využil početnú výhodu a Nagy upravil na 3:4. Gólové hody pokračovali aj po ďalšej prestávke, no Slovan ťahal za kratší koniec a tak nakoniec prehral 4:6.

Zverenci trénera Petriho Matikainena zakončia domácu šnúru vo štvrtok 22. januára o 19.00 h proti Atlantu Mytišči. Následne ich čaká sedem zápasov na klziskách súperov.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Góly: 17. Hudáček (Nagy), 20. Jeglič (Netík, Tičar), 36. Nagy (Hudáček, Murley), 47. Tičar (Barker) - 3. Razvadovskyj (Krajíček), 15. Ellison (Vesce, Linglet), 26. Szczechura (Bailen), 35. Ellison (Cheechoo, Bailen), 42. Krajíček (Szczechura), 48. Stepanov (Linglet). Rozhodcovia: Beľajev, Bondar - Menšich, Fatejev, vylúčení: 5:6, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 7856 divákov.

Výsledky ďalších zápasov KHL VIAC TU

HC Slovan Bratislava: Godla – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik – Šťastný, Surový, Ölvecký - Nagy, Murley, Hudáček - Netík, Tičar, Jeglič - Kudrna, White, Lunter

Dinamo Minsk: Taylor – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Lisovec, Švarný, Kaznadej – Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Gavrus, Kulakov, Meleško – Stepanov, Kitarov, Razvadovskyj
.
Zlý vstup

Slovan mal zlý vstup do zápasu a brankár Godla, ktorý si pripísal druhý štart v KHL v rade, kapituloval už v 3. minúte, keď mu prepadol puk po strele Razvadovského - 0:1. Krátko na to išiel na trestnú Šťastný a domáci sa museli brániť aj ďalej. V 4. minúte sa v skrumáži nepodarilo pretlačiť puk za brankára Lingletovi. "Belasí" si vytvorili tlak až po šiestich minútach, keď si zahrali prvú presilovku. Šancu Nagya však Taylor zmaril. V 12. minúte mohol vyrovnať Netík, ale ani jeho strela príklepom si nenašla cestu za gólmana hostí. Potom prišla Mihálikova chyba a dobrý zákrok Godlu proti blafáku Kulakova. V 15. minúte však opäť kapituloval, po peknej akcii druhého útoku hostí, na ktorej konci bol Ellison. Potom nastrelil Szczechura žŕdku. Slovan však nezložil zbrane a do konca tretiny dokázal vyrovnať. Najprv sa v 17. minúte presadil po Nagyovej strele Hudáček, ktorý zužitkoval presilovku, a 13 sekúnd pred koncom upravil na 2:2 pri ďalšej početnej výhode Jeglič.

Na snímke brankár Denis Godla (Slovan) v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 20. januára 2015 v Bratislave.
.
Gólové hody

V úvode druhej časti si mužstvá vyskúšali hru štyroch na štyroch. Päť sekúnd pred jej koncom prihral Bailen sprava na ľavý kruh Szczechurovi a ten z prvej poslal Dinamo opäť do vedenia - 2:3. Ďalšie minúty príliš veľa šancí nepriniesli, hralo sa najmä v strednom pásme a popri mantineloch. Slovan si vytvoril len málo príležitostí, viac z hry mali jeho súperi. V 34. minúte hralo Dinamo presilovku, Cheechoo prihral na modrú Ellisonovi a jeho delovka skončila v Godlovej sieti - 2:4. Aj "belasí" využili v závere tretiny početnú výhodu, už tretiu v zápase, keď sa v 36. minúte presadil Nagy - 3:4.

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 20. januára 2015 v Bratislave.
.
Záverečná dráma nevyšla

Gólové hody pokračovali aj v treťom dejstve. Hostia išli opäť do dvojgólového vedenia zásluhou Krajičeka v 42. minúte. O päť neskôr znížil z dorážky Tičar, no v 48. vyhrávali hokejisti Dinama už 6:4. Stepanov si nakorčuľoval do pásma a strelou z pravého kruhu prekonal Godlu. "Belasí" sa v záverečných minútach snažil ešte zdramatizovať stretnutie, no už sa mu nepodarilo dotiahnuť dvojgólové manko a tak si pripísal na konto už štvrtú prehru v rade.

Na snímke zľava Rayan Vesce (Dinamo) a brankár Denis Godla (Slovan) v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 20. januára 2015 v Bratislave.

hlasy po zápase:

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Proti Dinamu Moskva sme hrali disciplinovane a dobre, no dnes sme neukázali nič. Mentálne sme to nezvládli. Takto nemôžeme hrať proti tímu, ktorý dáva veľa gólov, ako dnes Minsk."

Libor Hudáček, útočník a strelec prvého gólu Slovana: "Takéto prehry nás zrážajú na kolená. Nemôžeme robiť takéto zbytočné chyby. Keď má mužstvo ako Minsk dvojgólový náskok, tak sa to už ťažko dobieha. Teší ma, že dávam góly, ale je to na nič, keď to nepomáha tímu."

Tomáš Starosta, obranca Slovana: "Na konci prvej tretiny sa nám podarilo vyrovnať, ale opäť sme mali zlý vstup do druhej a tak sme počas celého zápasu len doťahovali ich náskok. Určite nám nepomáhajú ani zranenia, ale takto sa hrať jednoducho nedá. Za dnešný výkon sa môžeme len hanbiť."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Takto nemôžeme hrať. Dostaneme šesť gólov po hrubých chybách. Keby to bolo tak, že súper je jasne lepší, ale nie je to tak. My sami sa zrážame na kolená. Fanklub stojí stále za nami, sú úplne super, za čo som rád."

Ľubomír Pokovič, tréner Dinama: "Bol to taký veselý zápas, padlo veľa gólov. Slovan nás doťahoval, vyrovnal z 0:2 na 2:2 a potom sa znova dotiahol. Bolo veľa šancí a veľa gólov. My sme radi, že sme ich strelili šesť a vyhrali sme. O tých štyroch, ktoré sme dostali, zatiaľ nerozmýšľame. Som rád za tri body."