Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Čierna séria Slovana pokračuje, s Atlantom Mytišči prehral 4:5

Na snímke zľava Ladislav Nagy (Slovan), Dmitrij Korobov a Maxim Potapov (obaja Atlant) v zápase hokejovej KHL Slovan Bratislava - Atlant Mytišči v Bratislave 22. januára 2015. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Belasí tak zostávajú stále na poslednej priečke Západnej konferencie, na postupovú ôsmu strácajú už 10 bodov.

Bratislava 22. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj záverečný štvrtý zápas v rámci januárovej domácej série v KHL. Vo štvrtok nestačili v Slovnaft Aréne na Atlant Mytišči, ktorému podľahli tesne 4:5. "Belasí" tak zostávajú stále na poslednej priečke Západnej konferencie, na postupovú ôsmu strácajú už 10 bodov.

Slovan nezachytil úvod stretnutia, keď už v 7. minúte prehrával 0:2. Po druhom inkasovanom góle nahradil v bránke Jaroslava Janusa mladík Samuel Baroš, ktorý tak absolvoval súťažnú premiéru v drese Slovana. Až potom domáci zapli na vyšší stupeň a podaril sa im obrat, o ktorý sa postaral ich najproduktívnejší hráč Ladislav Nagy. Ten najprv v presilovke vydarenou strelou znížil na 1:2, v 37. minúte pripravil ako na podnose vyrovnávajúci gól Liborovi Hudáčekovi a na začiatku tretej tretiny poslal z dorážky Slovan do vedenia. Skóre sa potom menilo ako na hojdačke, hostia už o 28 sekúnd kontrovali zásluhou Alexandra Juňkova, Slovan opätovne poslal do vedenia Matt Murley, no tesný náskok zasa trestuhodne stratili. Výhru hostí zaistil v závere dvoma gólmi Nikita Sošnikov.

Fotogaléria:Zo zápasu HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči

Slovanisti tak predĺžili sériu prehier na päť zápasov, naposledy v KHL zvíťazili 10. januára v Jaroslavli (2:0). Zverencov trénera Petriho Matikainena teraz čaká sedem zápasov na klziskách súperov. V januári odohrajú ešte súboje na ľade SKA Petrohrad (28.1. o 17:30 SEČ) a Jokeritu Helsinki (30.1. o 17.30).

Slovan Bratislava - Atlant Mitišči 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Góly: 19. Nagy (Sersen, Murley), 37. Hudáček (Nagy, Sersen), 44. Nagy (Kozák, Sersen), 52. Murley (Barker, Hudáček) - 6. Taratuchin (Jarullin), 7. Šmeľjov (Potapov), 44. Juňkov (Leščenko), 52. Sošnikov (Korobov), 57. Sošnikov. Rozhodcovia: Vasiliev, Kadyrov - Parfionov, Susujev, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 7574 divákov.

Slovan Bratislava: Janus (7. Baroš) – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik – Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - Kudrna, Surový, White - Ölvecký, Šťastný, Lunter

Atlant Mytišči: Engren - Korobov, Gilroy, Novopašin, Sorokin, Jarullin, Ťuľapkin, Babčuk - Sošnikov, Potapov, Šmeľjov - Černov, Bodrov, Chlopotov - Kozlov, Taratuchin, Levickij - Leščenko, Voroni, Juňkov - Jekimovs

Katastrofálny úvod

Zápas sa od úvodu hral v rýchlom tempe. Prvú šancu si vytvorili domáci, keď po prihrávke Nagya pálil tesne mimo Hudáček, postupom času sa však začali viac presadzovať hráči Atlantu. V 6. minúte sa im podarilo otvoriť skóre - obrana Slovana vydláždila cestičku Taratuchinovi, ktorý si od zadného mantinelu nakorčuľoval pred bránku a zblízka pohodlne zavesil. O 92 sekúnd už bolo 0:2, keď Šmeľjov spoza kruhu na vhadzovanie prestrelil Janusa. Toho následne vystriedal Baroš, ktorý tak absolvoval súťažnú premiéru v bránke Slovana. "Belasí" po tomto momente pridali, no ich hre chýbala myšlienka. Z domáceho kotla sa tak ozval hlasitý pokrik "budíček". Rozcengať ho mohol v 16. minúte, Netík sa sám pred Engrenom zbytočne ukľučkoval. Na druhej strane Baroš ukázal svoje umenie v oslabení pri šanci Juňkova. Slovanisti sa vrátili späť do zápasu v 19. min, keď Nagy v presilovke strelou zápästím trafil Engrenovi presne na "teplomer" - 1:2.

Na snímke potyčka pred bránou Slovana v zápase hokejovej KHL Slovan Bratislava - Atlant Mytišči v Bratislave 22. januára 2015.

Skvelý Baroš

V druhej tretine úroveň hry upadla, slovanisti sa síce tlačili dopredu, no iba s ťažkosťami prenikali do obranného pásma súpera. V polovici duelu sa predral pred domácu bránku Leščenko, Baroša však bekhendom neprekonal. Následne osamotený Hudáček zahodil veľkú šancu po prihrávke Nagya. Najproduktívnejší hráč "belasých" potom priviedol divákov do varu nádhernou sólo akciou, Engren jeho bekhendový pokus zázračne chytil. V 37. to už Nagyovi vyšlo, keď parádne prešiel po pravom krídle a naservíroval gólovú prihrávku Hudáčekovi - 2:2.

Na snímke vľavo brankár Slovanu Samuel Baroš, vpravo Martin Štajnoch (Slovan) a uprostred Vadim Chlopotov (Atlant) v zápase hokejovej KHL Slovan Bratislava - Atlant Mytišči v Bratislave 22. januára 2015.

Strata náskoku

Slovanisti na prelome druhej a tretej tretiny úspešne prežili 71-sekundové oslabenie o dvoch hráčov a hneď po vypršaní trestov pridali hosťom tretí gólový úder. Presadil sa opäť Nagy, ktorý pohodlne skóroval z dorážky po Kozákovej strele. Z vedúceho gólu sa domáci tešili iba 28 sekúnd, Leščenko našiel zadovkou Juňkova, ktorý vyrovnal 3:3. Zápas dostal grády, Murley v presilovke po strele Barkera dorazil puk do siete a poslal "belasých" druhýkrát do vedenia. Hráči Atlantu však okamžite gólovo odpovedali, na 4:4 upravil Sošnikov. Piaty gól Atlantu pridal po nájazde opäť Sošnikov, jeho trefu ešte musel odobriť videorozhodca. Poslednú šancu Slovana na vyrovnanie a zaistenie predĺženia nevyužil Hudáček, ktorý nepremenil trestné strieľanie. Domácim už nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

Na snímke vľavo Tomáš Starosta (Slovan) a vpravo Viačeslav Leščenko (Atlant) v zápase hokejovej KHL Slovan Bratislava - Atlant Mytišči v Bratislave 22. januára 2015.

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Jedným slovom - katastrofa. Najmä starší brankár musí zachytať, musí ťahať tím, čo sa nestalo. Janus by sa mal zobudiť. Samuel Baroš si po jeho vystriedaní počínal celkom dobre, ale potrebujeme späť Johana Backlunda. Hneď ako sme skórovali, ihneď sme inkasovali, neuveriteľné. Starší hráči robia na ľade také chyby, to je neakceptovateľné. Prvá pätorka nás dnes ťahala, ale ostatní hrali slabo. Toto je veľká šanca pre mladých hráčov, ale nepáči sa mi, ako hrajú. Nedávajú do hry všetko, čo v sebe majú. Nie sú dostatočne hladní, je to neuveriteľné."

Samuel Baroš, brankár Slovana a debutant v domácom drese: "Tréner mi po druhom inkasovanom góle povedal, aby som šiel do bránky. Trému som necítil, hneď som mal totiž zákrok, na ktorom som sa chytil a potom dlhú dobu nedostal gól. Povzbudili ma aj diváci, ktorí skandovali moje meno. Nikdy to však nemôže byť dobrá premiéra, keď sa prehrá."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Zápas sa začal zle, súper dal z dvoch či troch striel hneď dva góly. Ako už niekoľkokrát v tejto sezóne, dokázali sme zápas dotiahnuť a otočiť, čo by malo byť našou psychickou výhodou. Stal sa však presný opak, opäť nás zrazili chyby v záverečnej tretine. Po strelenom góle musíme udržať súpera na dištanc, u nás sa však vždy vyskytne nejaké nedorozumenie, keď si zle preberieme hráča..."

Žiga Jeglič, útočník Slovana: "Dnes sme zlyhávali v koncentrácii, keď sme okamžite po strelenom góle inkasovali. Porobili sme malé chyby, jeden hráč to pokazí a hneď je z toho gól. Ťažko sa po takomto zápase hovorí."

Ladislav Nagy, útočník a autor troch bodov za Slovan: "Za stavu 4:3 nemôžeme hneď dostať gól. To je niečo neuveriteľné. Nemám slov, tak sa nedá hrať. Ani nedokážem presne povedať, v čom je problém. Musíme ísť ďalej."

Alexej Kudašov, tréner Atlantu: "Myslím si, že zápas bol pre divákov zaujímavý. Mohli vyhrať oba tímy, som rád, že sme sa na konci tešili my. Som celkom spokojný s dnešným výsledkom."

Ďalšie výsledky:VIAC TU