Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

MS: Jágr má narazený malíček, jeho štart proti Lotyšsku je otázny

Jaromír Jágr, archívne foto Foto: TASR/AP

Skúseného veterána v priebehu tretej tretiny zasiahol hokejkou obranca súpera Oscar Klefbom.

Praha 2. mája (TASR) - Český hokejista Jaromír Jágr utrpel v piatkovom zápase na MS v Prahe proti Švédsku zranenie malíčka na ľavej ruke a jeho štart v najbližšom stretnutí s Lotyšskom je otázny.

Skúseného veterána v priebehu tretej tretiny zasiahol hokejkou obranca súpera Oscar Klefbom. Jágr odišiel na striedačku a do zápasu už nezasiahol. "Má to narazené, bolí ho to. Ešte je skoro povedať, či bude hrať už v sobotu s Lotyšskom. Ale bude v poriadku," povedal pre idnes.cz lekár českého národného mužstva Tomáš Vyskočil.

Česi vo svojom úvodnom vystúpení na domácom šampionáte získali iba bod, keď "trom korunkám" podľahli 5:6 po samostatných nájazdoch. Jágr, ktorý bol v piatok autorom úvodného gólu svojho tímu, utrpel rovnaké zranenie na MS 2005 v Rakúsku. Vtedy mu v Brne vyrobili špeciálnu dlahu, s ktorou šampionát dohral, a napokon so spoluhráčmi získal titul majstrov sveta.