Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Slovenský obranca Boston Bruins Zdeno Chára sa teší z gólu do brány Colorada v zápase NHL Boston Bruins - Colorado Avalanche 12. novembra 2015 v Bostone. Foto: TASR/AP

Boston Bruins v noci na piatok síce viedli doma nad Coloradom 2:0, no po góle Matta Duchena v 47. minúte napokon podľahli Coloradu 2:3.

New York 13. novembra (TASR) - Ani druhý tohtosezónny gól slovenského hokejistu Zdena Cháru nestačil Bostonu v zámorskej NHL na body. Bruins v noci na piatok síce viedli doma nad Coloradom 2:0, no po góle Matta Duchenea v 47. minúte napokon podľahli "lavínam" 2:3.

Chára sa presadil už po 72 sekundách hry, keď jeho strelu švihom Reto Berra ešte kryl, ale na následnú bombu od modrej už nemal nárok. O päť minút neskôr bolo 2:0 po tom, ako chybu Carla Söderberga využil Ryan Spooner. Söderberg následne svoje zaváhanie odčinil, keď znížil na 1:2. Skóre prvej tretiny uzavrel 29 sekúnd pred klaksónom Francois Beauchemin.

V druhej časti hry sa hral v TD Garden výborný hokej, akcie sa prelievali z jednej strany na druhú (strely 13:13), ale brankári podržali svoje mužstvá. Kľúčový moment sa udial v 47. minúte. Kvalitne forčekujúci Michail Grigorenko obral o puk nedôrazného Kevana Millera, pohybom oklamal Cháru a po jeho asistencii prekonal Tuukku Raska svojím siedmym gólom v sezóne Duchene. "Dnes nám chýbalo nasadenie a navyše sme robili veľké individuálne chyby. Musíme byť viac konzistentní vo výkonoch, pretože raz hráme výborne a v ďalšom zápase svojich hráčov nespoznávam," hneval sa po stretnutí domáci kouč Claude Julien. Chára strávil na ľade takmer 25 minút a opäť bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

Bod za asistenciu si do štatistík pripísal aj ďalší slovenský obranca Andrej Sekera. Presný zásah Taylora Halla zo 4. minúty však bol jedinou gólovou radosťou Edmontonu v zápase, v ktorom prehral na ľade Arizony 1:4. Sekera, ktorý bodoval v treťom zápase za sebou, vyšiel zo stretnutia aj s jednou mínuskou. Domáci dosiahli deviate víťazstvo v sezóne a usadili sa v Pacifickej divízii na druhom mieste. "V minulej sezóne sa nám nedarilo, teraz to zatiaľ funguje. Je však skoro hovoriť o nejakých cieľoch. V prvom rade chceme byť v play off a potom sa uvidí," povedal veterán Shane Doan, ktorý v 34. minúte strelil víťazný gól.

V opačnej pozícii je Chicago Blackhawks. Obhajca Stanleyho pohára nestačil doma na New Jersey a po výsledku 2:3 zaznamenal už piatu prehru z uplynulých siedmich stretnutí. Marián Hossa s Markom Daňom nebodovali, hoci Hossa bol s piatimi strelami druhým najaktívnejším hráčom "čiernych jastrabov". Individuálne sa darí ich spoluhráčovi Patrickovi Kaneovi, ktorý pridal k strelenému gólu aj asistenciu a natiahol svoju bodovaciu šnúru na jedenásť zápasov. "Čo z toho, keď prehrávame? Úspech jednotlivca nie je v hokeji dôležitý. Musíme začať hrať a vyhrávať ako tím. Verím, že naša kríza nepotrvá dlho," uviedol Kane.

Los Angeles zdolalo v domácom prostredí New York Islanders 2:1, keď víťazný gól zaznamenal v 24. minúte Milan Lucic. V bránke hostí stál Jaroslav Halák, ktorého okrem Lucica prekonal aj obranca Drew Doughty. Marián Gáborík sa v domácom drese nepresadil, na svojho krajana v bránke "ostrovanov" nevyslal jedinú strelu.

Hviezdou duelu sa stal Halákov náprotivok Jhonas Enroth. Náhradník Jonathana Quicka nastúpil pred fanúšikmi Kings po prvý raz v sezóne a prezentoval sa takmer bezchybným výkonom. Inkasoval iba z hokejky Brocka Nelsona v 11. minúte, celkovo si do štatistík zapísal 31 úspešných zásahov. "Na tréningoch sa snažím urobiť maximum a vytrvalo čakám na svoju šancu. A keď príde, chcem pomôcť tímu. Tak ako dnes," usmieval sa po zápase švédsky brankár.

O osude stretnutia Nashville - Toronto rozhodli až samostatné nájazdy. V piatej sérii ako jediný skóroval hosťujúci Peter Holland a zabezpečil pre Maple Leafs dva body. Do zostavy Toronta sa tentoraz nezmestil slovenský obranca Martin Marinčin.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - COLORADO AVALANCHE 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

2. CHÁRA (Beleskey, Connolly), 6. Spooner (Bergeron) - 13. Söderberg (Comeau, Iginla), 20. Beauchemin (Johnson, Duchene), 47. Duchene (Grigorenko). Brankári: Rask - Berra, strely na bránku: 27:30, 17.565 divákov

CAROLINA HURRICANES - MINNESOTA WILD 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

5. Faulk (E. Staal, Rask), 9. Nestrašil (McClement, Nordström) - 16. Zucker (Suter, Spurgeon), 30. Vanek (Granlund, Pominville), 64. Zucker (Suter, Koivu). Brankári: Ward - Dubnyk, strely na bránku: 39:21, 9511 divákov

NEW YORK RANGERS - ST. LOUIS BLUES 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

5. Brassard (Zuccarello, Nash), 8. Zuccarello (Brassard, Nash), 15. Hayes (Stälberg, Lindberg), 31. Miller (Stepan, Girardi), 43. McDonagh (Stepan, Zuccarello), 59. Girardi (Miller, Kreider) - 17. Jaškin (Parayko, Brodziak), 26. Tarasenko, 35. Brouwer (Fabbri, Gomez). Brankári: Lundqvist - Allen (15. Elliott), strely na bránku: 22:34, 18.006 divákov

PHILADELPHIA FLYERS - WASHINGTON CAPITALS 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

4. Laughton (VandeVelde), 22. Giroux (Simmonds, Streit) - 11. Oshie (Kuznecov), 30. Chimera (Kuznecov, Williams), 31. Williams (Beagle, Chimera), 38. Chimera (Niskanen, Wilson), 54. Bäckström (Johansson, Wilson). Brankári: Mason - Holtby, strely na bránku: 20:32, 19.414 divákov

FLORIDA PANTHERS - BUFFALO SABRES 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

30. Huberdeau (Bjugstad, Jágr), 56. Trocheck (Ekblad, Jokinen) - 20. Gionta (Moulson, Ristolainen), 39. Franson (Colaiacovo, Legwand), 44. Reinhart (Ennis, Ristolainen). Brankári: Luongo - Ullmark, strely na bránku: 38:19, 11.271 divákov

OTTAWA SENATORS - VANCOUVER CANUCKS 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

14. Ryan (Karlsson, Zibanejad), 34. Karlsson (Turris, Hoffman), 59. Wideman (Hoffman) - 8. Bärtschi (Vrbata, Horvat), 60. Edler (H. Sedin). Brankári: Hammond - Miller, strely na bránku: 25:35, 19.229 divákov

TAMPA BAY LIGHTNING - CALGARY FLAMES 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

22. Boyle (Coburn), 53. Stamkos (Killorn, Johnson), 59. Johnson (Kučerov) - 27. Bennett (Backlund, Wideman). Brankári: Bishop - Rämö, strely na bránku: 29:31, 19.092 divákov

NASHVILLE PREDATORS - TORONTO MAPLE LEAFS 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

43. Weber (Neal, Forsberg) - 46. Bozak (Matthias, Parenteau), rozh. nájazd Holland. Brankári: Rinne - Reimer, strely na bránku: 22:23, 17.231 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - NEW JERSEY DEVILS 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

7. Kane (Toews, Teräväinen), 54. Panarin (Gustafsson, Kane) - 21. Henrique (Moore), 38. Palmieri (Kalinin), 58. Kalinin (Palmieri, Schlemko). Brankári: Crawford - Schneider, strely na bránku: 29:22, 21.568 divákov

DALLAS STARS - WINNIPEG JETS 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

3. Klingberg (Seguin, Sharp), 13. Sceviour (Oduya, Hemský), 24. Hemský (Jordie Benn, Fiddler), 55. Jamie Benn (Seguin, Klingberg), 59. Roussel (Oduya, Lehtonen), 60. Fiddler (Hemský, Sceviour) - 5. Wheeler (Little, Ladd), 5. Trouba (Thorburn, Lowry), 50. Myers (Ehlers, Chiarot). Brankári: Lehtonen - Pavelec, strely na bránku: 34:38, 18.010 divákov

ARIZONA COYOTES - EDMONTON OILERS 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

17. Ekman-Larsson (Richardson), 34. Doan (Domi, Rieder), 38. Elliott (Scott, Chipchura), 52. Domi (Richardson, Stone) - 4. Hall (Draisaitl, SEKERA). Brankári: Smith - Nilsson, strely na bránku: 21:28, 15.545 divákov

LOS ANGELES KINGS - NEW YORK ISLANDERS 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

17. Doughty (Ehrhoff, Kopitar), 24. Lucic (Toffoli, Carter) - 11. Nelson (Tavares, Okposo). Brankári: Enroth - HALÁK, strely na bránku: 22:32, 18.230 divákov

Andrej Sekera (Edmonton) 20:27 0 1 1 -1 1 2
Marián Hossa (Chicago) 17:57 0 0 0 -1 5 2
Marko Daňo (Chicago) 10:49 0 0 0 0 0 0
Zdeno Chára (Boston) 24:31 1 0 1 0 2 0
Marián Gáborík (Los Angeles) 14:47 0 0 0 0 0 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 58:10 2/22 90,9%

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/