Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Osemnástka prehrala na M. Ivana Hlinku aj druhý zápas so Švajčiarskom

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Anton Bartánus Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenskí mladíci nestačili na rovesníkov zo Švajčiarska a podľahli im 1:3.

Piešťany/Břeclav 11. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj vo svojom druhom vystúpení v B-skupine tradičného turnaja Memoriál Ivana Hlinku so švajčiarskymi rovesníkmi 1:3.

Slováci tak nezískali ani bod, majú negatívne skóre 2:9 a obsadia posledné miesto v B-skupine.

Zverenci trénera Antona Bartánusa sa na záver skupinovej fázy v stredu o 17.30 h stretnú s Kanadou.

Švajčiari otvorili skóre v 19. minúte zásluhou Schmida a v druhej tretine pridali ďalšie dva góly Roberts a Karrer. Mladým Slovákom sa podarilo už iba skorigovať, keď sa v 44. minúte presadil Valent.

B-skupina (Piešťany):

Slovensko - Švajčiarsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 44. Valent (Struška, Trudman) – 19. Schmid (Haberstich), 26. Roberts (Marchon, Impose), 29. Karrer (Diem, Riat). Vylúčení: 8:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 267 divákov

Anton Bartánus, tréner SR 18 /zdroj: SZĽH/: "Môže nás vyslovene mrzieť úvodná tretina. Vytvorili sme si v nej tlak, boli sme strelecky aktívnejší, vypracovali sa aj šance, no nepodarilo sa nám streliť gól. Naopak inkasovali sme v oslabení v 19. minúte po dvoch vylúčeniach za sebou. Zlomová bola prvá polovica druhej tretiny, keď sme dva razy inkasovali, na 0:3 opäť v oslabení. Nemôžem chlapcom vyčítať, že by nebojovali, ale vo viacerých fázach stretnutia si to žiadalo od nich viac agresivity, ktorá by viedla k vytvoreniu potrebného väčšieho tlaku. V stredu nastúpime proti najväčšiemu favoritovi Memoriálu Ivana Hlinku mladíkom z Kanady a chceme odohrať tento duel čo najdôstojnejšie."

ďalší zápas:

Kanada - Švédsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 27. Konecny, 35. Crouse, 44. Mitchell, 53. Mitchell, 57. Harkins - 37. Magnussson

Rusko - USA 4:7 (3:2, 1:2, 0:3)

Góly: 7. Kaprizov, 10. Ivaňuženkov, 19. Ivaňuženkov, 34. Kaprizov - 9. Yan, 20. Yan, 22. Boeser, 36. Boeser, 46. Gabriele, 53. Boeser, 58. Foley

Česko – Fínsko 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 1. Koblížek, 32. Zbořil, 42. Dufek, 48. Jašek – 10. Puljujärvi, 28. Palmu, 47. Palmu