Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Otváracie stretnutie Nemeckého pohára: Kanada rozdrvila Švajčiarsko

Na archívnej snímke brankár Slovana Barry Brust. Foto: TASR/Michal Svítok

Brankár Barry Brust zo Slovana Bratislava v dueli kryl chrbát Dannymu Taylorovi.

Augsburg 4. novembra (TASR) - Kanadskí hokejisti vstúpili do Nemeckého pohára 2016 víťazne. V otváracom zápase 27. ročníka tradičného turnaja zdolali Švajčiarsko 3:0, keď sa gólovo presadili v každej tretine. V 13. minúte využil presilovku Mat Robinson, v druhom dejstve zvýšil náskok v ďalšej početnej prevahe Geoff Kinrade a v samom závere stanovil skóre do prázdnej bránky Derek Roy. Brankár Barry Brust zo Slovana Bratislava v dueli kryl chrbát Dannymu Taylorovi.

Kanaďania sa v sobotu o 16.00 stretnú so slovenskými reprezentantmi, Švajčiari narazia vo večernom zápase na domácich Nemcov.

Nemecký pohár 2016 - 1. deň:
Kanada - Švajčiarsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Robinson (Roy, Kozun), 25. Kinrade (Robinson, Kozun), 59. Roy (Talbot)