Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Poprad s historickým prvenstvom, dva hetriky v Trenčíne

Na snímke uprostred hlavný tréner HK Poprad Todd Bjorkstrand v zápase 49. kola Tipos extraligy v hokeji HKM Zvolen - HK Poprad vo Zvolene 3. marca 2024. Foto: TASR - Ján Krošlák

Hráčov Dukly Trenčín zastihol záver dlhodobej časti vo výbornej forme a proti Humennému si pripísali štvrté víťazstvo po sebe.

Bratislava 3. marca (TASR) - Hokejisti HK Poprad dosiahli historické prvenstvo v základnej časti slovenskej extraligy. V nedeľňajšom zápase predposledného 49. kola zvíťazili na ľade HKM Zvolen 4:3 po predĺžení a na čele majú už nedostihnuteľný štvorbodový náskok. Víťazný gól strelil najlepší strelec tímu Ryan Dmowski.

V prípade prehry Popradu mali šancu na prvenstvo v ZČ aj hráči Michaloviec a Spišskej Novej Vsi, ktorí si doma pripísali jednoznačné víťazstvá a v záverečnom kole na diaľku zabojujú o konečné 2. miesto po dlhodobej časti. Michalovčania zdolali Liptovský Mikuláš 6:1 v zápase, v ktorom rozhodcovia udelili najmä za potýčky viacero vyšších trestov a celkovo 288 trestných minút.

Spišská Nová Ves prehrávala doma s Banskou Bystricou po 40. minútach 0:1, no napokon si pripísala jasné víťazstvo 6:2. "Barani" sú naďalej v hre o priamy postup do štvrťfinále, v záverečnom zápase dlhodobej časti však musia zdolať Nitru a potrebujú aj ďalšie priaznivé výsledky.

Hokejisti Košíc si zabezpečili istotu začiatku play off na domácom ľade. V Nitre zvíťazili 3:1 a s určitosťou obsadia v dlhodobej časti 4. miesto. Pod Zoborom potvrdili zriedkavú bilanciu, keď vonku získali viac bodov než doma (42:39). Tento bodový rozdiel budú môcť vyrovnať v záverečnom zápase základnej časti, v ktorom na domácom ľade privítajú Trenčín. Nitrania prehrali štvrtý z uplynulých piatich zápasov a napriek priebežnej 5. priečke ešte nemajú istotu priameho postupu do štvrťfinále.

Hráčov Dukly Trenčín zastihol záver dlhodobej časti vo výbornej forme a proti Humennému si pripísali štvrté víťazstvo po sebe. Hetrikom sa na presvedčivom výsledku 9:2 podieľali Matej Giľák a Scott Conway. Pre Humenné, ktoré sa po roku vráti do Slovenskej hokejovej ligy, to bol posledný zápas na klziskách súperov. Účinkovanie uzavrie domácim derby zápasom s Michalovcami.

Hráči Slovana Bratislava zvíťazili na ľade Nových Zámkov a po treťom triumfe po sebe poskočili do prvej šestky. Vo vyrovnanom strede tabuľky však nemajú nič isté, na potvrdenie priameho postupu do štvrťfinále budú pravdepodobne potrebovať domáce víťazstvo nad Liptovským Mikulášom.