Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Rusi v úvode šampionátu deklasovali Švajčiarov

Ruská radosť z gólu vo švajčiarskej sieti v prvom zápase na hokejových MS v bieloruskom Minsku medzi Ruskom a Švajčiarskom. Foto: TASR/AP

Rusi nedali švajčiarskym hokejistom šancu a vyhrali v prvom zápase MS v Minsku jednoznačne 5:0.

Minsk 9. mája (TASR) - Ruskí hokejisti zaznamenali výborný vstup do turnaja MS, keď v piatok na úvod B-skupiny v bieloruskom Minsku rozstrieľali Švajčiarsko 5:0. Úvodný gól šampionátu padol už v 13. sekunde Sergej Plotnikov.

Rusi sa v nedeľu o 20.00 SELČ stretnú s Fínmi, Švajčiarov čaká v sobotu o 19.45 USA.

V hokejovom Minsku s fotoobjektívom

B-skupina:

Švajčiarsko - Rusko 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Góly: 1. Plotnikov (Denisov, Šipačov), 7. Ovečkin (Belov, Zaripov), 18. Šipačov (Čudinov), 30. Belov (Kuliomin, Širokov), 59. Zripov (Ovečkin). Rozhodcovia: Brüggemann (Nem.), Jeřábek (ČR) - Carlson (Kan.), Dehaen (Fr.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 13.300 divákov.

Švajčiarsko: Genoni – Schlumpf, Josi, Blum, Grossmann, Seger, Weber, Kukan – Brunner, Romy, Moser – Hollenstein, Cunti, Bärtschi – Fiala, Ambühl, Suri – Rüfenacht, Schäppi, Stancescu

Rusko: Bobrovskij – Denisov, Orlov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov, Zubarev, Čudinov – Ovečkin, Šipačov, Plotnikov – Kuliomin, Anisimov, Širokov – Tichonov, Lokťonov, Zaripov – Kuznecov, Burmistrov, Dadonov

Švajčiar Kevin Romy bojuje o puk v prvom zápase na hokejových MS v bieloruskom Minsku medzi Ruskom a Švajčiarskom.

Priebeh zápasu

Rusi odštartovali svoje účinkovanie na turnaji na jednotku, keď už v 13. sekunde otvorili skóre úvodného duelu B-skupiny. Po rýchlej akcii trafil za Genoniho chrbát Plotnikov. Zborná pokračovala v aktívnej, útočnej hre aj v ďalších minútach a zápas v podstate rozhodla už v prvej tretine, keď pridala ďalšie dva góly. V 7. minúte využil presilovku Ovečkin a v 18. zvýšil na 3:0 Šipačov. Švajčiari si síce vypracovali niekoľko dobrých šancí, no výborného Bobrovského v bránke súpera neprekonali. Ruská dominancia pokračovala aj v ďalších dvoch tretinách. V 30. minúte prekvapil švajčiarskeho brankára obranca Belov, ktorého nie príliš prudká strela od modrej skončila v sieti. Neprešla ani minúta a mohlo byť už 5:0, no Genoni tentorkát podržal svojich spoluhráčov, keď zmaril veľkú šancu Tichonova. V 35. minúte mohol znížiť Brunner, no ani na dvakrát nedostal puk za Bobrovského. V záverečnom dejstve si už Rusi pohodlný náskok ustrážili a v 59. minúte ešte prikrášlili piatym gólom z hokejky Zaripova. Jasné víťazstvo im pokazilo len zranenie Andreja Lokťonova, ktorý musel ísť z Arény Minsk na vyšetrenie ramena rovno do nemocnice.