Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Marcel Hossa prispel asistenciou k triumfu Dinama Rigy

Marcel Hossa Foto: TASR/Martin Baumann

Admiral Vladivostok vedený trénerom Dušanom Gregorom vybojoval už štvrtý triumf v rade, keď zdolal Atlant Mytišči na jeho klzisku 3:2 po predĺžení.

Moskva 27. októbra (TASR) - Slovenský útočník Marcel Hossa pomohol jednou asistenciou k víťazstvu Dinama Riga v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Dinama Moskva 4:3. Favorizovaní Moskovčania viedli v druhej tretine 3:1, no sľubný náskok stratili. Obrat odštartoval v 35. minúte skúsený veterán v službách hostí Piotr Sčastlivij, ktorému na gól prihral práve mladší z bratov Hossovcov. Zo zisku troch bodov sa tešil aj jeho krajan, obranca Milan Jurčina.

Admiral Vladivostok vedený trénerom Dušanom Gregorom vybojoval už štvrtý triumf v rade, keď zdolal Atlant Mytišči na jeho klzisku 3:2 po predĺžení. Z víťazstva sa radoval aj druhý slovenský kouč v nadnárodnej súťaži, Ľubomír Pokovič priviedol bieloruský tím Dinamo Minsk k výhre nad Amurom Chabarovsk 3:2 po nájazdoch. V rozstrele dostali šancu aj slovenskí útočníci v drese Amuru Rastislav Špirko a Marcel Haščák, no obaja pri svojich pokusoch neuspeli.

Hráči Barysu Astana prehrali na domácom ľade s Jugrou Chanty-Mansijsk 2:3 po predĺžení, rozhodujúci gól dal v 62. minúte český útočník Lukáš Kašpar. V drese Astany sa nepredstavil slovenský brankár Ján Laco, nebol ani na striedačke, v bránke kazašského tímu dostal príležitosť Pavel Poluektov.

Líder súťaže SKA Petrohrad prehral na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 2:3 po nájazdovom rozstrele a utrpel iba tretiu bodovú stratu v sezóne. Stále však so 60 bodmi jasne tróni na čele tabuľky základnej časti KHL.

KHL - pondelok - sumáre:

Avangard Omsk - Traktor Čeľabinsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
6. Popov, 51. Perežogin, 58. Berdnikov

Barys Astana - Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
37. Starčenko, 51. Boyd - 45. Maxwell, 48. Gorbunov, 62. Kašpar

Salavat Julajev Ufa - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
13. Skačkov, 42. Chlystov - 15. S. Alševskij, 34. Trunjov, rozh. samostatný nájazd Milovzorov

AK Bars Kazaň - Metallurg Magnitogorsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)