Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma

Hokej

Disciplinárka SZĽH začala konanie voči Žiline, dôvodom sú fanúšikovia

Žilinskí diváci mali počas stretnutia, ktoré vyhrali hostia 3:2 a vyrovnali stav štvrťfinálovej série na 1:1, hráčom súpera vulgárne nadávať a oblievať ich pivom.

Chára o účasti hráčov NHL na ZOH: Každý chce byť súčasťou olympiády

Podľa kapitána Bostonu Bruins je želaná účasť pod piatimi kruhmi jedným z vrcholov kariéry každého športovca.

Tatar sa strelecky presadil štvrtýkrát v uplynulých troch dueloch, celkovo má na konte v sezóne 21 gólov a 18 asistencií. ,aktualizované

Liberec krok od postupu do semifinále

V druhom pondelňajšom stretnutí muselo rozhodnúť o víťazovi až predĺženie, domácemu Chomutovu vybojoval výhru 2:1 nad Třincom v 20. minúte nadstaveného času slovenský obranca Juraj Valach.

TIPSPORT LIGA: Banská Bystrica aj Nitra zvýšili svoj náskok v play off

V pondelok triumfovali na ľade HC Nové Zámky 4:1 a v sérii vedú už 3:0 na zápasy. Pod výhru sa podpísal hetrikom kanadský útočník Brock Higgs.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa Marchand, Crosby a Elliott

Crosby si v štyroch stretnutiach zapísal do štatistík šesť presných zásahov a dve asistencie.

Martinčan Markovič: Košická misia splnená, doma chceme dve víťazstvá

Dôvodom jeho spokojnosti je víťazstvo v druhom štvrťfinálovom stretnutí play off hokejovej Tipsport Ligy, no najmä priebežný stav 1:1 na zápasy.

Máme silu vyhrať zápasy v Martine, tvrdí košický hokejista Bartánus

Košičania potvrdili domáce prostredie iba v prvom súboji a najmä v druhej tretine druhého duelu podali matný výkon, ktorý ich napokon stál víťazstvo.

Pittsburgh si vďaka hetriku kapitána Sidneyho Crosbyho poradil s Floridou 4:0. ,aktualizované

Skalica rozhodla o výhre proti Detve v 2. kole baráže o TL v nájazdoch

V riadnom hracom čase a ani v predĺžení nepadol ani jeden gól.

Trenčín podľahol v 2. kole baráže o TL Liptovskému Mikulášu

O výsledku stretnutia rozhodli hostia v predĺžení.

Zvolen vyhral na ľade Žiliny a vyrovnal sériu

V druhom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy necelých 5 minút pred koncom duelu sa odhodlali domáci k hre bez brankára a podarilo sa im znížiť, na výhru to však nestačilo.

Martin otočil a vyhral nad Košicami v 2. zápase štvrťfinále play off

Martinčania prehrávali už od 49. sekundy, no dvomi gólmi v druhej tretine dokázali otočiť stav.

KHL: Kazaň zdolala Omsk a postúpila do semifinále

Sériu na zápasy rozhodli hráči Ak vo svoj prospech v pomere 4:2

Marián Hossa pre zranenie nehral za Chicago v Toronte. V zostave ho nahradil krajan Tomáš Jurčo, ktorý predchádzajúce tri stretnutia presedel na tribúne.,aktualizované

TIPSPORT LIGA: Košice hladko zdolali Martin

V 1. zápase štvrťfinále play off vyhrali Košičania 4:0.

TIPSPORT LIGA: Žilina si v 1. štvrťfinále poradila so Zvolenom 5:2

Druhý zápas je na programe v nedeľu.

NHL: Marián Hossa pre zranenie nebude hrať v Toronte

Hossa utrpel zranenie dolnej časti tela, ktoré podľa trénera Joela Quennevillea nie je vážne.

KHL: Víťaz základnej časti CSKA Moskva vypadol s Lokomotivom Jaroslavľ

Lokomotiv spečatil postup do konferenčného finále proti SKA Petrohrad v sobotu, keď v šiestom dueli série uspel na svojom ľade 3:1.

"Tučniakom" patrí v tabuľke Východnej konferencie druhá priečka s jednobodovou stratou na Washington.,aktualizované

Roky nezastaví: Slovenský hokejista Zdeno Chára oslavuje 40.narodeniny

Víťaz Stanleyho pohára z roku 2009 a držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu sezóny 2008/09 už dvadsať rokov vzbudzuje svojou postavou, silou a tvrdou strelou rešpekt na klziskách NHL.

Hradec Králové zdolal Litvínov a v sérii vedie 2:1, Kukumberg 1+1

Marcel Haščák rozhodol víťazným gólom o obrate Komety Brno, ktorá na vlastnom ľade zdolala Spartu Praha 4:3 po predĺžení a vo štvrťfinálovej sérii vedie už 3:0. ,aktualizované

Ďalší debakel Nových Zámkov, Nitra vyhrala aj druhý zápas

V baráži hokejisti Dukly Trenčín vyhrali v 1. kole baráže o Tipsport Ligu nad prvoligovým tímom HK Skalica 7:5.,aktualizované

Omsk zdolal Kazaň. V semifinálovej sérii konferencie znížil na 2:3

Domáci si do polovice stretnutia vypracovali dvojgólový náskok zásluhou Nikolaja Lemťugova a Antona Burdasova.

Hokejistky KĽDR plánujú štartovať na turnaji u južných susedov

Organizačný výbor ZOH 2018 zároveň oznámil, že v spolupráci s vládou pripraví možnosť účasti reprezentácie KĽDR na majstrovstvách sveta žien v hokeji.

Richard Pánik rozhodol v 57. minúte svojím presným zásahom o triumfe Chicaga 2:1 na klzisku Ottawy.,aktualizované

Vracia sa späť: Boston Bruins poslal Cehlárika na farmu do Providence

Ako informovali bostonskí "medvedi" na svojom twitterovom konte, spolu s Cehlárikom putuje na farmu aj ďalší mladý útočník Austin Czarnik.

HOKEJOVÉ PLAY OFF: Nitra deklasovala Poprad, B. Bystrica zasa N. Zámky

Lídrom ofenzívy "corgoňov" bol obranca Jameson Milam, autor dvoch gólov a jednej asistencie. ,aktualizované

Petrohrad zdolal Dinamo Moskva a postúpil do finále konferencie KHL

V celej sérii triumfoval 4:1 na zápasy.,aktualizované

Libor Hudáček pokračuje vo švédskom Örebro HK

Slovenský útočník bol v sezóne 2016/17 najproduktívnejším hráčom mužstva, keď v 49 stretnutiach zaznamenal 14 gólov a 24 asistencií.

Ozimák a Štolc povedú hokejový Poprad aj v budúcej sezóne

Vedenie tipsortligistu s nimi vo štvrtok pred štartom súbojov play off najvyššej súťaže predĺžilo zmluvy.

V play out tímy Tipsport Ligy proti mužstvám skúsených trénerov

Do boja o zotrvanie v Tipsport Lige spadli tímy Liptovského Mikuláša a Trenčína, ktoré budú čeliť úspešným prvoligistom Skalici a Detve. Na programe je 12 kôl.

Tomu sa ani nechce veriť: Budaj by mal po sezóne zmeniť klub i súťaž

Tridsaťštyriročný slovenský brankár má s Tampou Bay zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

Súd potvrdil zníženie trestu Widemanovi, ktorý v NHL atakoval rozhodcu

Sudkyňa Alison Nathanová tak potvrdila rozhodnutie nezávislého arbitrážneho sudcu Jamesa Oldhama, ktorý hráčovi znížil pôvodný 20-zápasový dištanc na 10 duelov.

Pri hokejovej reprezentácii skončili kustódi Petráš a Malina

Na ich miesta nastúpili doterajší kolegovia z tímu do 20 rokov Rastislav Ladecký a Ľuboš Ondrejka.

HOKEJOVÉ PLAY OFF: Víťaz základnej časti si zmeria sily s nováčikom

Banská Bystrica ide do vyraďovacej časti premiérovo v histórii z prvej priečky tabuľky, keď si v základnej časti vytvorila sedembodový náskok pred druhou Nitrou, tretie Košice zaostali o 12 b.

SZĽH zverejnil zoznam rozhodcov na play off, nominácie budú tajné

Novinku je, že každý klub bude môcť po zápase podať maximálne dve námietky, ktoré podľa neho ovplyvnili výsledok.

Chicago prišlo na niekoľko týždňov o zraneného Anisimova

Rus Anisimov nedohral uplynulý duel s Montrealom Canadiens.

IIHF nominovala rozhodcov, do Paríža a Kolína pôjdu aj dvaja Slováci

MS sa uskutočnia od 5. do 21. mája v Kolíne nad Rýnom a Paríži.

Marián Hossa s Richardom Pánikom sa v noci v drese Blackhawks nepresadili, Tomáš Jurčo sa nedostal do zápasovej nominácie.,aktualizované