Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Hokej

Washington si vďaka štvorgólovému uragánu v tretej tretine poradil s Buffalom 5:2, ruský kanonier Alexander Ovečkin zaznamenal dva presné zásahy. ,aktualizované

Bokroš nešetril kritikou: Niektorí hráči si neuvedomujú, že sú na MS

Slováci dokázali Fínom dlho odolávať, veľa striel pochytal aj brankár Adam Húska, ktorý držal svoj tím v hre. Všetko pozitívne však zmazali chyby a katastrofálny výkon v záverečnej 20-minútovke.

Martinčania si podmanili Piešťany, Košice zvíťazili nad Popradom

34. kolo Tipsport ligy sa skončilo víťazstvom Martina, Košíc, Bystrice, Nitry a Žiliny.,aktualizované

Slováci neudržali dvojgólový náskok, prehrali s domácimi Fínmi 3:8

Akékoľvek snahy na vyrovnanie zobral Slovákom už po 28 sekundách tretieho dejstva Puljujärvi, ktorý v páde prekonal Húsku. ,aktualizované

Slovenská 18-ka na turnaji v Zuchwile posledná, víťazom Fínsko

Slováci dosiahli v štyroch súbojoch jediný triumf, keď hneď na úvod zdolali Česko. Nasledovali prehry so Švajčiarskom, Fínskom a Nemeckom, ktoré ich odsunuli na poslednú priečku v tabuľke.

Česi otočili duel s Bielorusmi na MS20

Mladí českí hokejisti zvíťazili v stredajšom zápase "slovenskej" B-skupiny MS hráčov do 20 rokov v Helsinkách nad Bielorusmi 5:3 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

Novým riaditeľom HK Poprad sa stal Peter Žifčák

Prvým krokom nového riaditeľa bude finančné ozdravenie klubu a od neho sa potom bude odvíjať realizácia ďalších plánov.,aktualizované

Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom prerušil trojzápasovú sériu prehier, keď si poradil s Ottawou.,aktualizované

Krejčí z Bostonu vynechá Winter Classic

Dôvodom sú zdravotné problémy v hornej časti tela, pre ktoré ho jeho zámorský zamestnávateľ Boston Bruins zaradil na listinu zranených hráčov.

Rusi zdolali Bielorusov, Slováci si s istotou zahrajú vo štvrťfinále

Mladí Slováci mali v utorok na MS do 20 rokov v Helsinkách voľno, v stredu sa vo svojom treťom zápase stretnú s domácim Fínskom. ,aktualizované

Skalický sa blysol pekným gólom v 56. minúte štefanského duelu proti Torpedu Nižnij Novgorod.

Záborský pomohol asistenciou k víťazstvu Helsínk

IFK Helsinki zdolal Tapparu Tampere 4:3.

KHL: Omsk zdolal Čerepovec 4:0, v Kazani rozhodol jediný gól

V ďalšom zápase vyhral Barys Astana bez slovenského brankára Jána Laca nad CSKA Moskva.

Slovenská 18-ka skončila na turnaji vo Švajčiarsku posledná

Zverenci trénera Petra Mikulu dosiahli na podujatí jediný triumf.

Brejčákov Davos postúpil na Spenglerovom pohári do semifinále

V semifinále sa Davos stretne s Kanadou.

KHL: Dinamo Moskva odvolalo Vitolinša, novým koučom je Sergej Oreškin

Dinamu patrí po doterajšom priebehu základnej časti KHL priebežná siedma priečka.

Slovenský krídelník odohral v druhom útoku Kings vyše 13 minút, počas ktorých vyslal na súperovu bránku štyri strely.,aktualizované

Canadiens získali z Edmontonu brankára Scrivensa výmenou za Kassiana

Po tom, čo sa im zranila jednotka Carey Price, potrebovali Canadiens zvýšiť konkurenciu v bránkovisku

Trenčín si podmanil Bystricu, Košice bravúrne porazili Martin

Tridsiate tretie kolo Tipsport ligy sa nieslo v znamení výhry hokejistov Trenčína, Košíc, Popradu, Žiliny a Zvolena.,aktualizované

Slováci nezlomili Vaněčkovo kúzlo, Bokroš volá po častejšej streľbe

Na turnaji si Slováci zapísali prvú prehru.,aktualizované

Koyš z Dukly Trenčín bude hosťovať v Poprade

Bronzový medailista z uplynulých MS juniorov nebol spokojný s časom na ľade, ktorý pod Čákovým hradom mal.

V Nitre sa po vzore NHL uskutoční All star víkend Tipsport Ligy

V rámci originálneho hokejového konceptu sa postavia proti sebe v troch dvadsaťminútových stretnutiach štyri desaťčlenné tímy.

Jozef Kováčik si za faul na Skleničku nezahrá dva zápasy

Kováčik fauloval protihráča v 38. minúte zápasu, ktorý nakoniec Kometa vyhrala 1:0.

Chicago už s Hossom prehralo, Toronto s Marinčinom víťazne

Marián Hossa naposledy nastúpil pred Vianocami na duel proti Buffalu.,aktualizované

KONIEC BOJKOTU: Nemeček a Handzuš podpísali Verejný záväzok

Šéf SZĽH sa podpisom zaviazal, že presadí konanie mimoriadneho kongresu do konca júna 2016 tak, aby sa na ňom konali nové voľby funkcionárov SZĽH podľa demokratických stanov. ,aktualizované

Spenglerov pohár: Jekaterinburg deklasoval švajčiarsky Davos

V B-skupine majú na konte jednu výhru a jednu prehru.

Slováci zvládli kľúčový zápas, zdolali Bielorusko

Slovenskí hokejisti otvorili účinkovanie na juniorských MS vo Fínsku víťazstvom. Hoci sa s Bieloruskom poriadne natrápili, napokon zvládli úlohu papierového favorita a triumfom 4:2.,aktualizované

Bojkot speje ku koncu, Nemeček podpíše Verejný záväzok v pondelok

Hráči adresovali šéfovi SZĽH dohodu vo forme tzv. Verejného záväzku, ktorého podpísanie z jeho strany ukončí patovú situáciu.,aktualizované

KHL: Barys zdolal Čerepovec 4:3 po predĺžení, Laco nedochytal

Hlavnou hviezdou duelu bol švédsky brankár hostí Viktor Fasth, ktorý na shutout potreboval len 13 úspešných zásahov.,aktualizované

Jokerit Helsinki - Adler Mannheim na Spenglerovom pohári

Jokerit Helsinki – Adler Mannheim 3:5.

Derby na MS 20 ovládli Američania, zdolali Kanadu

O výsledku severoamerického derby rozhodla záverečná tretina a hlavnú úlohu zohrali obrancovia USA.

V súboji dvoch najlepších tímov Západnej konferencie St. Louis Blues zdolalo Dallas Stars 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.,aktualizované

Česko posilní Pastrňák, hrať bude možno už proti Slovensku

Pastrňák stihol za Bruins odohrať v aktuálnej sezóne desať duelov s bilanciou dva góly a dve asistencie.

Hokej: Kanaďania na Spenglerovom pohári zdolali Jekaterinburg 2:1

V druhom stretnutí výber Kanady zdolal Avtomobilist Jekaterinburg 2:1.

NHL: Halák je zranený, proti Torontu bude chytať Greiss

Bránku Islanders tak bude hájiť jeho náhradník Thomas Greiss.

Poprad podľahol doma Banskej Bystrici, Zvolen vsietil Skalici 6 gólov

Nitra vyhrala v Martine 3:5.,aktualizované

Rusi v otváracom zápase MS20 zdolali Česko po nájazdoch

Vedenia sa ujali v druhej tretine Česi po premenenom trestnom strieľaní Špačka, no obhajcovia strieborných medailí v 50. minúte vyrovnali zásluhou Lautu a v rozstrele rozhodol o ich triumfe Lazarev.,aktualizované

Graňák prispel dvomi asistenciami k triumfu Rögle

Za hostí raz asistoval Libor Hudáček, jeho brat Július Hudáček odchytal celý zápas. Asistencia Petra Cehlárika nezabránila prehre Luley s Färjestadom 2:3 po nájazdovom rozstrele.

KHL: Dinamo Moskva stoplo negatívnu sériu, zdolalo Jugru

Hokejisti Dinama Moskva triumfovali v sobotňajšom dueli KHL na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 5:2 a zastavili tak sériu štyroch zápasov bez víťazstva.,aktualizované