Hokej

Šatan zostaví výber Európy pre Svetový pohár 2016. Pomôže mu Bondra

Vedenie zámorskej NHL a hráčskej asociácie NHLPA vo štvrtok oznámili ďalšie mená, ktoré doplnia realizačný tím európskeho výberu.

Na víťazný gól Teddyho Purcella prihrával slovenský obranca Andrej Sekera. ,aktualizované

Pastrňák má prasklinu v chodidle, jeho návrat do NHL je v nedohľadne

V aktuálnej sezóne stihol nastúpiť na 10 duelov.

Duel Plzeň s Olomoucom v slovenskej réžii. Blysol sa Tomáš Mikúš

Oceláři Třinec s Tomášom Kopeckým, Vladimírom Draveckým a Petrom Hamerlíkom v bránke podľahli doma Dynamu Pardubice 0:1.

Do Česka dorazí svetový unikát. Bude sa hrať pod holým nebom

V rámci zápasu najvyššej domácej súťaže nastúpi začiatkom januára v rámci českého ´Winter Classic´ Kometa Brno proti Škode Plzeň.

NHL: NY Rangers zdolal Carolinu, St. Louis vyhralo na ľade New Jersey

Poskočili tak na druhú priečku tabuľky.,aktualizované

Čajkovského gól nepomohol, Sparta v osemfinále skončila

V drese Sparty hrali ďalší slovenskí hokejisti - obranca Juraj Mikúš a útočníci Andrej Kudra s Lukášom Cingeľom. ,aktualizované

Dacjukov návrat sa blíži, nastúpi možno už v piatok

Debut v novej sezóne NHL by po operácii členka mohol absolvovať už proti San Jose Sharks.

Keith je fit, nastúpi možno už cez víkend

Chicago môže Keitha z listiny dlhodobo zranených hráčov aktivovať v sobotu.

Ďalšia prehra belasých. Torpedo Nižnij Novgorod zdolal Slovan 5:3

Domácim vyšla výborne prvá tretina, v ktorej dokázali streliť tri góly, z toho dva v presilovkách. ,aktualizované

Skaličania podľahli Piešťanom 2:3

Záhorákom sa hra nedarila, veľa šancí si nevypracovali a ak sa aj dostali pred Rybára, brankár hostí ich vychytal. ,aktualizované

Lacova Astana vyhrala, Meszárošovi vyšla premiéra v drese Sibiru

Obranca Marek Ďaloga prispel asistenciou k triumfu AK Bars Kazaň nad Salavatom Julajev Ufa 3:2.,aktualizované

Takto vyzerá tabuľka hokejovej Tipsport Ligy po 19. kole

Na čele majú Zvolenčania šesťbodový náskok pred druhou Banskou Bystricou, ktorá zdolala doma Nitru 4:2.

Price sa tento týždeň ešte do bránky nevráti

V utorok to povedal tréner Canadiens Michel Therrien.

Dukla Trenčín si poradila s Martinom 3:2

Napriek dramatickému záveru sa už konečný výsledok nezmenil. ,aktualizované

Popradčania prehrali doma so Zvolenom 3:4

Necelé dve minúty pred koncom zápasu si Poprad vzal oddychový čas a stiahol z hry brankára. Záverečný tlak kamzíkov prerušili oddychovým časom i hostia a skóre sa už do záverečného hvizdu nezmenilo.

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili nad Nitrou 4:2

Domácim stačilo niečo vyše sedem minút, aby trikrát rozvlnili sieťku.,aktualizované

Žilinčania na domácom ľade neskórovali, Košičanom podľahli 0:3

Domáci sa nedokázali hosťom vyrovnať aj kvôli nedisciplinovanosti, zbytočné vylúčenia ich zrážali dolu.,aktualizované

Tréner brankárov Barrasso skončil v Slovane, odchádza do Talianska

Barrasso odchytal v zámorskej NHL dlhých 19 sezón.

NHL: Lidström, Fiodorov, Pronger a Housley vstúpili do Siene slávy

Niekdajší ruský útočník Sergej Fiodorov nastúpil v profilige na 1248 zápasov, v ktorých nazbieral 1179 kanadských bodov.

Coyotes zastavili víťaznú sériu Anaheimu, v predĺžení rozhodol Bödker

Hostia prehrávali už 0:2, no aj vďaka dvom gólom nováčika Maxa Domiho otočili skóre na 3:2. ,aktualizované

Martin Škoula definitívne potvrdil koniec kariéry

Na pozícii obrancu odohral v NHL 776 zápasov, pripísal si v nich 196 bodov a 328 trestných minút.

Komisár NHL zvažuje účasť hráčov na zimnej olympiáde v Pjongčangu

Bettman dodal, že vedenie ligy musí zvážiť aj potenciálny prínos a záväzok účasti hráčov na olympiáde v Pekingu v roku 2022.

Samir Saliji sa po dvoch sezónach vrátil do Piešťan

Uplynulý ročník strávil v prvoligovom Bardejove, v najvyššej domácej súťaži predtým hral okrem Nitry aj za Duklu Trenčín a Žilinu.

Soči ukončilo spoluprácu s krídelníkom Žerdevom

Tridsaťjedenročný Žerdev nenašiel uplatnenie už na šiestej zastávke v KHL za uplynulé štyri roky.

Fíni vyvesia Selänneho dres pred zápasom so Slovenskom na MS juniorov

Selänne sa tak stane iba tretím hráčom histórie Suomi, ktorého číslo vyradia.

Napriek 4. miestu je Cíger spokojný s herným prejavom,vyzdvihol Réwaya

Slováci vstúpili do turnaja prehrou 0:1 s USA.

Slovan ide na dvojzápasový trip už aj s uzdraveným Nagyom aj Skokanom

Zverencov trénera Miloša Říhu čaká už dva dni po reprezentačnej prestávke náročná skúška.

Slovákom sa v NHL darilo, Sekera si otvoril strelecký účet

Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi, ktorý sa opäť postavil do bránky NY Islanders. ,aktualizované

Lukáš Novák odišiel z Nitry na hosťovanie do Trenčína

Trenčania vstúpili do tipsportligovej sezóny na výbornú a po niekoľkých kolách sa ocitli na čele tabuľky.

Víťazná bodka Slovákov. Kukumberg: Záver na jednotku, škoda Nemecka

V záverečnom zápase na Nemeckom pohári zdolali slovenskí reprezentanti výber Švajčiarska 4:0.

Slováci zdolali na záver Švajčiarov. Dzubina sa blysol čistým kontom

Na Nemeckom pohári triumfovala domáca reprezentácia.,aktualizované

Švédi po triumfe nad Fínskom sa stali víťazmi Karjala Cupu

Po prehrách s Fínskom a Švédskom sa trénerovi českej reprezentácie Vladimírovi Vůjtekovi podarilo do tretice zaknihovať prvý triumf na lavičke českého národného mužstva

Napriek poslednému miestu je Cíger spokojný. Pochvala pre brankárov

Až na výbuch s Nemcami totiž mužstvo tvorené siedmimi nováčikmi a ďalšími mladými hráčmi predviedlo zodpovedný, kolektívny výkon a ako kouč priznal, má na čom v budúcnosti stavať.

Babcock by chcel zväčšiť bránky. Crosby s Fleurym nesúhlasia

Babcock si myslí, že zväčšenie bránok by do ligy prinieslo viac gólov.

Nemci strelili Slovákom 4 góly za 29 minút.To Cíger nečakal ani vo sne

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali na Nemeckom pohári aj vo svojom druhom vystúpení.

O triumfe šablí rozhodol fínsky obranca Rasmus Ristolainen, ktorý predtým v presilovke strelil aj druhý gól svojho tímu a bol hrdinom zápasu. ,aktualizované

SR20 v Poprade stopercentná. Poradila si aj s Nórskom

Pre zverencov trénera Ernesta Bokroša bolo podujatie turnajovou generálkou na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia na prelome rokov vo fínskych Helsinkách.

Do finále kvalifikácie Slovak Open sa nedostal ani jeden Slovák

V hlavnej súťaži sa najvyššie nasadený domáci hráč Lukáš Lacko stretne v úvodnom kole s kvalifikantom, turnajovú šestku Norberta Gombosa čaká Rus Aslan Karacev.