Hokej

Poprad s historickým prvenstvom, dva hetriky v Trenčíne

Hráčov Dukly Trenčín zastihol záver dlhodobej časti vo výbornej forme a proti Humennému si pripísali štvrté víťazstvo po sebe.

TIPOS EXTRALIGA: HK Nitra nestačila na HC Košice, výhra Michaloviec

Zlomový moment zápasu prišiel v úvode prostrednej časti, keď sa Košičania presadili trikrát v priebehu necelých štyroch minút. ,aktualizované

Suverénna Žilina zakončila základnú časť 12. víťazstvom po sebe

Prešovčania si víťazstvom nad Žiarom nad Hronom 4:0 udržali druhé miesto. So súťažou sa po roku rozlúčia hráči Rimavskej Soboty.

TIPOS EXTRALIGA: Poprad zdolal Zvolen 4:3 pp a vyhral základnú časť

Pred Michalovcami majú nedostihnuteľný štvorbodový náskok.,aktualizované

Útočník Popradu Kundrik má po sezóne, zranil sa v tréningovom procese

Odchovanec popradského klubu odohral v sezóne 2023/2024 24 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 2 góly, 6 asistencií, 35 trestných minút a 7 plusových bodov.

Flames vyradili zo sady dresov č.34, ktoré nosil brankár Kiprusoff

Pred Kiprusoffovou 34-kou vyradili Flames zo sady dresov čísla 9 (Lanny McDonald), 12 (Iginla) a 30, ktoré nosil tiež brankár Mike Vernon.

Slováci v NHL: Slafkovský je po 100. zápase na úrovni Modana a Hughesa

Slafkovský je v štatistike po prvej stovke zápasov z posledných 35 útočníkov draftovaných z prvého miesta až na 29. pozícii, ale jeho čísla ovplyvnil pomalší štart.

Kuznecov zrejme končí vo Washingtone, zaradili ho na waiver listinu

Kuznecov patrí medzi dlhoročné stálice Washingtonu, podieľal sa aj na zisku Stanleyho pohára v roku 2018.

Kraken nestačil na Edmonton, Tatar opäť nebodoval

Rozhodujúci nájazd Tampy premenil Victor Hedman, Slafkovský sa v rozstrele nepresadil.,aktualizované

Cehlárik prispel asistenciou k víťazstvu Leksandu nad Malmö

Štyri kolá pred koncom základnej časti sa priblížil štvrtou výhrou za sebou k účasti vo štvrťfinále play off.

Halák neposilní Slovan, kariéru ešte nekončí

S klubom síce podpísal kontrakt v závere prestupového obdobia, no nakoniec sa rozhodol, že do kádra belasých nepríde.

Poprad nevyužil šancu potvrdiť prvé miesto, Slovan je bližšie k šestke

Slovanu vyšiel úvodu duelu, keď dostal dvakrát šancu v presilovej hry a obe zvládol využiť.

Šláger pre vedúcu Žilinu, Rimavská Sobota zostupuje

VLCI Žilina - HC Prešov 6:3 (1:0, 2:1, 3:2),aktualizované

Zvolen inkasoval všetky góly v oslabení, Bystričanov podržal Rabčan

Rabčana delilo len niekoľko desiatok sekúnd, aby si udržal čisté konto.

So šancou na Pašeka sú až tri tímy, boj o šestku sa dramatizuje

Šancu na zisk Pohára Dušana Pašeka pre víťaza ZČ má aj tretia Spišská Nová Ves, ktorá nazbierala 84 bodov rovnako ako Michalovčania.

Košice prehĺbili domácu mizériu, Bakoš udržal nádej SNV na Pašeka

Košičania prehrali uplynulé štyri domáce zápasy, hoci do stretnutia proti Spišiakom vstúpili lepšie.

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili nad HK Nitra 6:5

Hostia začali duel výborne a už v 14. minúte viedli po dvoch góloch Robbyho Jacksona a jednom presnom zásahu Alexa Cottona o tri góly.

Hudáček pomohol dvoma gólmi k triumfu Třinca

Jeho druhý gól bol víťazný, keď premenil rozhodujúci nájazd v záverečnom rozstrele.

Poprad prehral so Slovanom, stále má na čele 5 bodov k dobru

Hostia sa ujali vedenia v 7. minúte, keď sa Preisinger dostal počas presilovej hry sám pred brankára a prekonal Vaya.,aktualizované

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali Zvolen 4:3

Hostia sa ujali vedenia už v 33. sekunde po strele Zuzina od modrej, keď Krošeljovi clonili Luža s Marcinekom. ,aktualizované

MacKinnon má 100 bodov, v Islanders prekonali zápisy Pálffyho a Haláka

Dvadsaťosemročný MacKinnon sa stal prvým hráčom Avalanche od sezóny 1995-96 a celkovo štvrtým v histórii, ktorý zaznamenal dva stobodové ročníky za sebou.

Slafkovský vsietil proti Floride 13. gól v sezóne, Černák asistoval

Slafkovský proti Floride hýril aktivitou a na bránku Panthers vyslal šesť striel. Sekundu pred koncom druhej tretiny vyrovnal na 2:2, keď po buly prudkou strelou prekonal Anthonyho Stolarza.,aktualizované

Mišiak prispel gólom k triumfu Erie v OHL, Jenčko bodoval v USHL

Daniel Jenčko sa v USHL blysol gólom a asistenciou, aj vďaka jeho dvom bodom vyhrali Youngstown Phantoms na ľade Waterloo hladko 10:4.

Golden Knights poslali Demeka opäť na farmu do Hendersonu

Demek odohral v prebiehajúcom ročníku v nižšej zámorskej súťaži AHL v drese Hendersonu 44 stretnutí, v ktorých nazbieral 13 bodov (5+8).

Keefe i Granato dostali pokutu 25.000 dolárov za hádky s rozhodcami

Granato dostal menší trest v tretej tretine stretnutia s Floridou Panthers (2:3), keď kričal na rozhodcov po vylúčení Zacha Bensona.

Útočník Norris bude Ottawe chýbať dlhší čas, potvrdil kouč Martin

V tomto ročníku nazbieral v 50 dueloch celkovo 30 bodov (16+14).

Dvorský v OHL bodoval štvrtýkrát v rade, zaznamenal asistenciu

Center prvej formácie domácich si pripísal v 41 dueloch už 64 bodov (32+32) a je tretí najproduktívnejší hráč tímu.

Rangers ako prví na méte 40 víťazstiev, vyrovnali klubový rekord

"Jazdci" so ziskom 83 bodov vedú Metropolitnú divíziu i Východnú konferenciu. Artemij Panarin sa na triumfe podieľal dvomi gólmi a asistenciou a svoje bodové konto v sezóne navýšil na 83 (35+47).

AHL: Kelemen ukončil bodový pôst, Koch, Studenič a Kňažko rovnako 0+1

Kelemen ukončil svoje sedemzápasové bodové suchoty v AHL. V 56. minúte sa podieľal na góle Aku Ratyho. Celkom odohral 35 duelov so ziskom 20 bodov (10+10).

Edmonton zdolal St. Louis 3:2 pp, McDavid ukončil strelecké suchoty

V ďalšom dueli hokejisti New Yorku Rangers zdolali Columbus 4:1 a vyšvihli sa na čelo tabuľky Východnej konferencie. Rangers sa stali prvým tímom v tomto ročníku so 40 víťazstvami.,aktualizované

Dallas získal z Calgary obrancu Taneva za Grušnikova a draftové výbery

Tanev je skúsený defenzívny špecialista, o ktorého bol medzi klubmi veľký záujem. Tridsaťštyriročný obranca odohral v tejto sezóne za Flames 56 zápasov.

Penguins poslali Čajkoviča z farmy vo Wilkes-Barre späť do ECHL

Do NHL draftovala Čajkoviča v roku 2019 v 3. kole z 89. miesta Tampa Bay Lightning, ktorá ho minulý rok v júli vymenila do Minnesoty spolu s Patom Maroonom za výber v siedmom kole draftu 2024.

Banská Bystrica predĺžila zmluvy so štvoricou hráčov

Pre Gašpara to bude už tretia sezóna po návrate z HC Slovan Bratislava, v tej prebiehajúcej má na svojom konte v 36 zápasoch 20 bodov (14+6).

Rust dlhšie nepomôže Pittsburghu, pre zranenie vynechá týždne

Rust sa zranil v polovici tretej tretiny v tradičnom "derby" o Pensylvániu s Philadelphiou, v ktorom Pittsburgh zdolal Flyers po gólovej prestrelke 7:6.

AHL:Chromiak pomohol dvoma asistenciami k triumfu Ontaria, Regenda 0+1

Chromiak bodoval v druhom stretnutí za sebou, keď sa podieľal na góloch Francesca Pinelliho a Samuela Fagema. Zaznamenal tri plusové body a vyslal tri strely na bránku.

Vegas prekonal rekord Edmontonu, MacKinnon predĺžil bodovú šnúru

MacKinnon pomohol gólom a asistenciou Coloradu v šlágri Západnej konferencie zvíťaziť nad Dallasom 5:1. Bodoval tak aj v 29. domácom stretnutí, čo je šiesta najdlhšia bodová séria v profilige.

NHL: Slováci nebodovali, Devils s Nemcom triumfovali na ľade San Jose

Tampa Bay s Černákom prehrala v dôležitom súboji na ľade Philadelphie 2:6. Flyers rozhodli o svojom víťazstve v tretej tretine, ktorú vyhrali 5:1.,aktualizované

Bača predĺžil zmluvu s Nitrou: Veľmi si vážim dôveru

Nitra si nedávno poistila aj služby Sebastiána Čederleho a Jakuba Lacku.