Pondelok 13. máj 2024Meniny má Servác
< sekcia Import

Rodriguez vyhral 77. ročník pretekov Okolo Romandie

Na snímke uprostred španielsky cyklista Carlos Rodriguez z tímu Ineos Grenadiers vyhral 77. ročník pretekov Okolo Romandie v nedeľu 28. Apríla 2024. Foto: TASR/AP

Záverečnú piatu etapu so štartom a cieľom vo Vernieri dlhú 150,8 km vyhral po hromadnom špurte Francúz Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale).

Vernier 27. apríla (TASR) - Španielsky cyklista Carlos Rodriguez vyhral 77. ročník pretekov Okolo Romandie. Jazdec tímu Ineos Grenadiers triumfoval o sedem sekúnd pred Rusom Aleksandrom Vlasovom, tretí skončil Nemec Florian Lipowitz (obaja Bora-Hansgrohe).

Záverečnú piatu etapu so štartom a cieľom vo Vernieri dlhú 150,8 km vyhral po hromadnom špurte Francúz Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) pred Talianom Simonem Consonnim (Lidl-Trek) a Novozélanďanom Dionom Smithom (Intermarché-Wanty).

Okolo Romandie - výsledky 5. etapy (Vernier - Vernier, 150,8 km):

1. Dorian Godon (Fr./Decathlon AG2R La Mondiale) 3:22:00 h, 2. Simone Consonni (Tal./Lidl-Trek), 3. Dion Smith (N.Zél./Intermarché-Wanty), 4. Tim van Dijke (Hol./Visma), 5. Alex Aranburu (Šp./Movistar), 6. Thibau Nys (Belg./Lidl-Trek), 7. Clement Venturini (Fr./Arkea-B&B Hotels), 8. Milan Menten (Belg./Lotto Dstny), 9. Thibaud Gruel (Fr./Groupama-FDJ), 10. Gianni Vermeersch (Belg./Alpecin-Deceuninck) všetci rovnaký čas

konečné poradie:

1. Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers) 5:44:46 h, 2. Aleksander Vlasov (Rus./Bora-Hansgrohe) +7 s, 3. Florian Lipowitz (Nem./Bora-hansgrohe) +9, 4. Ilan van Wilder (Belg./Soudal QuickStep) +21, 5. Juan Ayuso (Šp./SAE Team Emirates) +27, 6. Enric Mas (Šp./Movistar) +38, 7. Richard Carapaz (Ekv./EF Education-EasyPost) +49, 8. Lenny Martinez (Fr./Groupama-FDJ) +52, 9. Tao Geoghegan Hart (V.Brit./Lidl-Trek) +1:02, 10. Egan Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) +1:23