< sekcia KHL

KHL: Čajkovský asistoval pri výhre Jekaterinburg v Magnitogorsku

Na snímke vľavo Michal Čajkovský. Foto: TASR/Marko Erd

Jeho Avtomobilist Jekaterinburg triumfoval na ľade Metallurgu Magnitogorsk 2:1 a vyrovnal stav série na 2:2 na zápasy.

Moskva 8. marca (TASR) - Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský zaznamenal jednu asistenciu vo štvrtkovom 4. zápase štvrťfinále Východnej konferencie KHL. Jeho Avtomobilist Jekaterinburg triumfoval na ľade Metallurgu Magnitogorsk 2:1 a vyrovnal stav série na 2:2 na zápasy.

Sezóna sa skončila pre hokejistov Severstaľu Čerepovec, ktorí prehrali sériu 1. kola play off s SKA Petrohrad hladko 0:4 na zápasy. Vo štvrtom dueli podľahli obhajcovi Gagarinovho pohára na domácom ľade 0:2. Slovenský brankár v službách Severstaľu Július Hudáček inkasoval dva góly a pripísal si 26 zákrokov (úspešnosť zásahov 92,86 percenta). V tretej tretine dostal aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie. Petrohrad postúpil do semifinále Západnej konferencie, rovnako ako CSKA Moskva, ktorý vyhral sériu so Spartakom Moskva takisto 4:0 na zápasy.

V ďalšom stretnutí hráči AK Bars Kazaň zvíťazili na ľade Amuru Chabarovsk 3:1 a rovnakým pomerom vedú aj vo štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie.

4. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie:

Amur Chabarovsk - AK Bars Kazaň 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 48. Rasskazov - 13. Tokranov, 27. Azevedo, 53. Galiev

/stav série: 1:3/

Avangard Omsk - Salavat Julajev Ufa 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 15. Čudinov, 58. Košelev - 3. Burdasov, 24. Majorov, 38. Majorov, 46. Panin