< sekcia KHL

Čerepovec s Liškom prehral v Jekaterinburgu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

V pondelkovom šlágri Metallurg Magnitogorsk nestačil doma na SKA Petrohrad, ktorému podľahol 1:3.

Moskva 2. septembra (TASR) - Hokejisti Severstaľu Čerepovec prehrali vo svojom úvodnom zápase v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 2:3 po predĺžení. O triumfe domáceho tímu rozhodol v 62. minúte Vjačeslav Litovčenko. V drese Severstaľu debutoval slovenský útočník Adam Liška.

V pondelkovom šlágri Metallurg Magnitogorsk nestačil doma na SKA Petrohrad, ktorému podľahol 1:3. Víťazný gól hostí strelil v 38. minúte bývalý hráč Edmontonu, St. Louis či Colorada Naiľ Jakupov.

Svoj prvý zápas v sezóne zvládlo Dinamo Moskva so slovenským obrancom Michalom Čajkovským, ktoré zdolalo na domácom ľade Torpedo Nižnij Novgorod tesne 3:2. Čajkovský počas vyše 19-minútového pobytu na ľade vyslal na súperovu bránku štyri strely.

Výsledky:

Avtomobilist Jekaterinburg – Severstaľ Čerepovec 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 24. Holland, 47. D. Bodrov, 62. Litovčenko – 5. J. Bodrov, 21. Geraskin

Metallurg Magnitogorsk – SKA Petrohrad 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 30. Kozun – 20. Rundblad, 38. Jakupov, 59. Tkačov

Traktor Čeľabinsk – Viťaz Podoľsk 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 12. Karpuchin, 28. Sedlák – 3. Mojsejev, 28. Sjomin, 42. Černov, 49. Grebenščikov

Dinamo Minsk – Neftechimik Nižnekamsk 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 25. Pulkkinen, 37. Gragnani – 7. Porjadin, 35. Zacharčuk, 49. Bryncev, 60. Denis Kazionov

Dinamo Riga – Spartak Moskva 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 12. Berglund, 61. Ashton – 32. Karsums

Dinamo Moskva – Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 3. Šipačov, 6. A. Petersson, 30. V. Kuľomin – 3. Schroeder, 52. Ch. Genoway