< sekcia KHL

KHL: Slovan začne prípravu 16. júla, v pláne aj Memoriál Z. Kusého

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Andrej Galica

Memoriál sa uskutoční v Pardubiciach v termíne od 16.–18. augusta a štartovať na ňom budú aj Eisbären Berlín, Admiral Vladivostok a domáci HC Dynamo Pardubice.

Bratislava 28. mája (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava odštartujú prípravu na nový ročník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v pondelok 16. júla. V príprave na novú sezónu majú v pláne viacero prípravných zápasov, vrátane účasti na kvalitne obsadenom turnaji v Pardubiciach.

"Športový reglement KHL povoľuje spoločnú prípravu mužstva v júlovom termíne, belasí ju začnú v pondelok 16. júla. Keďže v našej domáca aréne prebieha v letných mesiacoch rekonštrukcia pre budúcoročné majstrovstvá sveta, Slovanisti sa budú musieť v úvodných týždňoch pripravovať na iných štadiónoch. Práve z tohto dôvodu môže odohrať HC SLOVAN pred svojim publikom stretnutia až po ukončení prác na ZŠ Ondreja Nepelu, t.j. po 20. auguste," informoval klub na oficiálnom webe.

Tím Slovana sa v už spomínanom termíne stretne na ZŠ v Petržalke, kde pôsobí miestny HC Petržalka 2000 a celkom sa tu bude pripravovať 14 dní. Od pondelka 30. júla sa presunie na Kysuce. V moderných podmienkach športového areálu MM park bude trénovať ďalších celkom 7 dní. V tomto týždni (2. augusta) je na programe už aj prvé prípravné stretnutie na ľade Olomouca. Ďalšie tréningové jednotky čakajú Slovan v priestoroch ZŠ Vladimíra Dzurillu v Ružinove a následne aj dva zápasy, v Ostrave proti Vítkoviciam (7. augusta), v Brne proti Komete (9. augusta).

Počas leta sa Slovan predstaví na Memoriáli Zbyňka Kusého v Pardubiciach bude v termíne od 16.–18. augusta štartovať aj Eisbären Berlín, Admiral Vladivostok a domáci HC Dynamo Pardubice.

Od 20. augusta sa už bude môcť Slovan presťahovať do vlastnej kabíny na ZŠ Ondreja Nepelu. V utorok 21. augusta o 18.00 sa fanúšikovia môžu tešiť na súboj s obhajcom českého majstrovského titulu Kometou Brno. Vedenie plánuje vložiť tímu ešte jeden prípravný zápas v termíne 23. príp. 24 augusta. Celkom by tak malo mužstvo odohrať v lete desať zápasov. Základná časť KHL sa začína v septembrovom termíne, podľa dostupných informácií už 2. prípadne 3. septembra.

Plán prípravy HC SLOVAN – leto 2018:

16. júla – Štart spoločnej prípravy na ľade – HC Petržalke 2000
30. júla – Sústredenie mužstva MM Park, Krásno nad Kysucou
2. augusta – prípravný zápas, HC Olomouc – HC SLOVAN Bratislava
7. augusta - prípravný zápas, Vítkovice Steel – HC SLOVAN Bratislava
9. augusta - prípravný zápas, Kometa Brno – HC SLOVAN Bratislava
14. augusta - prípravný zápas, BK Mladá Boleslav – HC SLOVAN Bratislava
16. augusta – Memoriál Zbyňka Kusého, Pardubice
17. augusta - Memoriál Zbyňka Kusého, Pardubice
18. augusta - Memoriál Zbyňka Kusého, Pardubice
21. augusta - prípravný zápas, HC SLOVAN Bratislava – Kometa Brno (18.00)
28. augusta - prípravný zápas, HC SLOVAN Bratislava – BK Mladá Boleslav (18.00)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.