< sekcia KHL

Obhajca trofeje v KHL krok od vypadnutia, Čajkovský s asistenciou

Michal Čajkovský Foto: TASR Martin Baumann

Ďalší Slovák Martin Bakoš sa v drese Soči v súboji s Lokomotivom Jaroslavľ bodov nepresadil.

Moskva 1. marca (TASR) - Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v piatkovom treťom zápase 1. kola play off Východnej konferencie KHL nad Metallurgom Magnitogorsk 5:1 a ujali sa vedenia v sérii 2:1. Domáci rozhodli o svojom triumfe už v prvej tretine, v ktorej strelili všetky svoje góly.

V ďalšom zápase zvíťazil Omsk v Kazani 4:1 a na zápasy vedie už 3:0. Obhajca trofeje z Kazane je tak už len krok od vypadnutia z play off.

Slovenský obranca Michal Čajkovský si v zápase Dinama Moskva s Jokeritom Helsinki pripísal asistenciu, ale jeho tím prehral doma 2:3 po predĺžení.

Ďalší Slovák Martin Bakoš sa v drese Soči v súboji s Lokomotivom Jaroslavľ bodov nepresadil, jeho tím však zvíťazil 3:2 po predĺžení a znížil stav série na 1:2.

KHL - 3. zápasy 1. kola play off - sumáre:

Východná konferencia:

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Omark, 4. Hartikainen, 4. Kadejkin, 13. Rybin, 20. Kemppainen - 58. Zajcev