Andrej Plávka: Slovo je dobrý nástroj, len treba vedieť na ňom hrať

Spisovateľ bol nositeľom niekoľkých vyznamenaní - Radu SNP I. stupňa, bulharského Radu Cyrila a Metoda, medaily Svetovej rady mieru, medaily L. Novomeského a mnohých ďalších.

Vychádza kniha Krížova cesta z pera novinára Ivana Kríža

Ivan Kríž počas 25-ročnej novinárskej práce v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky mapoval významné medzinárodné aj domáce udalosti.

Portugalský nobelista José Saramago sa narodil pred 95 rokmi

Švédska akadémia udelila v roku 1998 Saramagovi Nobelovu cenu s odôvodnením, že jeho diela umožňujú čitateľom pochopiť neuskutočniteľnú realitu cez podobenstvá plné fantázie, irónie a súcitu.

Básnik Puchala vydáva druhú básnickú zbierku Krajina Kaina

Jozef Puchala (1965) je to básnik, dramatik, scenárista, režisér a vysokoškolský pedagóg.

Okolnosti černovskej tragédie zachytili v novej knihe

Publikáciu predstavili na medzinárodnej vedeckej konferencii.

Otcovia a ich synovia

Najnovší román Petra Holku Ohyb rieky zachytáva osudy troch generácií otcov a ich synov pochádzajúcich od Nitry od začiatku 20. storočia po súčasnosť.

Skvelá hra pre celú rodinu

Chcete spoznať rodinné príbehy, o ktorých ste ešte nikdy nepočuli? Zábavné, originálne, milé, aj plné trapasov?

Román Dracula zhltol Abrahamovi Stokerovi sedem rokov života

Prvou filmovou verziou Draculu bola neautorizovaná nemecká snímka Nosferatu z roku 1922. Keďže v tom čase bol už autor románu po smrti, jeho vdova podnikla právne kroky a dielo muselo byť skartované.

Nemal nikoho...a predsa ho zabili!

Ležal týždeň zviazaný a mŕtvy vo svojej obývačke, kým ho našli. Všetko naznačuje tomu, že ho vrah pred smrťou brutálne mučil.

Poľský spisovateľ Roman Bratny dopísal poslednú stranu svojho života

Všestranný literát, autor poézie i próz, scenárov i divadelných hier, pôvodným menom Roman Mularczyk, zomrel vo veku 96 rokov.

Goncourtovu cenu získal román o prepojení nacizmu s obchodom

Rozhodnutie poroty vyvolalo v niektorých kruhoch nevôľu, pretože nakladateľstvo Actes Sud, v ktorom román vyšiel, spoluzakladala súčasná francúzska ministerka kultúry Francoise Nyssenová.

Nezvládol test? Dostal guľku do hlavy

Novinka Tí, ktorí zlyhali je pravdepodobne najlepší diel z celej série.

Knihou Záhoria 2016 je Konvália Denisy Fulmekovej

Podmienkou zaradenia knižného titulu do súťaže je, že knižný titul musí byť s regiónom Záhoria spätý buď tematicky, autorom textovej či obrazovej časti alebo inak.

Máriin testament otvára celkom nový pohľad na kresťanstvo

Máriin testament je na prvý pohľad prostá knižka. Tóibín, ktorý je vo svojej tvorbe zameraný na írsku spoločnosť, neprináša žiadne šokujúce informácie o živote Ježiša Krista.

Vychádza román Priateľky Táne Keleovej-Vasilkovej

Táňa Keleová-Vasilková sa venuje písaniu románov od roku 1994. Záujem o jej príbehy neutícha ani po rokoch. Jej prvotina vyšla v náklade päťsto kusov, dnes sa z každej jej knihy predajú desaťtisíce.

Dokonalý Michelangelo

Práve vyšla luxusná kniha Dokonalý Michelangelo - len v limitovanom náklade 300 očíslovaných kusov, no viac ako polovica pomerne drahej knihy je už vypredaná.

Nicholas Sparks a novinka Vo dvojici

„Presne o tom je rodičovstvo. Aby si sa snažil zo všetkých síl, aj keď sa celý čas desíš, že čosi pokašleš. Podľa mojich skúseností z detí ošedivieš rýchlejšie ako z čohokoľvek iného.“

BÁSNICKÁ ZBIERKA: Ján Petrík nakladá svetlo do octu

Ján Petrík sa na slovenskej literárnej scéne pohybuje už štvrté desaťročie. Svojou tvorbou sa presadil na viacerých celoslovenských literárnych súťažiach. Vydal zbierku poézie Tri knihy nepokoja.

V Liptovskom Mikuláši si pripomenuli 129. výročie narodenia M. Rázusa

Podujatie zorganizovalo Múzeum Janka Kráľa, mesto Liptovský Mikuláš a Rázusovie klub spisovateľov.

Spisovateľ Václav K. ide na slobodu, zamietli sťažnosť prokurátora

Sudca pre prípravné konanie rozhodol 4. októbra o prepustení Václava K., známeho aj pod pseudonymom Václav Neuer, spájaného s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovci.