< sekcia SEKCIA: Knihy

Dokonalý Michelangelo

Dokonalý Michelangelo Foto: IKAR

Práve vyšla luxusná kniha Dokonalý Michelangelo - len v limitovanom náklade 300 očíslovaných kusov, no viac ako polovica pomerne drahej knihy je už vypredaná.

Bratislava 23. októbra (OTS) - A to sa oficiálne začala predávať len prednedávnom...
Som taký nadšenec Michelangelovho diela, že ani príroda ma po ňom už neuspokojí, keďže ju nemôžem vnímať očami veľkými ako tie jeho,“ povedal kedysi slávny Johann Wolfgang von Goethe. A zdá sa, že podobných nadšencov je medzi Slovákmi naozaj veľa.

Po knihe Nekonečný Leonardo, ktorá mala encyklopedický charakter, prinieslo vydavateľstvo Ikar a Luxusná knižnica novinku o ďalšom renesančnom géniovi.
Dokonalý Michelangelo. Ručne viazaná kniha zaujme nielen výrečnosťou, obrazovou výpravnosťou, ale aj originálnym pohľadom na rozličné objavy.
Dokonalý Michelangelo
Foto: IKAR

Pozrite si VIDEO reportáž z uvedenia knihy:

Exkluzívny obal
Vnútorná väzba knihy Dokonalý Michelangelo je šitá bavlnenou niťou, spevnená plátenným kapitálikom a šiestimi väzmi na koženom chrbte puzdra, s razbou zhotovenou zlatom za tepla. Na vnútornej strane väzby je použitý ručne opracovaný a korkom vyhladený pergamen, podľa postupov zo 16. storočia.
Na kvalitnom pergamene nájdete aj 16 strán reprodukcií Michelangelových diel.

Komplet publikácie Dokonalý Michelangelo zahŕňa:
• exkluzívnu knihu v puzdre
• plagát s fotografiou plastiky Úsvit, mramor,
• plagát s reprodukciou Anjelov so symbolmi utrpenia z fresky Posledného súdu,
• ručne vyrobenú a číslovanú umeleckú sieťotlač, ktorá predstavuje portrét Michelangela na mramorovom reliéfe. Ide pravdepodobne o autoportrét pochádzajúci zo súkromnej zbierky, okolo r. 1545
• mincu s portrétom Michelangela
• rukavice
• dekrét o vlastníctve.


Dokonalý Michelangelo je dostupný iba na www.luxusnakniznica.sk. S cenou 990 EUR je to publikácia určená menšiemu počtu slovenských zberateľov a milovníkov umenia, či literatúry.
Milan Buno, literárny publicista

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.