Knihy

Knižka Mať tak o koliesko viac! mapuje vynálezy 20. storočia

TASR, 16. mája 2017 11:09

V podaní Popovičovcov knižka tiež prináša veselé obrázky o vážnych vynálezoch.

Ivan Popovič: Mať tak o koliesko viac! Foto: bux.sk
Bratislava 16. mája (TASR) - Na pulty knižných predajní prichádza publikácia Mať tak o koliesko viac!. Celkovo 52 naozajstných príbehov, ktoré vymyslelo 20. storočie. Kniha mapuje vynálezy ako napríklad počítač, televízia, laser, xerox či zips.

Samotných objavov a vynálezov bolo v 20. storočí oveľa viac, ako ich autori zaradili do knihy. Odpoveď prečo tam nie sú, je jednoduchá. Do takej útlej knižočky by sa im všetko nepomestilo. Otec Ivan a syn Dávid Popovičovci sa držia faktov, ale podávajú ich s hravosťou a humorným nadhľadom.

Mať tak o koliesko viac! je čítanie pre mladších aj starších čitateľov, ktoré nevychádza z módy ani v 21. storočí. V podaní Popovičovcov knižka tiež prináša veselé obrázky o vážnych vynálezoch.

Podľa tejto knihy nakrútili Ivan a Dávid Popovičovci rovnomenný animovaný seriál vysielaný RTVS.

TASR informovala za vydavateľstvo Ikar PR manažérka Mária Lešková.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

25. mája 2017 11:20

Knihu o legendárnom letisku Tri duby napísal Emil Šimončík
Autor zhromažďoval materiály do nej dva roky. Kniha podľa jeho slov vznikla z osobného vzťahu k letectvu a jeho histórii.

sk
24. mája 2017 15:33

Literárny týždenník: Spolok slovenských spisovateľov chystá stretnutie
Súčasťou informačného bloku Bohaté aktivity a spolupráca sú samostatné bilančné správy o edičnej činnosti Spolku, ktorá zaznamenala prudký vzostup.

sk
24. mája 2017 9:53

Nezabíjal prvýkrát. A urobí to znovu!
„Fascinujúce!“ napísala autorka krimi hitov Lisa Gardnerová pre New York Times a ďalši svetoznámy spisovateľ detektívok Jeffery Deaver dodáva: „Svieže a brilantné.“

sk

Téma TASR


Historický kalendár

V roku 1811 vypukol požiar na Bratislavskom hrade. Požiar zničil hlavný palác, priľahlú budovu Nového paláca (Tereziánum) a vyše 70 domov v okolí. ...Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac