< sekcia Košický kraj

Podnikateľka Eleonóra M. sa za mreže nevráti, ale nesmie za hranice

Na archívnej fotke Eleonóra M. Foto: TASR/František Iván

Prokurátor navrhoval, aby obvinenú opäť stíhali väzobne, súd to však nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Košice 5. decembra (TASR) - Okresný súd Košice I dňa 4. decembra nevyhovel návrhu prokurátora na opätovné vzatie do väzby obvinenej košickej podnikateľky Eleonóry M., ktorá je obvinená z daňových podvodov. „Väzbu obvinenej nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka a uložil obvinenej obmedzenie spočívajúce v zákaze vycestovať do zahraničia,“ informovala TASR hovorkyňa košických súdov Marcela Gálová. Doplnila, že súd ďalej uložil obvinenej povinnosť pravidelne sa dostaviť na Okresný súd Košice I k mediačnému a probačnému úradníkovi vždy 10. deň v mesiaci. Rozhodnutie súdu je právoplatné.

Krajská prokuratúra v Košiciach v stredu 3. decembra podala návrh na jej vzatie do väzby, pričom polícia ju zadržala ešte v pondelok (1.12.). TASR to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach Milan Filičko.

Dôvodom žiadosti boli informácie o tom, že podnikateľka chcela vycestovať do zahraničia.

Podľa medializovaných informácií sa Eleonóra M. po zadržaní políciou psychicky zrútila a bola hospitalizovaná na 1. psychiatrickej klinike Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP).

Mediálne známa podnikateľka je obvinená v kauze daňových podvodov za takmer sedem miliónov eur. Podľa vyšetrovateľov figurovala v organizovanej skupine, ktorá falšovala doklady a podávala nepravdivé daňové priznania. Pre obavy z možného ovplyvňovania svedkov a marenia trestného stíhania už bola vo väzbe 13 mesiacov, prepustili ju z nej 3. októbra tohto roku.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.