< sekcia Košický kraj

V Košiciach a v okolí sú voľby doposiaľ bezproblémové

Ilustračné foto. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Vážne komplikácie nezaznamenala ani okresná volebná komisia Košice-okolie.

Košice 16. marca (TASR) – Prvé kolo sobotňajších prezidentských volieb prebieha v Košiciach a ich okolí bezproblémovo. Pre TASR to potvrdili obe okresné volebné komisie. Pokojný priebeh eviduje aj polícia.

„Žiadne problémy sme nezaznamenali. Stretávali sme sa s otázkami ohľadom voľby mimo trvalého bydliska, voľby prostredníctvom hlasovacieho preukazu či pasu,“ povedal pre TASR člen okresnej volebnej komisie Košice Peter Mihók.

Vážne komplikácie nezaznamenala ani okresná volebná komisia Košice-okolie. „Zaevidovali sme asi dve alebo tri nezapečatené urny na tie hlasovacie lístky, pri ktorých sa voliči pomýlili. Nešlo o úmysel, ale o nedorozumenie, respektíve nesprávnu interpretáciu pokynov,“ povedal predseda komisie Jozef Jenčko s tým, že sa to na mieste vyriešilo.

Na priebeh volieb dohliada aj polícia. Ako pre TASR uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, tá v Košickom kraji prijala opatrenia potrebné na zabezpečenie nerušeného priebehu volieb prezidenta SR a vyčlenila potrebný počet príslušníkov Policajného zboru, ktorí „najmä v okolí volebných miestností, sídlach okresných a okrskových komisií dohliadali na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku.“ K počtu policajtov sa z taktického hľadiska vyjadrovať nebude.

„Do tejto chvíle sme nezaznamenali spáchanie takého protiprávneho konania, ktoré by prerušilo alebo obmedzilo priebeh volieb,“ uzavrela Ivanová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.