V Košiciach pribudne združená zastávka autobusov a električiek

Novinkou pre košickú cestujúcu verejnosť v súvislosti so stavbou na Triede SNP je zriadenie prvej zastávky takzvaného viedenského typu v metropole východu.

Košický samosprávny kraj sa prezentoval na štátnej recepcii v Nemecku

Na recepcii predstavili tokajské vína, turistické prednosti a značku UNESCO NA DOSAH v podaní zástupcu Košice Región Turizmus.

Mláďatám tučniakov jednopásych v košickej zoo sa darí

Mláďatá sa vyliahli v rozmedzí troch dní a v súčasnosti sa ich váha pohybuje okolo jedného kilogramu. Tučniaky jednopáse po vyliahnutí vážia 80 až 100 gramov, v dospelosti 2,5 až šesť kilogramov.

V košickom kine Úsmev budú premietať dokumenty o aktívnych Rómoch

Autor vo svojich krátkych filmoch zobrazil príbehy rómskych komunít zo stredného i východného Slovenska, ktoré sa rozhodli robiť niečo pre seba i pre druhých.

Detská železnica Košice vlani previezla takmer 45.000 cestujúcich

Železničiarsky rok na východe Slovenska sa už tradične, aj vďaka detskej železnici, začína už v apríli prehliadkou železničných vozidiel - Rušňoparádou.

Knižnica pre mládež mesta Košice obohatila fond o nové knihy

Vďaka projektu Nové knihy pribudlo 817 kníh rôznych žánrov. Knihám sa tešia detskí čitatelia v pobočkách knižnice po celom meste.

Dobrovoľníci zmapujú vodné vtáctvo na Zemplínskej šírave

Najbežnejším druhom typickým pre dolný Zemplín v tomto období, rovnako ako pre celé územie Slovenska, je kačica divá, ktorú na Šírave počítajú v niekoľkých stovkách až tisícoch.

Košickí policajti zadržali podozrivého muža krátko po lúpeži

Obvinený muž v pondelok (8.1.) okolo 17.30 h na jednom z košických sídlisk s nožom v ruke lúpežne prepadol 49-ročnú ženu.

Košické zastupiteľstvo trvalo krátko, poslanci neschválili program

Výzvu neschváliť program predniesli dva poslanci pre porušenie rokovacieho poriadku, pretože materiály na rokovanie boli elektronicky sprístupnené menej než desať dní pred zasadnutím.

VIDEO: Poľovníci v Slanci napriek miernej zime prikrmujú lesnú zver

V krmoviskách si zvieratá nájdu napríklad seno, pšenicu, kukuricu, hrach či sóju. No dôležitá je i kamenná soľ, pretože zver potrebuje minerály.

,aktualizované 

Aktivisti proti ťažbe uránu organizujú výzvu na úpravu dohody CETA

Zároveň žiadajú aj zrušenie memoranda o porozumení a spolupráci z roku 2012 medzi rezortom hospodárstva a kanadskou spoločnosťou European Uranium Resources.

,aktualizované 

Knižnica pre mládež mesta Košice predstaví projekt pomalého čítania

Prioritnými cieľmi Kabinetu pomalosti, ktorý prevádzkuje občianske združenie Upupa epops, je rozvoj kultúry komunikácie a pomalého, teda sústredeného čítania.

Na Konzervatóriu Timonova bude znieť koncertné krídlo svetovej značky

Koncertné krídlo model C Steinway & Sons je klavír svetovej úrovne. Konzervatórium získalo na jeho kúpu finančné prostriedky od Košického samosprávneho kraja.

Do elektronického zdravotníctva sa zapájajú aj košické nemocnice

Pre pacientov prinesie elektronizácia zlepšenie poskytovanej starostlivosti a možnosť prezerať si vlastné zdravotné záznamy v elektronickej zdravotnej knižke.

V Košiciach je modernizácia električkových tratí prioritou

Mestský rozpočet počíta aj s majetkovoprávnym usporiadaním pozemkov na Slaneckej ceste s cieľom jej následnej rekonštrukcie.

Identifikovali zavraždeného muža z Medzevu, išlo o mladíka z Gelnice

Útočníci spôsobili mužovi mnohopočetné poranenia hlavy, najmä v tvárovej oblasti.

Mestská časť Košice-Šaca plánuje investovať do modernizácie osvetlenia

Okrem týchto investícií plánujú rokovať s vedením Slovenskej správy ciest (SSC) o spolupráci pri zabezpečení bezpečnosti chodcov na Buzinskej ulici, ktorú má SSC v správe.

Židovské Košice priblížia prvé novoročné potulky mestom

Keďže zaujímavých informácií na túto tému je podľa neho veľa a nezmestili sa do jednej potulky, konať sa bude dvojpotulka s dvomi trasami.

V košickej nemocnici sa vlani narodilo 3098 detí, medzi nimi Ab či Rea

Miernu prevahu v počte mali chlapci, bolo ich 1656, dievčat prišlo na svet 1442.

Mesto Gelnica plánuje opraviť vežu a fasádu Baníckeho múzea

Bývalá radnica zo začiatku 19. storočia, v ktorej dnes múzeum sídli, je vo veľmi zlom stave.