< sekcia Kultúra

Aneta Langerová začína v Pezinku sériu slovenských koncertov

Aneta Langerová, archívna snímka. Foto: TASR/Bohdan Kopčák

Vo februári 2015 Aneta vyrazila na turné Na Radosti 2015 a odvtedy sú jej koncerty už štyri roky vypredané.

Bratislava 8. apríla (TASR) – Aneta Langerová poteší túto jar aj svojich fanúšikov na Slovensku. V utorok 9. apríla sa predstaví v Pezinku, 11. apríla vo Zvolene a 12. apríla v Čadci. Na všetkých troch koncertoch ju bude sprevádzať kapela a sláčikové trio. TASR informovala o tom PR manažérka Adriana Čahojová.

Aneta Langerová vydala 28. novembra 2014 album Na Radosti. Vydanie štvrtého štúdiového albumu uznávanej a rešpektovanej českej skladateľky, speváčky a hudobníčky sprevádzal videoklip k titulnému singlu Tráva. Vo februári 2015 Aneta vyrazila na turné Na Radosti 2015 a odvtedy sú jej koncerty už štyri roky vypredané. Fanúšikovia si koncertnú šou, inšpirovanú úspešným albumom Na Radosti, stále žiadajú, preto s ňou Aneta koncertuje dodnes a svoje živé vystúpenia postupne obmieňa a priebežne dopĺňa o nové skladby.

„Koncerty sú pre mňa nádherný zážitok. Som obklopená ľuďmi, s ktorými mi je naozaj dobre. Dlho som sa hľadala a verím, že naše súznenie je na pódiu vidieť. Rovnaké súznenie vládne aj v zákulisí. Každé stretnutie s fanúšikmi nás nabíja neskutočnou energiou. Snažíme sa tú radosť ľuďom vracať,“ opisuje Aneta atmosféru na koncertoch.Aneta Langerová vydala album Na Radosti aj vo forme vinylovej platne a 22. septembra 2017 vydala dvojdiskovú kolekciu live CD a DVD Na Vlně radosti, čo bol záznam koncertu v pražskom Forume Karlín, ktorým na konci roka 2016 oslávila dva roky Na Radosti. V roku 2014 získala za album Na Radosti štyri sošky Akadémie populárnej hudby Anděl a trikrát uspela v ankete Žebřík 2014. V roku 2015 získala cenu Anděl za videoklip k piesni Tragédie u nás na vsi a taktiež ocenenie speváčka roka v ankete Žebřík.