< sekcia Kultúra

Americký raper Kendrick Lamar bude hviezdou úvodu Sziget festivalu

Kendrick Lamar, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Na hlavnom pódiu vystúpia okrem neho hviezdy ako Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford and Sons, Dua Lipa, Kygo, Arctic Monkeys, Liam Gallagher či Shawn Mendes.

Budapešť 8. augusta (TASR) - Prvým účinkujúcim hlavného pódia budapeštianskeho Sziget festivalu, ktorého 26. ročník sa začína v stredu v Budapešti, bude americký raper Kendrick Lamar, držiteľ 12 cien Grammy i Pulitzerovej ceny.

Na Starobudínskom ostrove očakávajú organizátori do stredy 15. augusta pol milióna návštevníkov z vyše 100 krajín sveta, pre ktorých sú prichystané stovky koncertov a podujatí na 50 hudobných a programových pódiách. V januári festival získal ocenenie European Festival Awards za rok 2017 za najlepší line-up.

Na svoje si prídu domáci i zahraniční priaznivci metalu, folku, jazzu, bluesu, alternatívnej či klasickej hudby, tento rok vrátane opery. Okrem hudby pripravili organizátori už tradične aj iné žánre - cirkus, divadlo či vizuálne umenie. Účastníci festivalu sa môžu venovať aj športu a ďalším aktivitám, workshopom, ale môžu absolvovať aj plavbu po Dunaji či relaxovať na dunajskej pláži. Každý deň je pripravených zhruba 200 rôznych programov.

Na hlavnom pódiu s rozlohou 3000 štvorcových metrov vystúpia okrem Kendricka Lamara hviezdy ako Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford and Sons, Dua Lipa, Kygo, Arctic Monkeys, Liam Gallagher či Shawn Mendes.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.