< sekcia Kultúra

RVR uložila pokuty i upozornenia a začala správne konania

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Rada tiež uložila sankciu formou upozornenia na porušenie zákona vysielateľovi C.E.N., s.r.o., a jeho programovú službu TA3.

Bratislava 6. februára (TASR) - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom stredajšom zasadnutí uložila sankcie v podobe finančného postihu i upozornenia na porušenie zákona. Zároveň začala 11 správnych konaní. TASR informovala hovorkyňa RVR Ivana Furjelová.

Pokutu 12.000 eur dala vysielateľovi Markíza-Slovakia za jej programovú službu Dajto. Dôvodom je porušenie zákona o ochrane maloletých v programe Parker odvysielanom koncom júna 2018. Mal byť označený ako nevhodný pre maloletých divákov do 18 rokov.

Pokutu 11.00 eur dostal vysielateľ MAC TV za jej programovú službu JOJ. Dôvodom bolo odvysielanie programu Návštevníci 3: Revolúcia v júni 2018, ktorý vysielateľ prerušil reklamou celkovo päťkrát.

Rada tiež uložila sankciu formou upozornenia na porušenie zákona vysielateľovi C.E.N., s.r.o., a jeho programovú službu TA3. Zákon mal porušiť tým, že nedoručil Rade v stanovenej lehote štatistiku o odvysielanom programe obsahujúcu vyhodnotenie podielov programových typov a podielu programov vo verejnom záujme za mesiace júl, august a september 2018.

Rada pre vysielanie a restransmisiu zároveň začala 11 správnych konaní, a to päť konaní voči RTVS (programová služba Jednotka, Dvojka, Rádio Slovensko a Rádio FM), tri konania voči vysielateľovi MAC TV (programová služba Wau a JOJ), dve konania voči vysielateľovi Markíza-Slovakia (programová služba TV Markíza) a jedno konanie voči vysielateľovi C.E.N., s.r.o., (programová služba TA3).

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.