Kultúra

Na Bratislavskom hrade ocenia významných tvorcov slovenskej kultúry

Medzi ocenenými sú sochári aj Tibor Bártfay, manželia Jaroslava a Ján Šickovci, Aleš Votava, Pavel Dvořák, speváčky Adriana Kučerová a Eva Máziková, herci Anna Javorková a Jozef Adamovič. ,aktualizované 

Spievam džez a blues

Vyštudoval stavebnú fakultu aj žurnalistiku, rozhodol sa však pre tretie – mikrofón a koncertné pódiá. V máji tohto roku vydal nový štúdiový album s názvom Lipa 68.

Sorelovská Prerušená pieseň je aj na internete, buduje archív

Projekt Prerušená pieseň sprevádza v letnom období viacero lektorských a kurátorských výkladov.

Richard Müller a skupina Mukatado zahrajú v olympijskom Londýne

Slovenský zlatý slávik vystúpi v sobotu 4. augusta na koncerte v zábavnom centre The 229 Venue v budove International Student House na Great Portland Street v Londýne, kde sa nachádza SOFA Zone.

Miro Žbirka uvedie narodeninové koncerty v Prahe aj Bratislave

Mirov splnený sen, ktorým bolo nahrávanie v legendárnom Abbey Road Studio2 už priniesol výsledok v podobe dvoch nahratých a kompletne zmixovaných skladieb.

Dnes popoludní začína v českom Benešove festival Sázavafest 2012

Pozornosť návštevníkov sa sústredí hlavne na dve centrálne scény – Sázavafest a Óčko stage.

Volám sa Oliver Tate prichádza do slovenských kín

Film vznikol podľa slávnej predlohy Joea Dunthorneho Submarine, ktorá je konvenčným a podmanivým príbehom o dospievaní.

Skupina IMT Smile odohrá koncert na Spišskom hrade

Vystúpenie sa koná v rámci kultúrneho festivalu Leto na hrade a skupina ponúkne piesne z celej doterajšej tvorby. Nebudú chýbať známe Opri sa o mňa, Nedá sa ujsť či najnovšie Veľa lásky alebo Viac. ,aktualizované 

Zomrel americký esejista, spisovateľ a politický aktivista Gore Vidal

Preslávil sa románmi Burr, Lincoln alebo Myra Breckenridge a ostrými esejami charakteristickými najmä svojim neprístojným humorom. Písal divadelné hry, scenáre a objavil sa v niekoľkých filmoch.

Guggenheimovo múzeum ponúkne výstavu čierno-bielych diel Picassa

Pôjde o prvú výstavu španielskeho umelca, na ktorej nebudú prezentované nijaké pestré a farebné diela. Múzeum predstaví vyše 100 malieb, kresieb a skulptúr.

Sochárka Gabriela Luptáková oslavuje svoje jubileum výstavou

Umelkyňa tvorí sochy z hliny, pričom ženské torzo strieda architektonický prvok. V expozícii sú jej prvé i posledné diela a častá tematika je ženského rodu. Výstava potrvá do 28. augusta.

Cigánski diabli letia už na svoju druhú olympiádu

Orchester verí, že podobne ako v roku 2010 vo Vancouveri, aj teraz prinesie ich prítomnosť štastie pre slovenskú výpravu a Slovensko získa medaily na XXX. Letnej olympiáde.

Súťaž Fatt Kools má víťaza Fallgrapp z Dubnice nad Váhom

Súťaž Fatt Kools organizovaná značkou vlasového stylingu Taft Looks, ktorá hľadá hudobníkov a skladateľov, má nového víťaza. Odborná porota ocenila najmä jeho originálny prístup a odvahu.

Čínsky národný cirkus príde po desiatich rokoch opäť na Slovensko

Obdivovatelia akrobacie budú mať príležitosť sledovať šou so žonglovaním, taniermi roztočenými nad hlavami umelcov, hadích mužov a ženy, zápasy a simulácie zvieracích pohybov v bojových tancoch.

Umelecký súbor Lúčnica podporí športovcov na olympiáde v Londýne

Program Lúčnica - Forever Young je zostavený z choreografií profesora Štefana Nosáľa. Diváci ho môžu vidieť v prestížnom londýnskom divadle Sadler's Wells Theatre 7. augusta o 19.30 hodine.

Filmová adaptácia Hobita bude mať tri časti

Všetky tri snímky vznikajú v digitálnom 3D formáte na Novom Zélande, kde sídli Jacksonova spoločnosť vizuálnych efektov Weta Digital.

Autobusy Bažant Kinematograf navštívili 16 slovenských miest

Tradičné retroautobusy Bažant Kinematograf sa tento týždeň zastavia v Martine (30.7.-2.8.), v Humennom (1.-4.8.) a v Prievidzi (3.-6.8.).

Popová kráľovna Madonna predviedla vo Viedni hollywoodsku šou

Na turné, ktoré začala Madonna 31. mája v izraelskom Tel Avive, predstavuje svoj nový album MDNA, ktorý vydala v marci tohto roku. Z neho zaspievala až osem skladieb.

P. PROCHÁZKA: Je doba presýtenia informácie, je to defraudácia kvality

Jeho tvorba sa spája s obdobím legendárneho bratislavského V klubu.,aktualizované 

Bryan Adams tretíkrát na Slovensku a opäť s veľkým úspechom

O svojich kvalitách presvedčil Bratislavu v sobotu večer (28.7.) neveľký postavou, veľký však výkonom Bryan Adams.