Kultúra

Divadlo Romathan uvedie veselohru Úsmevné príbehy Rómov

Premiéra sa uskutoční v kultúrnom dome Veritas na Dominikánskom námestí v Košiciach.

VIDEO: UMELCI V SLZÁCH: Zomrel svetoznámy priekopník rokenrolu

Bartholomew počas svojej kariéry spolupracoval s takými slávnymi umelcami ako Chuck Berry, Fats Domino, Lloyd Price, Smiley Lewis či s duom Shirley & Lee.

Poklady SNM v kaštieli v Marcheggu

Slovenské národné múzeum, Národopisné múzeum vo Viedni a mesto Marchegg pozývajú v sobotu 22. júna 2019 o 14.30 h do kaštieľa v Marcheggu, na predstavenie výstavy Pripraviť sa, poklad, štart!

Slovensko-rakúska výstava predstavuje zachránené kultúrne hodnoty

Okrem umeleckých historických predmetov a dennej potreby sú tam i zvukové svedectvá obyvateľov Marcheggu ako dokumenty doby.

Cenu prezidenta Art Film Festu získal Štefan Kvietik

Milan Lasica udelil na záverečnom ceremoniáli Cenu prezidenta festivalu za rozvoj filmového umenia v domácom i zahraničnom kontexte.,aktualizované 

The Rolling Stones pokračujú v turné s uzdraveným spevákom M. Jaggerom

Lekári koncom marca 75-ročnému Jaggerovi oznámili, že nemôže vystupovať. Spevák následne podstúpil operáciu srdcovej chlopne a úspešne sa po zákroku zotavil.

Kandráčovci a Kollárovci nahrali spoločnú pieseň Chlapci spod Tatier

Producent turné navrhol obom kapelám, či by na záver koncertu niečo spolu aj zahrali, a tak vznikla úplne prvotná myšlienka na spoločnú pieseň.

Gitaru Davida Gilmoura vydražili za rekordných 3,5 milióna eur

Peniaze Gilmour venoval neziskovej ekologickej právnej organizácie ClientEarth, ktorá sa zaujíma o problémy znečisťovania životného prostredia.

Priaznivci hudobnej scény si pripomenú nedožitých 70 rokov J. Filipa

Rodák z Hontianskych Moraviec (*22. júna 1949) pochádzal z učiteľskej rodiny, vyštudoval Konzervatórium v Žiline a Vysokú školu múzických umení, odbor filmová a televízna scenáristika a dramaturgia.

Najpočúvanejšími ostávajú Rádio Expres, Rádio Slovensko a Fun rádio

Každý deň počúva rádio viac ako 2,7 milióna ľudí (60,3 percenta populácie). V priemere každý občan SR počúva denne rádio o niečo menej ako dve hodiny.

Rok slovenského divadla 2020 bude prezentovať logo založené na kóde

V marci 2020 uplynie 100 rokov od založenia Slovenského národného divadla (SND). Práve jeho vznik otvoril novú éru v dejinách slovenského profesionálneho divadla.

Robert Menasse, autor románu o EÚ Die Hauptstadt, má 65 rokov

V slovenskom jazyku vyšla jeho kniha esejí To bolo Rakúsko a romány Don Juan de la Mancha a Blažené časy, krehký svet.

Favorit aukcie: Z Lúžnej od Bazovského

Top dielo aukcie Z Lúžnej od Bazovského sa potvrdilo ako favorit aukcie. Vydražilo sa za rekordných 45 000 eur.

V SNG je najväčšia výstava z pozostalosti A. Petra Weisza - Kubínčana

Vystavený je aj kufor ako symbol nielen svojho putovania cez more, ale tiež neľahkej a zložitej životnej i umeleckej cesty autora, ktorý prežil dve svetové vojny, uviedla kurátorka L. Gregorová Stach.

Cigánski Diabli vydali nový album Kone

Nové CD obsahuje 12 piesní.

Hviezda svetového šansónu sa už teší na návrat do Bratislavy

Hviezda svetového šansónu Mireille Mathieu sa už teší na návrat do Bratislavy! Na svojom koncerte vystúpi s kompletne novým programom.

Vo veku 89 rokov zomrel maďarský režisér Ádám Horváth

Horváth bol 16. júna 1989 hlavným režisérom televízneho prenosu znovupochovania popraveného revolučného premiéra Imre Nagya a jeho druhov.

Vychádzajú singlové hity Karla Gotta v dvoch darčekových kompletoch

Prvýkrát v obdivuhodnej kariére Karla Gotta sa k diskofilom pri príležitosti oslavy jeho narodenín dostáva reprezentatívna kolekcia bezmála všetkých jeho niekdajších nahrávok zo singlov.

RTVS si v rozhlasovom vysielaní pripomenie Svetový deň hudby

Rádio Slovensko priblíži poslucháčom piatkový svetový deň v rannom vysielaní a po 20.00 na jeho vlnách výnimočne zaznie Beethovenova Óda na radosť, ktorá je hymnou Európskej únie.

E. Vášáryová: Predstavenie Dotyky a spojenia som milovala

Na festivale, ktorého organizátorom je SKD Martin, sa do soboty 22. júna predstavuje 29 divadiel z desiatich slovenských miest.