< sekcia Magazín

Bibliu Elvisa Presleyho predali na aukcii za takmer 60.000 libier

Elvis Presley dostal bibliu ako darček na prvé Vianoce v dome v meste Graceland. Foto: TASR/AP

Do dražby zaradili mnohé ďalšie predmety patriace Elvisovi, medzi nimi aj neopraté a ušpinené spodky, ktoré mal Presley na sebe počas koncertu v roku 1977 pod svojimi slávnymi bielymi nohavicami.

Londýn 10. septembra (TASR) - Bibliu, z ktorej si čítal legendárny spevák Elvis Presley a na ktorej stránkach zanechal rukou napísané poznámky a myšlienky, sa na aukcii v Británii predala za 59.000 libier (74.000 eur).

Presley dostal Bibliu v roku 1957 ako darček na prvé Vianoce vo svojom dome v meste Graceland v americkom štáte Memphis. Aukčná spoločnosť Omega v anglickom grófstve Cheshire na svojej internetovej stránke v nedeľu oznámila, že Bibliu kúpil nemenovaný Američan žijúci v Británii.

Vyvolávacia cena za náboženskú knihu, ktorú Elvis Presley vlastnil až do svojej smrti 16. augusta 1977, bola 25.000 libier (31.300 eur).

Súčasťou aukcie boli aj neoprané a špinavé spodky.
Foto: TASR/AP
Okrem toho boli do dražby zaradené mnohé ďalšie predmety patriace Elvisovi, medzi nimi aj neopraté a ušpinené spodky, ktoré mal Presley na sebe počas koncertu v roku 1977 pod svojimi slávnymi bielymi nohavicami.

Predmet sa však v aukcii nepredal, pretože nikto nechcel ponúknuť 7000 libier (8800 eur), čo bola vyvolávacia cena.
Celková suma, ktorú záujemcovia zaplatili za predmety týkajúce sa Elvisa Presleyho, presiahla 100.000 libier.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.