< sekcia Magazín

MC ERIK: Nerobím si ilúzie, že raz budem opäť najhranejší

Na snímke Erik Aresta, známy ako MC Erik. Foto: TABLET.TV

Hosťom Radoslava Šeba v relácii Exkluzívne pre TABLET.TV bol hudobník MC ERIK.

Bratislava 8. februára (TABLET.TV) – Sláva pominie a netrvá večne. Keď som bol mladý, myslel som si, že som dosť inteligentný na to, aby som sláve neprepadol. Jedna vec bola, že som si to uvedomoval, druhá, že som sa tak nesprával. Dnes už ilúziám o tom, že by som bol v rádiách opäť najhranejší, neprepadám. V relácii Exkluzívne pre TABLET.TV to uviedol hudobník Erik Aresta, známy ako MC Erik.MC Erik bol v 90. rokoch hviezdou československej hudobnej scény. Patrili mu prvé priečky v hranosti tak v slovenskom, ako aj českom éteri. Najviac hudobných hitov si jeho priaznivci pamätajú z čias existencie dua MC Erik a Barbara, ktoré vzniklo v roku 1995.

"S Barbarou Haščákovou som sa stretol v roku 1994 v košickom rozhlase. Mala iba 14 rokov. S obľubou vždy hovorím, že mi vtedy spadla sánka. V tom čase som bol jedným z členov skupiny Maduar a s mojimi hudobnými kolegami sme Barbore ponúkli spoluprácu. Rok sme vystupovali spolu s Maduarom. Podarilo sa nám presadiť. Napokon sme s chlapcami z Maduaru mali medzi sebou nezhody. S Barbarou sme sa rozhodli pre odchod zo skupiny a v roku 1995 sme sa rozhodli, že založíme duo MC Erik a Barbara," uviedol spevák na TABLET.TV.

MC Erik na toto obdobie spomína často a rád. Úspech 90. rokov ho osobnostne zmenil. "Stále som si hovoril, že sláva pominie a netrvá večne. Mňa sláva zachytila, keď som mal 24 rokov. Myslel som si, že som bol dosť inteligentný na to, aby som nepodľahol nejakému dojmu, že je to večné. Jedna vec ale bola, že som si to uvedomoval, ale neprejavovalo sa to napríklad v mojej finančnej zodpovednosti. Správal som sa, akoby to malo trvať večne. Dnes ľutujem, že som si v období, keď sa darilo, nekúpil napríklad bývanie. Musel som naň čakať ďalších dvadsať rokov," zaspomínal.

MC Erik v súčasnej dobe pôsobí najmä ako DJ v českej metropole Praha. Okrem toho sa pravidelne zúčastňuje na podujatiach venovaným hitom 90. rokov. Okrem toho dnes spolupracuje so speváčkou Ivanou, s ktorou tvorí duo podobného tomu s Barbarou. "S Ivanou som sa stretol vďaka bývalým kolegom zo skupiny Maduar. V roku 2015 sme spolu absolvovali spoločné turné. Mala tam byť aj Barbara, ale prijať pozvanie nemohla, keďže bola v Amerike. Na turné vtedy bola aj Ivka. Keď som ju počul spievať Anjela, tak mi tiež spadla sánka. Zatvoril som oči a mal som pocit, že spieva Barbara. Muzikanti veľmi dobre vedia, že zimomriavky sú jednoznačným a neoklamateľným ukazovateľom, keď je niečo pekné a dobré. Ivke som navrhol spoluprácu, prijala ju a začali sme spolu vystupovať," objasnil Erik.

MC Erik na TABLET.TV pripomenul aj aktuálny singel s názvom Is This Love, ktorý naspieval práve s Ivanou. Naznačil, že na ďalšom albume momentálne nepracuje. Orientuje sa skôr na vydávanie singlov. Ilúzii, že by sa zopakoval scenár z 90. rokov, keď sa v hranosti dostal na najvyššie priečky hitparád, neprepadá. "Rád by som v hudbe ešte niečo povedal, rád by som niečo predstavil. Či sa to bude ľuďom páčiť a v akej miere sa mi podarí vrátiť na pódiá, to nedokážem zhodnotiť. Chcem to skúsiť a budem rád za každú možnosť návratu do umeleckého sveta a na pódiá. Raz muzikant, navždy muzikant. A každý muzikant sa chce vrátiť na pódium," uzavrel.

Pozrite si reláciu Exkluzívne pre TABLET.TV s Radoslavom Šebom a jeho hosťom.