< sekcia Magazín

Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková: Bol to môj detský sen

Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková Foto: TASR/Martin Baumann

Nová miss Karolína Chomisteková si odnáša aj vedľajšie tituly Miss Gosh, Miss Pierot a Miss Press.

Bratislava 15. apríla (TASR) – Už pár hodín pozná krajina medzi Tatrami a Dunajom novú Miss Slovensko 2013, v nedeľu večer (14.4.) sa ňou stala 19-ročná Karolína Chomisteková.

Študentka Vysokej školy manažmentu v Bratislave je rodáčkou z Oravského Podzámku, narodená v znamení strelca.

Nová miss Karolína Chomisteková si odnáša aj vedľajšie tituly Miss Gosh, Miss Pierot a Miss Press. Cestu za úspechom začala Karolína už v stredu (10. 4.), keď ju novinári na tlačovej konferencii zvolili za Miss Press.

"Do súťaže som sa prihlásila sama, keďže to bol môj detský sen. Tak tento rok som sa odhodlala, a sen sa mi splnil," uviedla pre TASR a dodala: "Bol to úžasný pocit, bolo to nekonečné množstvo emócií, bolo to veľmi milé. Doteraz sa z toho neviem spamätať, dúfam, že to do zajtra rozdýcham."

Galéra: Miss Slovensko 2013
V súvislosti s titulom jej pribudnú nové povinnosti, ku ktorým dodala: "Teším sa na všetko, myslím, že to bude zaujímavé a všetko nové. Rada skúšam nové veci, a teším sa nato, je to pre mňa nová výzva."

Víťazka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková 14. apríla 2013 v Bratislave.
Foto: TASR/Martin Baumann
Karolína hrala 12 rokov na husliach, takže s prípadnou voľnou disciplínou na Miss World by nemala mať problém. Prvý telefonát po zvolení mala s Austráliou, kde má sestru. "Pozerala prenos on-line na internete a bola veľmi šťastná, že sa mi to podarilo," dodala na záver.

Rozhodnutie poroty nebolo pre jedného z organizátorov súťaže Jozefa Oklamčáka prekvapením. "Tohtoročná víťazka patrila medzi moje favoritky. Aj keď tento rok boli dievčatá rovnocenné, keby som bol členom poroty – a nebol som ním – dával by som Karolínu na prvé miesto. Takže som spokojný, že práve táto dievčina zvíťazila a bude nás reprezentovať na Miss World," uviedol pre TASR po skončení súťaže. Pre Jozefa Oklamčáka to bol príjemný večer a zároveň darček k narodeninám, ktoré oslavuje práve 14. apríla.

"Krásnych ľudí je veľa, vy máte to šťastie, že máte krásne dievčatá, ešte viac než v Čechách. Už som tu raz bol ženatý. Ale krása nemusí byť iba fyzická, vo vnútri človeka je snáď ešte dôležitejšia. Som rád, že si Česi a Slováci takto rozumieme. Priznám sa, že súťažiam podobného druhu sa trocha vyhýbam. Každú z dvanástich dievčat by som ja vybral ako miss," doplnil pre TASR David Koller, jeden z účinkujúcich v programe.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.