< sekcia Magazín

Primátor Raši sa riadne zapotil, trénoval so slovenskými hádzanármi

Slovenskí hádzanári v košickej Steel Aréne absolvovali 7. júna 2012 úvodný tréning pred sobotňajším prvým zápasom play off o postup na MS v Španielsku. Na snímke vpravo primátor Košíc Richard Raši, vľavo Richard Štochl. Foto: TASR

Košický primátor tak splnil svoju časť stávky, ktorú uzavrel vlani s brankárom Richardom Štochlom, o to, či sa podarí vypredať stánok košickej Steel arény počas duelu Slovensko - Čierna Hora.

Košice 7. júna (TASR) - Slovenskí hádzanári absolvovali úvodný tréning v Steel aréne pred sobotňajším prvým zápasom play off o postup na MS v Španielsku spoločne s primátorom Košíc Richardom Rašim. Ten tak splnil svoju časť stávky, ktorú uzavrel vlani s brankárom Richardom Štochlom, o to, či sa stánok podarí vypredať počas duelu Slovensko - Čierna Hora (8100 divákov).

Raši sa zapotil v bráne

Stávka sa skončila remízou, keďže obaja aktéri sa nevedeli dohodnúť, či rekordná návšteva zároveň znamenala aj úplne vypredané hľadisko. Kapacita Steel arény je totiž 8347 divákov. "Bol som prekvapený, že som bol zapotený už po rozcvičke a pritom sa snažím pomerne pravidelne chodiť zabehať aj zacvičiť. Myslím si, že čo je pre nich rozcvička, tak to je pre mňa tréning. Obdivujem ich, že dokážu hrať v plnom nasadení a verím, že v sobotu vytvoríme Bielorusom horúcu pôdu a zvíťazíme," uviedol Raši, ktorý si na palubovke spoločne s hráčmi odkrútil rozcvičku, futbal, absolvoval sedemmetrové hody, ale postavil sa aj do brány.
Raši po úspešnom ukončení stávky priznal, že najťažšie je stáť v hádzanárskej bráne. "Keď strieľate, tak je predpoklad, že vás brankár netrafí," povedal s úsmevom na perách Raši a pokračoval: "Stávka znela, že zvíťazia tí, ktorí dajú viac gólov. Ja som tu bol s vedúcim kancelárie, ktorý dal dva góly, Rišo chytil iba jeden, takže tým pádom zvíťazil magistrát 2:1."

Tu bude playerŠtochl si stávku už odkrútil


Štochl si svoju časť stávky odkrútil už v utorok, keď absolvoval pracovnú hodinku na Magistráte mesta Košice. Odpracoval ju v Kancelárii prvého kontaktu. "V podstate som zvíťazil minulého roku ja, ale nakoniec sme sa dohodli na kompromise, keďže chýbalo iba približne dvesto ľudí. V utorok som bol na magistráte a pán primátor na dnešnom tréningu, takže sme splnili všetko. Hodinka na magistráte bola v pohode, bolo to pre mňa odreagovanie sa a myslím si, že som to zvládol dobre," skonštatoval pre TASR rodák z Michaloviec.

Tu bude playerNa Slovákov čaká v rovnakom čase (16.00 - 17.30) tréning aj v piatok a v sobotu spomínaný duel proti bieloruskému výberu (16.00).

\r\n
\r\n
\r\nŠtochl si stávku už odkrútil
\r\n
\r\n
\r\nŠtochl si svoju časť stávky odkrútil už v utorok, keď absolvoval pracovnú hodinku na Magistráte mesta Košice. Odpracoval ju v Kancelárii prvého kontaktu. \"V podstate som zvíťazil minulého roku ja, ale nakoniec sme sa dohodli na kompromise, keďže chýbalo iba približne dvesto ľudí. V utorok som bol na magistráte a pán primátor na dnešnom tréningu, takže sme splnili všetko. Hodinka na magistráte bola v pohode, bolo to pre mňa odreagovanie sa a myslím si, že som to zvládol dobre,\" skonštatoval pre TASR rodák z Michaloviec.
\r\n
\r\n
Tu bude player

\r\n
\r\n
\r\nNa Slovákov čaká v rovnakom čase (16.00 - 17.30) tréning aj v piatok a v sobotu spomínaný duel proti bieloruskému výberu (16.00).
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Košický primátor tak splnil svoju časť stávky, ktorú uzavrel vlani s brankárom Richardom Štochlom, o to, či sa podarí vypredať stánok košickej Steel arény počas duelu Slovensko - Čierna Hora."}