< sekcia Magazín

Trumpova dvojníčka zo Španielska sa zaujíma skôr o úrodu ako o slávu

Španielka Dolores Leisová kráča po poli v Galícii na severe Španielska 19. apríla 2018. Leisová sa stala nečakane slávna na sociálnych sieťach vďaka svojej podobizni s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Fotografiu 64-ročnej ženy s motykou prehodenou cez plece zverejnil na Instagrame novinár, ktorý pracoval na článku o poľnohospodárstve v severozápadnom Španielsku. Foto: TASR/AP

Od Trumpa sa však odlišuje tým, že nepoužíva mobilný telefón a nezaujíma ju četovanie na internete.

Madrid 26. apríla (TASR) - Šesťdesiatštyriročná Španielka neočakávane zožala slávu na sociálnych sieťach pre svoju podobu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Informuje o tom vo štvrtok agentúra AP.

Novinár, ktorý sa zaoberal poľnohospodárstvom na severozápade Španielska, zverejnil na Instagrame fotografiu Dolores Leisovej s motykou prehodenou cez plece. Na fotografiu reagovali na sociálnej sieti tisícky ľudí.

Žiadali ju medziiným, aby sa vyjadrila k americkej politike a naliehavým medzinárodnopolitickým témam, ale zdá sa, že sa skôr zaoberá tým, aby mala dobrú úrodu zemiakov.

"Hovorím si, že to bude asi tou farbou mojich vlasov," povedala Leisová denníku La Voz de Galicia.

Od Trumpa sa však odlišuje tým, že nepoužíva mobilný telefón a nezaujíma ju četovanie na internete.

"Nemohli by sme nahradiť Trumpa touto ťažko pracujúcou dámou?" pýtal sa jeden z užívateľov Instagramu. Iní ju označovali za "Trumpovu galícijskú sestru" a vyzývali na preskúmanie jej prípadných rodinných väzieb so šéfom Bieleho domu.

Leisová žije v tom istom meste v Galícii, odkedy sa pred 40 rokmi vydala. Pracuje doma aj na svojej farme, kde ju reportér objavil minulý týždeň, ako sadí zemiaky.

Podľa vlastných slov ju náhla sláva nijako neohromila, keďže bez smartfónu je pre ňu veľmi ľahké dianie na internete ignorovať.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.