Magazín

Lucia Muthová majsterkou Slovenska novinárov v stolnom tenise

Vo finále mužskej dvojhry zvíťazil minuloročný víťaz Tibor Kollár. ,aktualizované 

Novou Miss Universe 2012 je Prievidžanka Ľubica Štepánová

Za prvenstvo okrem osobného automobilu získala 24-ročná Ľubica Štepánová z Prievidze aj briliantové náramkové hodinky a exkluzívny model amerického salónu La Casa Hermosa,aktualizované 

Na Technickej univerzite vyvinuli unikátny softvér na prepis hlasu

Počítačový softvér, ktorý automaticky prepíše ľudský hlas do slovenčiny, má urýchliť prepis dokumentov zo súdnych pojednávaní.,aktualizované 

Do lietadla viceprezidenta narazili pri pristávaní v Kalifornii vtáky

Pri incidente nikto neutrpel zranenia. ,aktualizované 

Štefan Banič bol majiteľom amerického patentu na padák z roku 1914

Štefan Banič zostrojil padák osobitej teleskopickej konštrukcie dáždnikového typu s tkanivovým krytím, upínajúci sa okolo tela človeka vo výške hrude.

Zahraničie oceňuje štúdiu slovenských vedcov o horskej flóre

Štúdia publikovaná v svetoznámom vedeckom magazíne Science ukazuje, že horské rastliny sa v rámci kontinentu posúvajú do vyšších nadmorských výšok.,aktualizované 

Americkí vedci smerujú na Mount Everest, založia tam laboratórium

Skupina odborníkov z Mayo Clinic v americkom štáte Minnesota chce pozorovať deväť horolezcov pri ich pokuse vyliezť na najvyšší štít sveta Mount Everest (8848 metrov).

Andrej Sládkovič sa dožil iba 52 rokov, zomrel pred 140 rokmi

Evanjelický farár, najvýznamnejší básnik štúrovskej generácie,vlastným menom Braxatoris, žije vo vedomí slovenskej verejnosti hlavne ako autor básnickej skladby Marína a epicko-lyrickej básne Detvan.

Slovinec na ultraľahkom liedadle obletel zemeguľu

Bilológ a ochranca prírody letel v lietadle Virus SW914 slovinskej výroby ponad Afriku, Severnú a Južnú Ameriku, Austráliu, v Ázii preletel ponad Mt. Everest.

Veľký kuriérsky test predstavil aj elektrickú dodávku

Z hodnotení a dotazovania kuriérov vzniká v magazíne TRANSPORT a LOGISTIKA seriál článkov v podobe testu na pokračovanie.

Sliepka zniesla živé kurča bez vajca, pôrod neprežila

Kuriatko vyliahlo z vajca už v tele matky, ktorá oplodnené vajce v zvyčajnom čase nezniesla, ale nosila ho v tele 21 dní.

Na Slovensko začali prilietať orly krikľavé

V tomto roku boli prvé jedince zaznamenané v období od 1. do 12. apríla v chránených vtáčích územiach Nízke Tatry, Slanské Vrchy, Volovské vrchy, Tatry, Horná Orava a Laborecká vrchovina.

V USA a v Kanade sa ročne zjedia dva bilióny cookies

Už takmer tri storočia si ľudia na celom svete vychutnávajú cookies na rôzne spôsoby.

Batoľatá motivujú tolaetným papierom, mobilmi i kľúčmi od auta

Tento rok sa uskutoční už tretí ročník pretekov lezúňov. Podujatie je určené pre deti od 7 - 11 mesiacov.

Najstarší muž na svete oslavuje 115. narodeniny

Kimura, ktorý žije v meste Kjotango na západe Japonska, trávi v posledných dňoch väčšinu času v posteli, ale trikrát denne jedáva spoločne s rodinou

Do Vysokých Tatier chodia lyžiari predovšetkým kvôli pekným výhľadom

Tatry navštívilo v zime viac ako 800.000 klientov. Lyžiarov v Nízkych a Vysokých Tatrách bolo oproti minulému roku o 80.000 lyžiarov viac.

Od smrti tvorcu evolučnej teórie Ch. Darwina uplynie 130 rokov

V publikácii O pôvode človeka Darwin zdĺhavo a opatrne dokazoval, že predkov človeka treba hľadať vo svete zvierat, a tvrdil, že človek a ľudoop mali spoločného predka.

Rakúska osada s dvojznačným názvom sa nebude premenovávať

Dedinka Fucking leží v Hornom Rakúsku v blízkosti hraníc s Nemeckom. Existuje už vyše 900 rokov a v súčasnosti tam žije len okolo 100 obyvateľov.

Vinum Superbum prináša 700 vzoriek vín z celého Slovenska i zahraničia

Vína sa budú posudzovať v kategórii tiché biele vína suché, polosuché, polosladké a sladké, vína tiché ružové a červené a tokajské, dezertné a likérové vína.

Ruska Šarapovová si vystrelila z fanúšikov

Bývalá svetová jednotka zverejnila v utorok na sociálnej sieti Facebook svoje fotografie s krátkymi vlasmi, ktoré vyvolali na internete búrlivú vlnu reakcií. ,aktualizované